Гійом Гуікс: Мій орієнтир - Патрік Девер

Увійти через
Реєстрація
 
Гійом Гуікс: Мій орієнтир - Патрік Девер
 
Новини: Гійом Гуікс: Мій орієнтир - Патрік Девер
З Гійомом Гуіксом, виконавцем головної ролі в першому ігровому фільмі відомого аніматора Сільвена Шоме «Аттіла Марсель», зустрівся в Парижі кореспондент порталу www.kino-teatr.ua
ГГ. – А ви з України?
-   Так. А ви знаєте, де знаходиться ця країна?
ГГ. – Так, приблизно. Десь поблизу з Польщею?
-   Так, у нас є кордон з Польщею. І у нас з цією країною і з цим народом дуже довга спільна історія. Але ми зустрілися тут з іншого приводу.
ГГ. – Так-так.
- Для початку я попросив би вас…чи тебе?
ГГ. – Так, на «ти» краще.
- Так ось, я попросив би тебе розповісти трохи про твою професійну кар’єру.
ГГ. – Я почав зніматися ще підлітком, правда для телебачення, спочатку в масовці, а потім був фільм для каналу ARTE «Похідні», в якому я зіграв першу головну роль. І тоді я зрозумів, що хочу займатися цим, і закінчив театральну школу. Після школи я знімався в маленьких ролях, грав в театрі, і так тривало до 2011 року. Того року на екрани вийшло 3 або 4 фільми, в яких я знявся в більш значимих ролях. Один з них називався «Пупупіду», в якому я зіграв поліцейського бригадира, другий – найпомітніший – «Джиммі Рівьєр» . Ще був фільм «І раптом мені всіх стало не вистачати», але саме «Джиммі Рівьєр», в якому я грав разом з Беатріс Далль, приніс мені відомість та номінацію на «Сезара». Він відкрив мені дорогу в інший світ. Потім були і Вуді Аллен, і інші – то ж, все круто і весело.
- Звідки ти?
ГГ. – Я з півдня Франції, з Марселя.
- З Марселя? На жаль, мені жодного разу не довелося там побувати.
ГГ. – Там дуже гарно.
- Не сумніваюся. В Каннах був, а от до Марселя так і не доїхав.
ГГ. – А я саме в Каннах навчався в театральній школі.
- А як вийшло, що ти знявся у Сільвена Шоме в «Аттилі Марселі»? Був якийсь кастинг?
ГГ. – Так, кастинг був, але я його не пройшов би, якби не одна хитрість. В мене ніхто не вірив як у виконавця головної ролі, окрім самого Сільвена. Не вірили тому, що раніше я грав більш експансивних персонажів. І на пробах було заборонено читати сценарій, нам давали тільки по одній сторінці. Але я змахлював – вкрав сценарій у мого агента і прочитав його. І Сільвен був вражений, він подумав, що я зрозумів суть його фільму по одній сторінці. Після проб я повернувся до себе, а за годину Сільвен передзвонив мені і сказав, що якщо я ще хочу зіграти цю роль, то він згоден.
- Тобто Сільвен хотів, щоб актори імпровізували?
ГГ. – Ні-ні, це стосувалося тільки проб.
-А як проходили зйомки?
ГГ. – Чудово.
- Поточню питання: раніше Шоме знімав тільки анімаційні фільми, а «Аттіла Марсель» - фільм ігровий. Він вміє керувати процесом реальних зйомок?
ГГ. – Так, вміє. До того ж ми, актори, були досить автономні, у нас була певна свобода. Можна навість сказати, що я почувався там як гість. В тому розумінні, що Сільвен створює такий потужний власний світ, що в ньому ти почуваєшся як гість. Та й без доброї пляшечки на зйомках не обходилося (сміється).
- А яких акторів ти міг би назвати в якості твоїх орієнтирів?
ГГ. – Ну-у-у…
- Немає таких?
ГГ. – Є, звичайно, але просто я захоплююся багатьма акторами. У Франції це Патрік Девер, та й Депардьє – у будь-якому випадку, він людина-епоха. З акторок – і це може здатися кумедним – Джина Роулендс.
- А зйомки «Аттіли» відбувалися виключно в павільйоні?
ГГ. – Ні, не повністю: кілька сцен ми зняли в Парижі, ще декілька – в Нормандії, в Трувілі. Але переважну частину фільму знімали в студії. 6 чи 7 тижнів ми провели в студії. Декорації у Сільвена були просто вражаючі.
- Так, з перших хвилин «Аттіли Марселя» глядач розуміє, що це фільм Сільвена Шоме. Дивує те, як він примудрився зберегти атмосферу своїх анімаційних стрічок в ігровому кіно.
ГГ. – Так, я назвав би це унікальним стилем Сільвена.
- А чи збереглися у тебе якісь особливі спогади від спільної роботи з Бернадетт Лафон, для якої роль в «Аттілі» стала останньою?
ГГ. – Я вперше побачив її на екрані ще підлітком, і зустріти її на майданчику було неймовірно. Ми чудово з нею ладнали, та й після зйомок кілька разів зустрічалися. І при всіх її ролях та заслугах вона не була заглиблена в ностальгію, не хизувалася тим, що колись грала у Трюффо та інших, вона була абсолютно сучасною людиною, вона хотіла знати людей, які зараз знімають кіно, людей мого покоління. Її визначна риса – цікавість, інтерес до життя. Для неї кожні нові зйомки були як перші в житті. І нас з Сільвеном це дійсно вражало!
- А тобі відомі якісь цифри, що стосуються цього фільму – бюджет, кількість глядачів?
ГГ. – Не дуже. Бюджет мені взагалі невідомий, а що ж до успіху, то знаю лише, що у Франції фільм не викликав великої глядацької зацікавленості, але його продано у велику кількість країн, що досить непогано.
- А зараз ти багато знімаєшся?
ГГ. – Не жаліюся. Скоро виходить фільм «Френч», в якому мені пощастило працювати з Жаном Дюжарденом. В червні має вийти фільм «Під спідницями у дівчат» Одрі Дана, в якому взагалі було круто зніматися – на майданчику було зібрано всіх найпопулярніших на даний момент акторок Франції (Ізабель Аджані, Летиція Каста, Марина Хендс, Ванесса Параді, Аліса Тальйоні, Сільві Тестю – прим.ред.). Та й телебачення мене не забуває, і до кіно кличуть – то ж все в нормі.
- Що ж, залишається тільки побажати, щоб все так і залишалося.
ГГ. – Дякую. І тобі успіхів.
Алексей Першко 01 квітня 2014
Коментарі
 
