Ще чорніша пітьма - рецензія на фільм Хроніки Ріддіка

Увійти через
Реєстрація
 
Ще чорніша пітьма
 
Фільм "Хроніки Ріддіка"
У свій час "Чорна Пітьма" (Pitch black) справила доволі непогане враження. Зірка Віна Дізеля починала сяяти яскравіше, сюжет був досить оригнальний і захоплюючий, а спецефектів було рівно стільки, як потрібно. Єдине, певна спорідненість з "Чужими" грала проти фільму... Але, аж ніяк не сподівався побачити сіквел. Власне, дочекався, відвідавши прем'єру "Хронік Ріддіка" у кінотеатрі "Київська Русь".
Сіквел на порожньому місці не з'являється. А якщо в оригіналі все більш-менш мало логічне завершення, то сюжет другого довелося "витягувати за вуха". Вийшло щось на зразок листа батькам із мультфільму "Троє з Простоквашино". В результаті звідкись взялися елементи і "Зоряних війн", і "Матриці", і "Фінальної фантазії", і "Володаря Кілець". Проте, своя "родзинка" у фільмі все-таки є...
Навіть якщо вам і не вдалося побачити "Чорну Пітьму", можна сміливо йти на "Хроніки Ріддіка". Зв'язок з попереднім фільмом надуманий і незначний.
На героя Віна Дізеля відкрито двостороннє полювання. З однієї сторони - найманці, які за винагороду намагаються запроторити його назад у тюрму. З іншої - поневолювачі планет - некромонгери. Останні через те, що згідно із пророцтвом саме Ріддік становить загрозу їх існуванню. Та перед тим як розправитися з недолугими ловцями легкої наживи та звести рахунки з ходячими deadmen'ами в готичних обладунках, Ріддік опиняється на не зовсім дружелюбній планеті Крематорії, щоб прихопити свою подругу.
Зізнаюся, космічні краєвиди та планетарні ландшафти - моя слабкість, а таких, на щастя, у фільмі вистачає. Небагатослівний як Близнюки із "Матриці: Перезавантаження", але іронійний як Доктор Ганнібал Лектор з "Мовчання ягнят", Ріддік вправно володіє тілом і в частині комбату та екшену виглядає дуже славно. Якщо відкинути деякі відверті ляпи (як от, температурні режими на планеті Крематорія) та зайві дійові особи (безтілесна Аереон, яку грає Джуді Денч), а також закрити очі на короткометражні тупуваті діалоги, то фільм виявиться досить динамічним, запакованим екшеном, гуркотом та цифровими візуаліями. Варто відмітити, що фільм відзнятий дуже якісно - далася взнаки певна суворість стилю і досвід режисера Девіда Твохі, набуті в тому числі у пристойному інді-фільмі "На гилибині" (Below) . До позитивів можна віднести і порізаний під тінейджерів безкровний стробоскопний екшен.
За плечима Девіда Твохі є купа потужних сценаріїв (Втікач (Fugitive), (Водний світ) Waterworld), але так і хочеться порадити йому почитати бородатий інтернетівський трактат "100 речей, які я не буду робити, коли стану злим володарем":). Тоді, можливо, і вдалося б уникнути певної наївності, що вже встигла набила оскомину.
Із вкладених у фільм 110 мільйонів повернулося порядка 90. І хоч у самому сюжеті не все так безпробудно, як здається на перший погляд, і трапляється чимало світлих твистів та задумів, фінальна сцена має всі шанси залишитися такою.
6/10
Рецензія на фільм Хроніки Ріддіка 0  
Alive 09 січня 2006
Коментарі
 
Ім’я
23 травня 2017
Ваш коментар
Як звали Карла Маркса?
 
Піт
Карл
Маркс
Бред
Фрідріх
Енгельс

Підписатися на обговорення
Оцінка автора
7,3 Рейтинг
фильма
Всього оцінок: 3


fk tw G+