Немые Ночи закрывают?


Немые Ночи закрывают?

Довженко Центр, организатор одного из самых самобытных  кинофестивалей в Украине и Европе "Немые Ночи", распространил официальное заявление, из которого следует, что проведение фестиваля в этом году оказалось под угрозой.

Офіційна заява Довженко-Центру щодо дій Наглядової ради УКФ

Поряд із десятками інших заявників на гранти Українського культурного фонду, Довженко-Центр 21 травня повідомили про відхилення Наглядовою радою УКФ заявки на фінансування Фестивалю німого кіно та сучасної музики «Німі ночі». Таке тотальне й невмотивоване перекроювання Наглядовою радою рейтингових списків, складених експертами, сталося вперше.

Проєкт Довженко-Центру отримав високу 9 позицію в рейтингу програми «Знакові події» за результатами оцінювання експертами, був схвалений дирекцією УКФ і перебував на етапі проведення переговорних процедур. Відсутність обґрунтування рішення Наглядової ради, прийнятого з перевищенням повноважень, нехтування оцінками експертів, порушення порядку і термінів відбору є свідченням впровадження практики ручного управління і руйнуванням прозорих процедур і правил, на яких базувалася діяльність УКФ попередні три роки.

«Німі ночі» – єдиний в Україні та найбільший у Східній Європі фестиваль архівного кіно, що досліджує, переосмислює та презентує українське і світове німе кіно через музику сучасних авторів. Фестиваль започатковано в Одесі у 2010 році, від 2012 Довженко-Центр став його постійним організатором. За 11 років існування фестивалю українська публіка побачила десятки фільмів, серед яких знана класика і стрічки, що вважалися втраченими.

Партнерами фестивалю виступали кіноархіви Великої Британії, Німеччини, Франції, Швеції, Естонії, Австрії, Японії. Над створенням саундтреків до фільмів працювали імениті і молоді композитори та виконавці з України, Білорусі, Азербайджану, Австрії, Польщі, Чехії, Франції, Великої Британії, Японії, США.

Цьогоріч на фестивалі мали бути продемонстровані німі фільми виробництва США, Естонії, Грузії, Франції, а також щойно віднайдені в міжнародних кіноархівах українські німі стрічки, в супроводі музикантів з України, Туреччини, Північної Македонії, Казахстану за партнерської підтримки Естонського кіноархіву та Британської Ради.

На конкурсі УКФ проєкт «Німі ночі» отримав від експертів 470 з 500 балів. Експерти високо оцінили інституційну спроможність Центру, мету та інноваційні підходи проекту, його роль у вписуванні українського кіно- та музичного мистецтва в європейський культурний контекст, забезпечення реалізації права аудиторій до доступу до унікального культурного продукту, а також значення проекту для налагодження міжнародної співпраці та створення позитивного іміджу України закордоном.

В оцінках були й конструктивні зауваження. Однак у порушення переговорної процедури, нас позбавили можливості надання пояснень. 20 травня Наглядова Рада УКФ прийняла рішення не підтримувати «Німі ночі» через «невідповідність пріоритетам обраного ЛОТ-у та програми в цілому та/або через відсутність демонстрації потенціалу позитивної динаміки масштабування та/або не врахування загальних стратегічних цілей Фонду» – тоді як експерти в своїх висновках навпаки наголосили на відповідності проекту пріоритетам ЛОТ-у. Рішення було безапеляційним: «Через велике навантаження Фонд не надає додаткових роз’яснень щодо причин відхилення та не приймає апеляції на рішення Наглядової Ради».

Ми вважаємо рішення Наглядової ради УКФ некомпетентним і необґрунтованим, прийнятим з перебільшенням повноважень, закріплених за нею Законом України “Про Український культурний фонд” та з порушенням Порядку проведення конкурсного відбору проектів. Таке рішення є втручанням в прозорі процедури прийняття рішень УКФ та спробою підміни незалежної експертизи позицією наглядової ради.

Беручи до уваги, що більшість відхилених проектів мають потужну міжнародну складову й при їх підготовці проведено попередні домовленості з міжнародними партнерами та грантерами, таке рішення також дискредитує державу Україну як надійного міжнародного партнера.

Ми вимагаємо від Наглядової ради повернутись у легітимне поле, провадити свою діяльність виключно в межах чинного законодавства в прозорий та неупереджений спосіб, і нести відповідальність за свої рішення, зокрема й забезпечуючи їх публічне обґрунтування та відкритий діалог із сектором. Эротические фантазии можно реализовать разными способами, их выбор зависит от предпочтений и раскрепощенности конкретных людей. Если одни ловят кайф от секса со шлюхами , то другие – от классного массажа и хорошей музыки. Внесение разнообразия в интимную жизнь может иметь легальный характер, увлекая участников таинственным танцем страсти, ярких эмоций и чувственных переживаний. Для этого необязательно вступать в половой контакт с незнакомцами – есть кое-что поинтереснее.

Закликаємо Міністерство культури та інформаційної політики України втрутитись у ситуацію, що склалася в УКФ, проаналізувати рішення нового складу Наглядової ради Фонду та вжити заходів щодо нейтралізації їх негативних наслідків, аж до розпуску Наглядової ради як такої, що підважила довіру культурного сектору, вдавшись до одіозних, упереджених рішень, які демонструють її руйнівну некомпетентність.Имя:
24 июня 2021
Ваш отзыв
Гость
Гость 03 июня 2021 03:18
0
Денег не дали, сразу орут "Зрада" и бегут жаловаться начальству. Браво! Это по-украински!
.

популярные статьи


Любимый украинец Квентина Тарантино Любимый украинец Квентина Тарантино

МОҐИ FEST 9-17 июня

06 июня 2021 0 13218
Немые Ночи закрывают? Немые Ночи закрывают?

По решению Наблюдательного Совета УКФ

24 мая 2021 1 5127
Последний день юности Последний день юности

40-минутная комедийная драма про экзистенциальный кризис, порно и VHS

26 мая 2021 0 4700
Эталонный гений в Украине Эталонный гений в Украине

Выставка "Столетие. Феллини в мире" в Довженко Центре

26 мая 2021 0 4697
Итоги перед открытием Итоги перед открытием

27 мая в Kooperativ Arena состоялась итоговая Пресс-конференция перед началом 50-го юбилейного Киевского международного кинофестиваля...

27 мая 2021 0 4464