Ім’я
25 квітня 2017
Ваш коментар
Скількі буде два помножено на два?
 
сім
два
один
чотири
шість
вісім

Підписатися на обговорення

популярні інтерв'ю

Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами

Андреа і Сінтія Перрон - старша і одна з молодших сестер, яким довелося виживати в справжньому будинку з привидами. Саме їх історія лежить...

24 липня 2013

85
42684

Баррі Зонненфельд: "Люди в чорному 3" мають найкраще 3D

Напередодні виходу у всіх сенсах фантастичної комедії «Люди в чорному 3» режисер Баррі Зонненфельд давв ексклюзивне інтерв'ю кращому...

13 травня 2012

79
15564

Віра Фарміга: Я вивчала демонологію заради "Закляття"

Актриса Віра Фарміга напередодні прем'єри містичної картини "Закляття", заснованої на реальних подіях, розповіла про свій досвід...

17 липня 2013

104
14961

Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали

Ветеран війни в Іраку, який втратив на полі бою обидві ноги, Грегорі Д. Хадсон розповів кращому українському кінопорталу kino-teatr.ua про...

26 квітня 2012

112
14395

Марина Петренко: "Джентльмени удачі" - чесний фільм

За пару місяців до виходу римейку культової радянської комедії «Джентльмени удачі», яким зайнявся Тимур Бекмамбетов, виконавиця головної...

26 жовтня 2012

109
14165