Карпатські легенди для сучасної молоді

Увійти через
Реєстрація
 
Карпатські легенди для сучасної молоді
 
Новини: Карпатські легенди для сучасної молоді

Сім років тому режисер Любомир Левицький дебютував на великому екрані з молодіжим хоррором "Штольня". Вчьора в Києві він представив свій новий проект - "Тіні незабутих предків". Не дивуйтеся, з відомим фільмом Сергія Йосиповича Параджанова ця стрічка немає нічого спільного. Це знов таки "жахи", орієнтовані на молоде покоління. Жахи в лапках - глядачам, які звикли до іноземних продуктів кінематографу подібного жанру, лякатися тут майже нічого.

До того ж, сам Левицький не вживає термін "хоррор". "Жанр у нас чіткий - містика, пригоди, комедія", - каже режисер. Він підкреслює, що намагався показати у своїй стрічці елементі українського фольклору, але зробити її зрозумілою та цікавою для сучасного покоління. "Мені хотілося, щоб все виглядало модно, щоб наша історія була огорнута палітуркою для молоді", - зазначає Любомир.

У центрі сюжета - група студентів, які за збігом обставин стають об'єктами полювання могутнього демона. Щоб здолати зло, вони мають відправитись до Карпат і звернутися за допомогою до мольфарів - місцевим чарівників, що боронять край від сил темряви.

"Чи вірю я у легенди? Я ніколі не знімав би про те, у що не вірю. Я ріс у Карпатах і бачив дуже багато усіляких речей, тому далеко не все у цьому фільмі вигадка", - зізнається Левицький.

"Атмосфера була така, що ми повіністю поглинули у карпатьсяку містичність, - додає Альона Мусієнко, яка зіграла у фільмі привабливу Анжелу. - Зніматися вночі в лісі було надзвичайно страшно, і ми у всі повірили у щось надприроднє".

"Коли ми знімали на кордоні з Румунією, в 40-кілометровій зоні, де ніхто з людей не живе - побачили істоту, яка війшла на дорогу в білому одязі і блискавично зникла в лісі", - приголомшує режисер. "Місцеві сказали, що це міг бути чугайстер..."Для більшості акторів, які виконали головні ролі, "Тіні" - це дебют у кіно. Хтось пройшов кастінг в університеті, де навчався (Богдан Юсипчук), хтось раніше працював з режисером (Павло Лі, Дмитро Ступка), Альону Мусієнко побачили в кафе та пригласили на проби, а Владислав Нікітюк зняв пробне відео на прохання своєї мами і навіть не мріяв про початок кінокар'єри.

"Саме цікаве розпочалося після кастінгу, - розповідає Павло Лі. - Тренування проводиласи у спеціальному таборі.  То були жахливі вправи. Ми дуже багато бігали, особливо дівчатам було непросто. Також займалися с майстером бою, щоби бійки виглядали реальними".

Левицький не стверджує, що його фільм - прорив в українському кінематографі. "Такі фільми мають зніматися, їх має бути багато. А к нашій стрічці стільки уваги, бо вона -  рідкість для України. Насправді це типове жанрове кіно, date movie, який треба подивитися в вихідні, отримати настрій, піти додому й забути. А ми в цей час вже будем знімати новий фільм"."Тіні незабутих предків" отримали найбільшу кількість копій для кіно в історії України - фільм покажуть у ста кінотеатрах. Але, за словами режисера, к вітчизняній продукції існує недовіра, мало хто ризикує робити на нього ставку. "Коли вони побачать черги, то, я маю надію, захочуть збільшити сеанси. Інтерес є, цікавість є. Наприклад, у Чернігові глядачи відстоювали свої інтереси і вибороли право показувати фільм", - каже Любомир.

Планується широкий прокат стрічки в Росії, Казахстані, можливо, Польші, йдуть переговори с Канадою та США - автори хочуть показати діаспорі, як виглядає українське жанрове кіно. "Наша ціль - зробити українське кіно інтернаціональним - так, як це вдалося в Росії Тимуру Бекмамбетову", - зазначає Левицький.

Мрія Любомира – зняти українського Індіану Джонса. Ціль достатньо амбітна – можливо, успіх "Тіней незабутих предків" у глядачів стане першим кроком до втілення її у життя.

Юрий Шевченко 12 листопада 2013
Коментарі
 
Ім’я
17 січня 2017
Ваш коментар
Скільки рук має людина?
 
шість
П’ять
Чотири
Вісім
девять
Дві

Підписатися на обговорення

популярні статті

Найкращі акаунти голівудьских зірок в @Instagram

Для публічних особистостей Instagram - це ще одна можливість зробити собі безкоштовну рекламу або ж просто утримати вірну армію фанатів за...

21 вересня 2013

109
143112

Музичний Джеймс Бонд: 10 кращих саундтреків

22 фільми потому і в очікуванні 23ого давайте згадаємо 10 найяскравіших саундтреків до «Джеймса Бонда».

17 жовтня 2012

13
67435

10 "не-сутінкових" фільмів про вампірів

Кінопортал kino-teatr.ua пропонує увазі відвідувачів 10 фільмів про вампірів, відомих і невідомих, якісних і фарсових, а головне -...

18 листопада 2012

72
30691

10 режисерів незалежної України

10 кінорежисерів, які творили нове українське кіно: різне і неоднозначне.

24 серпня 2012

55
20620

TOP-10 найбільш провальних фільмів в історії кіно

10 фільмів, які зазнали найбільшого краху в прокаті

24 червня 2012

131
20113