Дай волю уяві - рецензія на фільм Чарівна країна

Увійти через
Реєстрація
 
Дай волю уяві
 
Фільм "Чарівна країна"
Кінотеатр „Київ" відкрив місяць оскарівських прем'єр. Першою, серед очікуваних мульти-номінантів „Авіатора", „Узбіччя", „Крихітки на мільйон доларів", стала стрічка „Чарівна країна". В основу фільму лягла історія про творця Пітера Пена - Джеймса М. Баррі. Глядачам довелося пережити щось схоже на те, що відбувалося на прем'єрі п"єси „Пітер Пен" в Лондоні рівно сто років назад - повернутися у дитинство і опинитися у країні, яка існує лише в уяві.
Для того, щоб оцінити цей фільм по достоїнству потрібно бути що називається „в темі". Не можу похвалитися прочитанням книги, але кінематографічної продукції було освоєно чимало: і мультфільм „Пітер Пен" 53 року, і його сіквел „Повернення в Небувалію", і „Капітан Гак" і минулорічний 100 мільйонний фільм „Пітер Пен". Крім того, потрібно зважати на те, що „Чарівна країна" серйозний дорослий фільм, який потрібно дивитися очима дитини. Тоді ефект перевершить сподівання, а скупі чоловічі та рясні жіночі сльози будуть проситися на волю.
Незвичне бачення світу і речей драматургом Джеймсом М. Баррі (Джонні Депп) знаходить натхнення у спілкуванні з милою вдовою Сильвією Девіс (Кейт Уінслет) та її чотирма хлопчиками. Уявний світ, який він створює навколо них стає частиною його життя і творчості. Особлива увага до родини Девіс породжує чутки і ще більше дистанціює Джеймса від дружини. Спілкування та гра з дітьми сюжетними штрихами лягає у фабулу майбутньої п'єси, яка завдяки фінансуванню мецената Чарльза Фромана (Дастін Хофман) стає реальністю. Але радість від успіху і слави спохмурює невиліковна хвороба Сильвії. Щоб пережити біль втрати потрібно повірити у „Чарівну країну"...
З самого початку перегляду присутній невеличкий дискомфорт сприйняття. Антураж „Гошфорд Парка" (Gosford Park) чи „Залишку дня" (Remaining of the day) (Англія початку минулого століття) налаштовує зовсім не по-пітерпенівськи. Але з розвитком сюжету дискомфорт зникає і перетворюється на свого роду захоплення. Поєднання реального і уявного органічно поєднується і створює чарівну атмосферу, до якої не вистачало хіба що бокалу вина... Ключові моменти і акценти розставлені таким чином, що ідуть по наростаючій і просто пробивають на сентименти. А епізод, коли камера розкручується по хитромудрій траєкторії повітряного змія, викликає легке головокружіння.
Не відношу себе до ярих прихильників Джонні Деппа, але схиляюся перед його вмінням перевтілюватися і створювати правдиві образи. Решта акторів, зокрема діти, виглядають не менш переконливо. Стосовно технічної сторони фільму (художня постановка, костюми, музика і редагування) - про її якість свідчать відповідні номінації на Оскар.
Не зважаючи на те, що перед переглядом була упередженість стосовно вузькості теми, виявилось, що ширина була захована в площині особистих переживань, спогадів та фантазій. Тому, ідучи на фільм, потрібно бути готовим дати волю своїй уяві...
9/10
Рецензія на фільм Чарівна країна 0  
Alive 03 січня 2006
Коментарі
 
Ім’я
23 березня 2017
Ваш коментар
Скільки рук має людина?
 
шість
Чотири
Вісім
девять
П’ять
Дві

Підписатися на обговорення
Оцінка автора
8,7 Рейтинг
фильма
Всього оцінок: 6