Один за всіх і всі проти чужих. - рецензія на фільм Чужий проти Хижака

Увійти через
Реєстрація
 
Один за всіх і всі проти чужих.
 
Фільм "Чужий проти Хижака"
В історії кінематографу вже були спроби схрестити Годзилу і Кінг-Конга, Фрейді Крюггера і Джейсона Воорхіз, Франкенштейна і Перевертня. Тому глядача досить важко чимось здивувати. Проте ті, хто зібралися на прем'єрі "Чужий проти Хижака" у кінотеатрі "Жовтень" залишилися принаймні задоволеними.
У кінці 80-тих, коли не кожен міг дозволити собі відеомагнітофон - набули поширення відео-зали. Саме у той час з однаковим успіхом у відео-залах крутилися "Чужі"(сіквел) і "Хижак". Причому, якщо перший позиціонувався як фантастичний фільм жахів, то на другий йшли лише завдяки "Шварцу" (Шварценеггеру). Хто ж знав, що доживемо до того часу, коли у п'ятій частині "Чужих" вже не буде Сігурні Уівер, а Шварц стане губернатором Каліфорнії.
Тетралогія "Чужі" стала пенталогією, а у дуологія "Хижак" перетворилася у трилогією. З першого погляду простий і цинічний витвір ринкової економіки, який використав цілісність і неповторність "Чужих" та оригінальність і накачаний екшн першого "Хижака". Так, але фільм виявився не таким вже і примітивним. Особливо, якщо зважити на те, яких оборотів набув сюжет і як було підігнано сюжетну легенду під загальну канву серій.
Млява розкрутка з початку фільму навіть дратувала своїми порожніми псевдо-науковими гіпотезами і передбачливістю. Група челюскінців вирушає на Антарктиду щоб дослідити пірамідо-подібне джерело енергії під товщою льоду. Ентузіасти-бурильники, яким не вистачило ролей в "Армагеддоні" та "Земному ядрі" з гарними намірами прибувають на місце дії. Виявляється, що хтось вже все пробурив до них. Залишається спуститися, потрапити у пастку і стати інкубативним матеріалом для Чужих. Здавалося: до чого ж тут Хижак? Та не дарма у другій частині „Хижака" у трофейній кімнаті опинився скелет чужого. Виявляється (!!), що чужі, хижаки і люди - дуже тісно пов'язані між собою...
Песимістичний тег-лайн „Хто б не переміг ... ми програємо" трансформувався у „Ворог мого ворога - мій друг". Отже, потрібно просто вибрати кращого із гірших і пліч о пліч мочити справжнього ворога.
Органічність стиків сюжетів двох окремих і початково не поєднаних фільмів можна пояснити лише одним - сценарій „Чужого проти Хижака" був готовий вже у 1991 році, тобто ще до появи 3-ого „Чужого" і 2-го „Хижака".
Попри суцільний Б-кастінг, акторській майстерності було відведено таке незначне місце, що фільм нічого і не втратив. Навіть приречений ікс-файлівець Ленс Хенріксен, який засвітився у Чужих і Чужому 3 - прийшов, покашляв і пішов. А от особа Сігурні Уівер додала б і інтересу з боку глядачів, і цементу в плані концепції.
Мушу відмітити хорошу роботу над звуковими ефектами. Те саме можна, загалом, сказати і про візуальні. І хоч сцени екшену були темненькими, крупно-плановими і криво нарубленими (за винятком пари-трійки сильних моментів, зокрема „світ очима Хижака") , фільм навпаки набув свого, хоч і не на стільки виразного, „обличчя".
Можливо певна невиразність ховається у тому факті, що фільм було добряче порізано, щоб привести його з рейтингу R в PG-13. Тому він і не йде у порівняння з іншими роботами режисера Пола Андерсена - культовим і ультра-жорстоким „Горизонтом подій" і та біо-хазардовим „Резидентним Злом".
6/10
Рецензія на фільм Чужий проти Хижака 0  
Alive 09 січня 2006
Коментарі
 
Ім’я
22 травня 2017
Ваш коментар
Як звали Карла Маркса?
 
Піт
Маркс
Карл
Енгельс
Бред
Фрідріх

Підписатися на обговорення
Оцінка автора
7,2 Рейтинг
фильма
Всього оцінок: 6


fk tw G+