Фільм Ми, наші улюбленці та війна 2024

FearDotCom - любителям інтернету присвячується


Рецензия на фильм: СТРАХ.com
Фильм СТРАХ.com
Кожного разу, продивляючись подібні фільми, я задаюсь питанням: з якою метою їх знято? Часто відповідь так і не знаходиться, але у випадку з "FearDotCom" вимальовується, принаймні, дві версії про причини його створення…
Версія перша. Міністерство охорони здоров'я США спільно з Міністерством охорони здоров'я Німеччини з огляду на шкідливість довготривалого сидіння перед комп'ютером замовило фільм, покликаний відвернути громадян від подібного зловживання. Звичайно, фільм мав бути страшним та відштовхуючим. А що може бути страшніше за фільм жахів? - подумали продюсери. Отже робиться фільм жахів за стандартною схемою: маніяк-убивця, наполегливий слідчий та містична компонента. Згідно замовлення, все повинно бути пов'язано з комп'ютерами та інтернетом і укластися в бюджет 42 млн. дол. - не багато, але не так вже і мало (наприклад, собівартість "Атаки павуків" - 30 млн. дол.)
Сказано - зроблено. Те, що у ролі маніяка виступає лікар-хірург, не кидає тінь на згадуване міністерство, адже той хірург давно позбавлений права на практику, він, так би мовити, паршива вівця у стаді. А от те, що ключову ролі у розслідуванні зіграє експерт із Міністерства охорони здоров'я Террі Хастон (Наташа Макелоун), мало б підняти рейтинг самого міністерства. Більше того, щоб у глядача не виникло ніяких сумнівів щодо значущості персонажу Н.Макелоун, фільм зроблено так, що її героїня виглядає єдиною більш-менш живою людиною в кадрі. Всі інші персонажі, позитивні і негативні, ніби виринули із віртуальної реальності. Виринули і знову туди занурилися. Лишається одна Террі і може робити все, що їй заманеться. Н.Макелоун може розслабитися, адже навіть, якщо хтось у фільмі має вищий рівень акторської майстерності, згідно задуму, той рівень буде занижено до рівня Н.Макелоун. Але у цьому сенсі вже надто перестаралися із злодієм він вийшов таким вже жалюгідним, що стає незрозумілим, як йому вдавалося такий тривалий час безкарно катувати та вбивати дівчат. Адже він вмер від погляду на свій же сайт і не через 48-годин, як інші жертви, а зразу на місті.
Може здатися, що тут творці фільму, дали маху. Хто ж злякається такого безпорадного маніяка. Але ми забули про містичну компоненту, потужне вбивче випромінювання - от найбільше зло. Маніяк винен у його виникненні, але воно існує поза його волею. Всі звичайно знають, що з від комп'ютера постійно іде якесь випромінювання і намагаються сховатися за захисними екранами. Але з розвитком сучасних технологій розвивається і негативних ефект від них. Всі, наприклад, знають, що на порносайтах можна підчепити віруси, макроси і всілякі інші електронні прикрості. А чи все ви знаєте про випромінювання з інтернету та його вплив на психіку? - ніби запитують у охоронці здоров'я. Отож…
Але дуже часто антиреклама має зворотній ефект. Так у в випадку з цим навмисне малопривабливим фільмом залишається одна інтрига, яка має відношення до реального життя - це існування в інтернеті сайта з адресою fear.com. Напевне, тисячі глядачів з усього світу після перегляду фільму спробували хоч раз зайти на нього. В цьому разі рейтинг сайту має неабияк зрости.
От тут і випливає друга версія створення фільму FearDotCom - прихована реклама певного інтернет ресурсу. Нереально? Але чого не буває в світі. Логічного пояснення цьому я поки що не маю, адже на тому сайті немає ні реклами ні агітації. Там взагалі майже нічого немає, крім можливості погодитися чи не погодитися з якимось твердженням про те, які речі можуть викликати страх, та залишити свій варіант. Сайт позиціонує як громадський проект, але мабуть комусь це насправді треба.
До речі, цензурою фільму призначено категорію R за сцени з оголенням, насильством, зображенням катувань та лайку. (Фільми цієї категорії не рекомендуються для перегляду особам молодшим за 17-річний вік.) Цей факт теж якось не в'яжеться з версією про Міністерство охорони здоров'я, хоча, як відомо, медицина, за звичай, "одне лікує, а інше калічить".
Можливо існують інші версії створення цього фільму, але заробляння грошей буде, скоріш за все, на найостаннішому місці. Оскільки в перший вікенд американські збори фільму склали 7,1 млн. дол. після чого намітилася тенденція їх різкого спаду. Загалом ті, що подивилися фільм, активно не рекомендують його іншім.
1
Аліса Сова 9 января 2006


Avatar
Имя:
28 марта 2024

Другие рецензии автора


Шаленству хоробрих співаємо пісню Прорвемся Шаленству хоробрих співаємо пісню

Якщо ви подумали, що ця цитата відноситься до сюжету та героїв "першого українського блокбастеру" "Прорвемось", то помилились, бо це...

9 марта 2006
Хай живе партійний кінематограф Оранжевое небо Хай живе партійний кінематограф

"Мелодрама", "історія кохання", "набір приколів", "повна попсня", "передвиборчий рекламний ролік", "супер", "я сміялась", "цілком...

3 марта 2006
Мейнстрім Честные люди живут во Франции Мейнстрім

Взагалі-то ми думали, що йдемо на інший фільм розрекламованого фестивалю французького кіно "Мейнстрім", а саме - на комедійний детектив...

27 февраля 2006
Репортаж з прем'єри фільму Солярис Репортаж з прем'єри фільму

Нарешті знавці та шанувальники англійської мови зможуть вдовольнити свої потреби, відвідуючи покази свіженьких та касових американських...

9 января 2006
Таинственная река (от Алисы Совы) Таинственная река Таинственная река (от Алисы Совы)

Коли Софі Лорен в Києві спитали про її уподобання в акторському світі, першим, кого вона назвала, був Клінт Іствуд. Італійська мегазірка...

9 января 2006