Світло і тінь українського короткого метру.


Рецензия на фильм: Best UA Shorts
Фильм Best UA Shorts

Українське кіно впевнено звелось на ноги, і разом з популярним, повнометражним форматом, розвивається формат і короткого метру. 21 лютого, в київському кінотеатрі СінемаСіті відбулась презентація збірки короткометражних стрічок BEST UA Shorts молодих українських режисерів, що відобразили своє бачення життя – у дзеркалі «короткого метру».

Про саму підбірку можна говорити, що її настрій та «фактура», була досить однорідною, якщо говорити про стрічки ігрового та анімаційного кіно – окремо. Розглянемо їх, та підведемо спільний знаменник.

- Так, анімаційна стрічка “The End” режисера Микита Лиськова в гумористичному ключі оповідає про можливі наслідки Кінця, якщо не Світу, то кожної конкретної особистості – так, Вас може просто розтрощити веселка або впасти величезна дощова капля, співставна з брилою. Динамічна, жива, більш схожа на «живу карикатуру», що зразу налаштовує глядача одночасно на філософський та іронічний настрій.

- “Ефект Мамонта” - анімація режисера Владека Занковскі. Історія еволюції конфліктів у ключі певної трагікомедії, хоча все-таки більше комедії. На мій погляд, найкраща робота фестивалю, гумористичної тональності у схематичних картинках, в якій відчуваються мотиви кліпу на композицію Do the Evolution групи Pearl Jam, що була блискуче виконана режисером Кевіном Алтері – з кожною ітерацією ставки збільшуються, а засоби знищення - стають більш досконалими.

- “Damage” комп‘ютерна анімація режисера Володимира Власенка. Драма, мінорна історія робота, що шукав втрачену деталь – майже зроблена під лекала меланхолійно-мрійливих сюжетів з життя, перенесених у площину VFX (Visual Effects)

Інші короткометражки виконані у форматі невеличких ігрових фільмів. Їх відзначає дещо занадто високий рівень наближеності до театру, а не конкретно ігрової кіноімпровізації. Тут теж звернемось до жанру до жанру «короткометражних» рецензій.

- Комедія “Холодильник”, режисера Максим Сухарєв – найбільш динамічна з «ігрових», вона показує розріз жіночого страху «їсти після шести». Героїня – дівчина, що боретсья з такою наеймовірною спокусою, проте – навіщо (і сам з нею згоден)…

- З жіночими спокусами пов‘язана і комічно-фантастична комедія Зерно - режисера Ксенії Бугрімової. Дівчина хоче собі знайти втілення ідеалу, проте…Теж достатньо жива, гарно поставлена короткометражка втілення крайньої наївності

- «Маятник», драма режисера Ольги Попової, - досить театральна, проте іронічна про такий собі маятник між бажанням відірватись від рутини чоловіка і намаганням її залишити «стандартом» від дружини.

- «Говори зі мною», драма Катерини Лесик.Історія постйного конфлкту «дітей» і «батьків», трагедію зберегти крихкий світ пам‘яті.

І – окремо. Не короткометражка, а майже театральна сцена, глибока драма – у кіно. “Відлуння” режисера Олександра Шкрабака – соцальний розріз подій війни на Сході України. У крематорії зустрічаються вдова солдата АТО, що загинув на війні, і вдова полковника, для якого війна стала «хлібним місцем у тилу». Між ними виникає конфлікт, автор ніби засуджує ту ситуацію, коли одні не можуть не виконати обов‘язок перед Батьківщиною, а інші – стали частиною системи в якій царює культ відкатів… І самопожертва молодого хлопця, ніби незримо, з іншого виміру, рятує не тільки його дружину, а і дружину полковника, які разом повинні віднайти сили – жити… - як розірвати це замкнене коло…

Як висновок. Загалом, ігрові фільм української школи – все ще занадто театральні, анімація в нас виглядає куди більш розвиненою, особливо коли намагається «ризикувати». Цей фестиваль цінний історично і з художньої точки зору, проте і естетичну насолоду – теж знайдете і відчуєте.

0


Имя:
18 июня 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Апогей Апогей

дев'ятий епізод франшизи "Форсаж" Дія (авто)фільму відбувається по всьому світу — від Лондона до Токіо, від...

10 июня 2021
Спокуси великого міста Спокуси великого міста

Спокійне сімейне життя – це, звичайно ж, добре, але не для тих, хто завжди жадає пригод. Саме такий Кролик Петрик – йому...

26 мая 2021
Говори тишком, дій нишком Говори тишком, дій нишком

події відбуваються у світі, де кожен звук може привернути увагу монстрів, що полюють на людей

20 мая 2021
Життя і перетворення Сімона Життя і перетворення Сімона

Одна з стрічок допрем"єрної програми, що оповідає про життя хлопчика, який мав фантастичну здібність змінювати свій образ

15 апреля 2021
Абсолютный фильм или Дважды справедливость Абсолютный фильм или Дважды справедливость

«Лига справедливости Зака Снайдера» (англ. Zack Snyder's Justice League), известная как «версия...

27 марта 2021