Погані хлопці – на пенсію?


Рецензия на фильм: Плохие парни навсегда
Фильм Плохие парни навсегда

Погані хлопці – на пенсію?

Фільм «Погані хлопці» (1995) був далеким від ідеалу бойовичком, однак серед глядачів набув мало не культового статусу: багатьом сподобався дует акторів Вілла Сміта та Мартіна Лоуренса, які зіграли шалених поліцейських Майкла Лоурі та Маркуса Бернетта відповідно (хоча, хто ті імена взагалі запам’ятовував?), сподобався «чорний» гумор фільму, сподобалась однойменна пісенька головних героїв... Касовий успіх та популярність фільму відкрили дорогу до великого кіно не лише для вищезгаданих акторів, але й для режисера Майкла Бея. У 2003 році вийшло продовження – «Погані хлопці 2». То був справді дуже хороший бойовик – ті самі головні герої, ще більше «чорного» гумору, більш видовищні погоні й перестрілки… Заодно, Майкл Бей, який вже тоді став відомим завдяки видовищному «Армагеддону» (1998) та нудному й тупуватому «Перл-Харбору» (2001) , закріпив свої навички та режисерський почерк. У продовження була лише одна суттєва проблема: фільм з гігантським бюджетом у 130 мільйонів доларів заробив у прокаті 270 мільйонів, що не потішило продюсерів. В результаті, продовження «Поганих хлопців» побачило світ аж через 17 років.

На фільм «Погані хлопці назавжди» було виділено бюджет 90 мільйонів доларів. Майкл Бей від посади режисера третього фільму відмовився, але дав своє «благословення» на зйомки у вигляді невеликого камео. Режисерами призначили раніше ніде особливо не «засвічених» бельгійців марокканського походження – їх звати Аділь Ель Арбі та Білал Фалла. Чи впоралися вони з непростим завданням?

Після подій другого фільму минуло чимало часу. Майкл Лоурі все такий самий шалений поліцейський, який успішно бореться зі злочинністю. Зате Маркус Бернетт думає про відставку – його донька народила йому онука, вийшла заміж (саме в такому порядку), дружина просить уникати ризикованих спецоперацій… Коротше, невдовзі пенсія. Але стається неприємне: з тюрми втікає мексиканська злочинниця Ізабель, яка має зуб на Майкла і хоче поквитатися з ним, залучивши до справи свого сина…

Перш за все варто зробити режисерам комплімент – вони старалися, як могли, щоб їхній фільм відповідав атмосфері та стилістиці попереднього фільму, а тому вони використовували основні «прийомчики» Майкла Бея: красива різнокольорова картинка (вона підходить до місцевих тропічних пейзажів), епічний «проліт» камери навколо головних героїв, те саме «сповільнення», той самий «чорний» гумор, ті самі погоні й постійні вибухи всього, що теоретично може вибухнути... Але чогось фільму «Погані хлопці назавжди» не вистачає, щоб у своїй категорії (бойовик) він був чимось більшим, ніж прохідним кіно на один раз. Можливо, причина в його «недокрученості» та «незбалансованості». Наприклад, є епічні прольоти камери над містом або навколо персонажів, але оператор часто зловживає зйомками за допомогою дронів; є «чорний» гумор, але вдалих жартів мало (найкращі з них (падіння тіла на машину та сцена в гаражі) є в трейлерах); є погоні, перестрілки й вибухи, але вони чогось не вражають… Мабуть, режисерам просто забракло досвіду. Та й сценаристи «постаралися» – сюжет вийшов досить прісним, нудним і «дірявим», а деякі сценарні рішення викликають асоціації з «Санта-Барбарою». Сценаристи пробували викручуватися, додаючи відсилання до інших фільмів: наприклад, сцена втечі Ізабелли з в’язниці – це один-в-один сцена втечі Ганнібала Лектора з-під варти з фільму «Мовчання ягнят», та сама тактика і ті самі тупі, сліпоглухонімі охоронці. Але «відсилання» були б непоганим доповненням при наявності цілісного й більш-менш логічного сюжету. Але ж цього немає: наприклад, по ходу фільму син Ізабелли починає вбивати відомих поліцейських та юристів, але місцевій владі, здається, на це начхати – вони доручили розслідування якимось доходягам, які без головних героїв не здатні знайти шмарклю у своєму носі.

А ось на лицедіїв дивитися приємно. Вілл Сміт, що б хто не казав – актор хороший, і у третіх «Поганих хлопцях» відіграв нормально. Мартін Лоуренс продовжував тримати амплуа комічного напарника, хоча відчувається, що Лоуренс, як і його герой, вже й сам втомився від усієї цієї суєти і не проти піти на пенсію. Шкода, звичайно, що у фільмі мало сцен за участю Джо Пантоліано, який знову зіграв начальника головних героїв. Про решту акторів особливо немає чого сказати. Ну, хіба що головні жіночі персонажі (злочинниця Ізабель та напарниця головних героїв Рита) – це прямо мрія для молодиків, які захоплюються старшими жінками.

В цілому, «Погані хлопці назавжди» - це не найгірше продовження однієї з найвідоміших кіносерій, але сам по собі фільм досить посередній і прохідний. Але шанувальникам «Поганих хлопців» і невибагливим глядачам даний фільм можна переглянути на дозвіллі. Тим паче, що головних героїв на пенсію просто так не відпустять – фільм був успішним в прокаті.

0
Зорян 23 апреля 2020Имя:
22 апреля 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


30 років самотності 30 років самотності

Рецензія на серіал «І будуть люди» (2020)

21 апреля 2021
Бездумні копіювальники Бездумні копіювальники

Рецензія на фільм «Безславні кріпаки» (2020). Увага, розкриваються деякі  деталі сюжету!

17 апреля 2021
Битва гігантів Битва гігантів

Рецензія на фільм "Ґодзілла" проти "Конґа" (2021)

13 апреля 2021
Тут був кіт-кухар Тут був кіт-кухар

Рецензія на фільм “Monster Hunter“ (2020)

16 марта 2021
Таємниці Бостона Таємниці Бостона

Рецензія на фільм “Spenser Confidential”

28 февраля 2021