Война в Союзе окончена?

Войти через
Регистрация
 
Война в Союзе окончена?
 
Новости: Война в Союзе окончена?

Начинается перезагрузка
Ровно через месяц после первой пресс-конференции, проведенной новоизбранным правлением Национального Союза Кинематографистов (НСКУ), о которой сообщал портал kino-teatr.ua, 31 июля в агентстве «Укринформ» прошла вторая – куда более оптимистичная - пресс-конференция Правления. На ней присутствовали Сергей Трымбач, глава правления НСКУ, Дмитрий Томашпольский, возглавивший Лабораторию креативных идей НСКУ, продюсер Елена Фетисова, актриса Лариса Кадочникова, режиссеры Олег Фиалко и Роман Бондарчук.
В первую очередь Сергей Трымбач поблагодарил журналистов за активное участие в судьбе НСКУ, так как не в последнюю очередь благодаря этому Министерство юстиции оперативно разрешило новоизбранному Правлению вновь подать документы на регистрацию и к середине 20-х чисел июля приняло решение о регистрации.
В дальнейшем пресс-конференция была посвящена ближайшим планам Правления НСКУ по незамедлительному выводу украинской кинематографии из затянувшегося кризиса. Суть этих планов изложена в прилагаемом пресс-релизе:
 «Оновлена Спілка кінематографістів. Перезавантаження, або Збожеволіла допомога українському кіно»
Після майже двох десятиліть системної стагнації вітчизняного фільмовиробництва. Після загальної деградації кіножиття у країні. Після щойно завершеної ганебної «епопеї» тримісячного чіпляння за керівне крісло колишнього голови НСКУ Бориса Савченка - з відеошпигунством за опонентами, з публічними наклепами та міліцейськими рейдами на Будинок кіно. Нескінченний всеукраїнський лемент: «Ми його втрачаємо!!!». Оновлене керівництво Національної кіноспілки, яке днями, нарешті, отримало юридичне визнання Міністерства юстиції, невідкладно бере до виконання програму дій, що має на меті реанімацію кіножиття як в нашій Кіноспілці, так і довкола неї.
Перший наш проект названо «Збожеволіла допомога" українському кіно». Це - півріччя інтенсивної терапії та відмивання реноме нашого кіно від ганьби й забуття попередніх років: у серії безпрецедентних суспільно-громадських, художньо-творчих та науково-дослідницьких акцій, які матимуть всеукраїнський інтерес і, за можливості, становитимуть практичну користь для усієї нашої кінематографії.
Це вливання свіжої крові: цільове запрошення до Спілки групи талановитої молоді та відомих кіножурналістів, серія ініціатив щодо нових напрямків діяльності Міністерства культури і туризму України та ще активніша участь НСКУ в подальшому вдосконаленні законодавства по кіно.
Це ін'єкції адреналіну - усьому нашому депресивному суспільству й самі собі: НСКУ нового формату має намір регулярно проводити внутрішнє тотальне анкетування спілчан, за підсумками чого справді демократично будуватиме власну внутрішню політику й виразно формулюватиме у ЗМІ свою громадянську позицію.
Це «штучне дихання» з вуст в уста й спроби «прямого масажу» сердець українців: запровадження регулярних прес-конференцій з важливих нагальних проблем українського кіно і відновлення практики «вільних трибун». Взагалі - вихід на новий рівень контактів із кіножурналістикою через утворення в рамках НСКУ нового структурного підрозділу -дійового «Бюро української кіножурналістики (БУК)», що має постійно моніторити вітчизняне кіножиття.
Програма конкретних суспільно-громадських акцій під гаслом «Збожеволілої допомоги» на найближче півріччя така:
Вересень Довженка. Круглий і рухомий (!) стіл на тему «Дух Довженка: спроба діалогу у важкі часи». Бліц-дискусія при свічках: відомі експерти-довженкознавці про роль класичної спадщини в сучасному кінопроцесі. Навіщо нам класика як така, яку дивляться лише кінофахівці, й культові «духи» класиків, яких використовують лише недобросовісні політики?
Жовтень кіноглядачів. Проведення другого всеукраїнського соціологічного дослідження вітчизняної кіноаудиторії: хто ми і якого «кіна» нам треба? Прес-конференція з оголошенням результатів.
Листопад президента. Кінематографічні президентські «праймеріз»: у контексті передвиборчої кампанії проведення наскрізного анкетування усіх членів НСКУ з найважливіших питань суспільно-культурного розвитку України, зокрема щодо бажаної кандидатури наступного президента України. Прес-конференція з оголошенням результатів.
Грудень українського «Оскара». Проведення анкетування членів НСКУ та членів Бюро української кіножурналістики з метою виявлення найкращої та найгіршої кіноподії року (двох, п'ятирічки). Урочисте вручення їм призів відповідно - «Чисте золото правди» та «Золотий гарбуз».
Січень суспільних роздумів. Післявиборча «вільна трибуна» на теми: «Чому «президент» українського кіно (не) виявився новим президентом України? Куди щойно повернула Україна? Яке це матиме значення для вітчизняної кінематографії? Чому раніше у влади з кіно нічого не виходило і чим (не)краща перспектива нині?». Із запрошенням політиків з таборів переможців і переможених.
Лютий невідомого... Кризово-післявиборчий трилер: реальне планування будь-яких суспільно-громадських заходів на цей час поки що не уявляється можливим.
І це лише частина планів. Йдеться-бо і про суттєві зміни у міжнародній діяльності Спілки, і про Лабораторію креативних проектів, про, зрештою, витворення в Будинку кіно середовища, де народжуватимуться нові мистецькі ідеології.
Якщо хтось спитає, чому ми назвали цей проект «Збожеволіла допомога», відповідаємо: хоч ми самі вважаємо, що виходимо саме із здорового глузду і покладаємося на власну професійну компетенцію, але чітко розуміємо: успіх у цих планах матимемо лише 3 БОЖОЇ ВОЛІ. Надто вже у тяжкому стані перебуває нині наш «пацієнт». Не дивно, що комусь сторонньому наш проект може здатися справжнім божевіллям. Що ж, і це також не позбавлене певного сенсу.
Секретаріат Правління НСКУ

Алексей Першко 03 августа 2009
Комментарии
 
Имя
28 апреля 2017
Ваш комментарий
Сколько будет два умножить на два?
 
семь
сто
два
шесть
пятьдесят
четыре

Подписаться на отзывы

популярные новости

Universal планирует байопик о Мадонне

Проект носит рабочее название "Амбиции блондинки".

25 апреля 2017

0
1218

Фестиваль «Украина в фокусе»

Состоится в Грузии с 27 по 30 апреля

25 апреля 2017

0
1314

Альмодовару нашли компанию

Назван состав главного Жюри 70-го Каннского Кинофестиваля

26 апреля 2017

0
565

Фестиваль бразильского кино

Пройдет в Киеве уже в шестой раз

27 апреля 2017

0
167

«Открытая ночь» открывает набор

Участников «Дубль 20»

26 апреля 2017

0
317