Средства на рекламу

Войти через
Регистрация
 
Средства на рекламу
 
Новости: Средства на рекламу

 Просят у государства ведущие украинские кинофорумы

Ведущие украинские кинофестивали медиа-форумы обратились с открытым письмом к высшим руководителям государства, в котором указали на проблему недостатка средств на раскрутку украинского кино и попросили незамедлительно ее решить. Ниже приводим текст этого письма.

Президенту України Порошенку Петру Олексійовичу
Прем’єр-міністру України Гройсману Володимиру Борисовичу
Голові Верховної Ради Парубію Андрію Володимировичу
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
Від імені української кіноіндустрії хочемо висловити щиру подяку за постійну підтримку вітчизняного кінопроцесу. Збільшення фінансування національного кіновиробництва посприяло зростанню як кількості, так і якості українських фільмів. Як наслідок, останніми роками ми бачимо безпрецедентну кількість кінокартин у прокаті держави та у програмах міжнародних кінофестивалів – наші фільми збирають аншлаги не тільки у вітчизняних кінотеатрах, але й здобувають нагороди на міжнародному рівні: Канни, Берлін, Локарно, Карлові Вари та інші. Ці успіхи були б неможливими без збільшення державного фінансування. Крім того, прийняття нового Закону України «Про кінематограф» розширює можливості ко-продукцій із європейськими та іншими країнами.
Отже, можна впевнено стверджувати, що завдяки цілеспрямованій роботі Державного агентства України з питань кіно українська кіноіндустрія розвивається в перспективному напрямку. Разом з тим, хочемо звернути вашу увагу на дуже важливу проблему промоції українського кіно. Воно сьогодні існує, але потребує просування та популяризації як серед українських глядачів, так і на міжнародному рівні. Це є не просто світова практика, це вже чудово продемонстрована нашими сусідами з Польщі, Грузії, Литви Естонії, Чехії, Словаччини стратегія. Мінімум 10% від загального бюджету на кінематограф державних фондів передбачені на проведення міжнародних фестивалів у своїй країні та популяризацію національних фільмів на міжнародних кінофорумах.
Так, наприклад, Польський кіноінститут (аналог Держкіно України) витрачає впродовж року 2 млн євро на участь Польщі у міжнародних кінозаходах і 4,2 млн євро на підтримку міжнародних кіноподій у Польщі, тобто загалом у перерахунку в гривні це складає близько 200 мільйонів. За підрахунками наших експертів, український кінематограф потребує сьогодні не менше 100 млн гривень за напрямком КПКВК 1806050 «Здійснення концертно-мистецьких та культурологічних заходів у сфері кінематографії, фінансова підтримка Національної спілки кінематографістів», що б складало приблизно 10% від запланованого бюджету фінансування українського кінематографу на 2018 рік.
Промоція українського кіно відіграє величезну роль у створенні позитивного іміджу України у світі, що було доведено в роботі Українського павільйону на Кіноринку Каннського фестивалю, Українських стендів на вропейському
кіноринку в Берліні, а також на кінофестивалях у Карлових Варах і Торонто, та проведенні Тижнів українського кіно за кордоном (Страсбург, Париж, Брюссель, Лондон, Тбілісі та ін.). Проведення в Україні таких важливих подій, як Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», Одеський міжнародний кінофестиваль, Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA та Фестиваль «Відкрита ніч» стало важливим форпостом зв’язку України зі світом та повернуло її на світову кіномапу.
Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість»
Одеський міжнародний кінофестиваль
Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Фестиваль «Відкрита ніч»
Асоціація кіноіндустрії України
Українська кіноакадемія
Міжнародний медіафорум Kyiv Media Week
Алексей Першко 13 ноября 2017
Комментарии
 
Имя
24 октября 2018
Ваш комментарий

Подписаться на отзывы

популярные новости

Круг жизни побеждает в Риге

Украинское фэнтези признано самым ожидаемым европейским детским фильмом

23 октября 2018

0
318

«Дикая жизнь» Пола Дано

И Кэри Маллиган и Джейка Джилленхолла

23 октября 2018

0
111

Сиквел "Чудо-женщины" перенесли на 8 месяцев

Ждать еще долго.

23 октября 2018

0
153

Трейлер хоррора "Проклятие Ла Йороны"

Ужасы мексиканского фольклора.

21 октября 2018

0
266

Затаившийся дракон Бондарчук

«Вулкан» получил приз Китайского международного кинофестиваля

22 октября 2018

0
165

 fk twКонкурсы