Історія вічного


Рецензия на фильм: Складки времени
Фильм Складки времени

Дитячий вік дарує дитині як радощі знайомства зі світом, так і перші розчарування. Як би благополучно не складалось життя дитини в цей період, особливо на перших її кроках, проте зіткнутись з багатьма дорослими поняттями їй доведеться і зараз – і конфлікти в школі, і процес власного становлення і самоствердження, і проблем, які так чи інакше виникають в самому рідному домі. Висвітлити ці форми визнання такого складного зовнішнього світу в обрамленні історії-фентезі і зробив режисер Ава ДуВернай у стрічці «Складки часу» за сценарієм Дженіфера Лі, побудованого на основі однойменного роману письменниці Мадлен Л'Енґл, що вийшов друком у 1965 році.

Стрічки оповідає історію юної тринадцятирічної Маргарет «Мег» Муррі, (Сторм Рейд)- і її п‘ятирічного кузена Чарльза Волеса (Деріс Маккейб),- батько якої видатний астрофізик Алекс Муррі загадково зник, на момент подій як чотири роки. Так, над ними іноді сміються в школі, а в дівчинка вже стикається з проблемами дорослішання, її конфліктах з більш «ефектною» (як між собою) ученицею, і аж тоді її молодшенький названий брат, вищезгаданий кузен, якого вона називає його повним «ім‘ям-прізвищем» знайомить її з трьома жінками – Пані Що, Пані Котра та Пані Хто. Останні знайомлять компанію, в яку входить і друг Мег - Кельвін з методою мандрівок у часі та просторі – тесеракті, і натякають – що їх батько живий, проте потрапив на планету зла Камазоц, де закони переміщень за допомогою «частоти любові» не діють.

Однозначно можна сказати, що так чи інакше основні поняття стрічки її автори намагались спростити, повернувшись обличчям до жанру однозначно дитячого кіно. Фільм не переобтяжений вигадливими діалогами, автори не намагались наповнити його занадто складними символами. Сюжетна лінія розвивається неквапливо і лінійно, проте з явно вираженими змістовними акцентами-які так потрібно зрозуміти дитині. Це і акцент на унікальності кожної особистості, яка не повинна тяжіти до певних усталених підліткових (і взагалі) стандартів «успішності», і дилему (звісно, в стилізованому вигляді, як, наприклад в кульмінаційній сцені «Снігової Королеви» Г. Х. Андерсена) між зрадою заради влади і коханням до близьких, і просто відчуттям радощів дитинства, і багато інших акцентів. Можна сказати, що саме цікаве і відбувається на планеті темряви, проте іншу частину хронометражу автори вміло підводять історію до її кульмінації. Дуже порадували спецефекти – їх не «занадто», і вони дозволяють відчути емоційні переходи картини.

…Не знаю, як це вдалось, проте у кольоровій гамі, композиції кадру, ба дещо і настрою, творці стрічки майже копіюють релігійне кіно та проспекти місіонерських релігійних організацій. Образи стрічки, а чи позитивних емоцій та персонажів, а чи наприклад зла, або негативу - нарочито правильні, просвітлені або вміло «знегативлені» – проте достатньо досконалі і завершені. Акторський склад вміло виконав свою місію – в образі трьох леді ми бачимо Опру Вінфри, Різ Візерспун, та Минди Калінг, а Кріс Пайн зіграв батька дітей. Власне, для них не виникали якісь виняткові завдання, тому актори розкрили свої образи «на рівні».

Як висновок. «Складки часу» виглядають майже ідеальною стрічкою, якщо мова йде у розумінні дитячої стрічки для глядачів молодшого і середнього шкільного віку, хоча і для самих маленьких вона буде саме тою старою, доброю кіноказкою про боротьбу добра і зла, часто далеко не абстрактного, а дорослих може зацікавити як екскурс в чарівний світ дитинства.

0


Имя:
25 июня 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Апогей Апогей

дев'ятий епізод франшизи "Форсаж" Дія (авто)фільму відбувається по всьому світу — від Лондона до Токіо, від...

10 июня 2021
Спокуси великого міста Спокуси великого міста

Спокійне сімейне життя – це, звичайно ж, добре, але не для тих, хто завжди жадає пригод. Саме такий Кролик Петрик – йому...

26 мая 2021
Говори тишком, дій нишком Говори тишком, дій нишком

події відбуваються у світі, де кожен звук може привернути увагу монстрів, що полюють на людей

20 мая 2021
Життя і перетворення Сімона Життя і перетворення Сімона

Одна з стрічок допрем"єрної програми, що оповідає про життя хлопчика, який мав фантастичну здібність змінювати свій образ

15 апреля 2021
Абсолютный фильм или Дважды справедливость Абсолютный фильм или Дважды справедливость

«Лига справедливости Зака Снайдера» (англ. Zack Snyder's Justice League), известная как «версия...

27 марта 2021