Фільм Ми, наші улюбленці та війна 2024

І машини повстали…


Рецензия на фильм: Терминатор 3: Восстание машин
Фильм Терминатор 3: Восстание машин
Ну от і дочекалися. Більше десяти років довелося чекати цього разу. Навіть були сумніви, що Шварц доживе... Цього разу повернувся не тільки він, але й прийшла вона... Попередно проанонсовані дійства таки відбулися у Київській Русі (можете переконатися переглянувши фото). Давно не бачив такого вщент переповненого залу та такої одностайної реакції протягом фільму, особливо прийнявши до уваги, що сеанс почався вже десь опіводинанцятій вечора. Після перегляду у голові крутилося багато думок, але домінувало задоволення від непропопсованого продовження, з шармом та наробками попередніх "Термінаторів".
Багато води втекло. Камерон знайшов свою лебедину пісню - "Титанік", Шварц зробив операцію і не одну, Фурлонг (екс-Джон Коннор) присів на наркоту... Довелося зробити відповідні корективи.
Благо, що після проривного у плані спецефектів Термінатора 2, CGI (computer generated images) стали на десять років старшим. Режисування хотіли доручити Ену Лі, але той чомусь вхопився в "Халка". Едвенснутим Термінатором мав бути у тому числі і Він Дізель, але вирішили підійти з гендерних позицій і метр Арнольд зупинився на миловидній Кріс Локен (Терміна*трікс*). Після логічного завершення другої частини (здавалося, все - кінець), потрібно було підігнати правдоподібну легенду. Тут попрацювали непогано, але Скайнетвірус частина була нібито доречна, але трохи гуфувата і не відповідала маштабу фільму. Той факт, що фільм дуже довго виношувався, а його бюджет (170м$) став найбільшим затвердженим в історії кінематографу, дали свої плоди...
Немає сенсу переповідати сюжет, всі і так добре в курсі про що мова. Концептуальні штрихи не навантажують, хоча декого це, можливо, засмутить. З іншої сторони - це не контроверсійність та зарозумілість Матриці: Перевантаження. Як і очікувалося все обретається наколо свободи вибору, призначення (в сенсі покликання), долі і невідворотності фатуму.
Значної яскравості і розваги додає гумор, що на голову вищий попередніх. Проскакують фірменні, випробувані часом ходи, часом навіть з елементами пародії. Шварценеггер робив свою справу на кожен цент тридцятимільйонного гонорару, його появу глядачі зустріли оплесками. А згодом від його рублених фраз, знакової міміки та дій зал раз у раз вибухав сміхом. Цікавою знахідкою в "особистості" машини було те, що крім стандартної поставки Т-850 отримав базову програму по психології. Вийшов Термінатор-Фрейд. Момент "Следи за рукой" просто вище за будь-які похвали.
Екшен був можливо надміру механізований і не вистачало панорамності, але він був ємкий та деталізований. Другий, а тим більше перший фільм були у порівнянні напівстатичними. Ідея з краном, яка обійшлася Арнольду в 1.4 млн власного гонорару була просто breath-taking.
Хотілося побачити у третій частині саме довгоочікуваний фільм, а не комерційний продукт чистої води. Перехід трилогії у сагу, де проглядається щонайменше 4-та частина, чесно кажучи мистецькій цінності фільму аж ніяк не додає.
На противагу 2-й частині додано інтимну лінію як це було у першій. Упередженість до Ніка Шталя ("В спальні") на місці Фурлога зникла практично одразу. Клейр Дейнз зіграла непогано, але по ходу фільму з нею слабо працювали гримери. Тут такий екшн, адреналін, напруга, а в неї make-up, що хоч в токшоу на 1+1 знімай.
Порадувало непогане та продумане лінкування деталей та персонажів попередніх серій (навіть психотерапевт з в"язниці (до речі єдиний крім Шварца, хто знявся у всіх 3-ьох частинах) був в тему).
Спецефектами вже особливо не здивуєш, проте тут вони були карколомні, хоча і сприймалися як данність. Звук був потужний, але саундтрек для мене залишився практично непоміченим.
Атмосфера під стать комп"ютерному Fallout'у і пост-апокалептична реальність зачаровували. Фільм хоч і не має ідейної завершеності другого, але піднімає питання, які вже зараз постають перед людством. Симбіоз прориву в інформаційних технологіях, комунікаціях, штучному інтелекті на пару з військовими розробками і їх наслідки примушують замислитися...
Отже фільм однозначно матиме неабиякий глядацький інтерес, а відтак - комерційний успіх.
Іще хотілося подякувати одній людині... Можуть змінюватись режисери, сценаристи, навіть актори, але є той навколо якого у "Термінаторі" все обертається - це власне сам термінатор - Арнольд Шварценеггер. Спробуйте зняти четверту частину без нього.
8.5/10
0
Alive 9 января 2006


Avatar
Имя:
29 марта 2024

Другие рецензии автора


Повість трьох міст Темный рыцарь возвращается Повість трьох міст

За тиждень після прем"єри пристрасті дещо вляглися, а шок від безглуздого терору і невинних жертв притупився. Тому спробую вставити...

30 июля 2012
Фаза швидкого сну (aka R.E.M.) Начало Фаза швидкого сну (aka R.E.M.)

Дозволю собі вгамувати овації і дифірамби Крістоферу Нолану, спробую одразу відповісти на запитання стосовно покладених сподівань на фільм...

27 июля 2010
Гамлет і лікантропія Человек-волк Гамлет і лікантропія

Я думал, глядя на луну, что стало со вдовой. Всю ночь сквозь храп моих друзей я слышал волчий вой Сплин "Сказка" Спроба...

19 февраля 2010
Моріс Сендак + Тоні Сопрано Там, где живут чудовища Моріс Сендак + Тоні Сопрано

Поважаю Спайка Джоунза і за "Бути Джоном Малковичем", і за "Адаптацію", і, особливо, за його відео кліпи R.E.M., Bjork,...

18 февраля 2010
Повернення короля Аватар Повернення короля

Ще у 1994 році візіонер Джеймс Кемерон створив 114-ти сторінковий сценарій «Аватар». У 1997 році був «Титанік», а...

17 декабря 2009