"Кава, струдель, Дитріх"


Рецензия на фильм: Кафе «Электрик»
Фильм Кафе «Электрик»

Вчора розпочався фестиваль “Тиждень австрійського кіно”. Якщо ви дотепер не знаєте чим принципово відрізняється Австрія від Німеччини, ваші знання про батьківщину Моцарта обмежуються лише тортиком “Захер”, кайзермешктом, і спогадами про струдель – раджу відвідати тижні австрійського кіно.

В рамках фестивалю буде показано п’ять фільмів. Особливо організатори пишаються стрічкою «Серед Сліпих. Екстремальне життя Енді Хольцера ». Стрічка документальна, оспівує, за віковою німецькою традицією, тріумф волі над обставинами. Це навіть важко явити, сліпий альпініст, але гриф стрічки «документальна» заставляє повірити, що це не вигадки.

В програму також увійшли: дві стрічки, які поєднує одна тема - «підліткове становлення»; кіно-герлянда з короткометражок та стрічка-прабабця, 1927 року випуску «Кафе «Електрик». Фестиваль святкує свій маленький, проте ювілей, тиждень австрійського кіно проходить в Україні в п’ятий раз! Відривав фестиваль фільм 1927 року «Кафе «Електрик».

Майже дев’яносто процентів німих фільмів не дожили до наших днів, побачити реальний фільм, а не стилізацію, на кшталт «Артиста» Мішеля Хазавічуса - цікавий досвід. Виявляється, якщо “відняти” діалоги, лишити лише аудиальний подразник, але без інформаційного навантаження, екране дійство сприймається глибше. Мозок концентрується і майже на 100% обробляє візуальний подразник. Щодо аудиального, його забезпечив піаніст зі світовою славою - Герхард Грубер. Сам піаніст не вважає себе акомпаніатором, швидше оповідачем кіно, - зауважив австрійський композитор перед виступом.

Окреме задоволення побачити легендарну Марлен Дитріх на великому екрані.

“Це одна перших ролей Марлен Дитріх. Вона настільки поганою артискою, що її хотіли викинути з картини на третій день зйомок, проте на той період у майбутньої кіно ікони як раз починався роман з Віллі Фростом. Фрост на той період вже був впливовим актором, він поставив питання радикально:- Або ви лишаєте Дитріх, або ми підем разом!”-, поділився подробицями Герхард Грубер .”

Донька прусського офіцера, яка крутила романи з найвідомішими чоловіками світу. В неї був закоханий Ремарк, вона листувалась з Хемінгуеєм. Кар’єра актриси продовжувалась протягом усього її довгого життя.

Останній раз Дитріх з’явилась на екрані, у поважному віці - сімдесят восьми років! Це була епізодична роль у фільмі “Просто жиголо” з Девідом Боуї у головній ролі.

У 1920-х роках в Берліні, вона виступала на сцені й грала в німому кіно. Роль Лоли-Лоли в «Блакитному ангелі», режисера Йозефа фон Штернберга, принесла їй міжнародну популярність і контракт з Paramount Pictures у США. Режисер фільму Джозеф фон Штернберг згодом отримав славу «першовідкривача» Дитріх. Перші значні ролі акторки почали пропонувати саме у 20 роках.

У “Кафе “Електрік” Дитріх зіграє доньку будівельного магната, її героїня до безтями закохана в пройдисвіта.

Фестиваль пройде в усіх великих містах країни, серед яких Київ Дніпропетровськ, Одеса, Харків і Чернівці.

Кода.

0
rumbambara 16 апреля 2016
Like

Имя:
14 декабря 2019
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Космос, как абсолют будущего. Космос, как абсолют будущего.

Если верить Илону Маску, то скоро человечество колонизирует Марс. 2024 не так далеко, друзья мои, пора начать просматривать все...

24 марта 2017
Даже у американской мечты есть цена Даже у американской мечты есть цена

Действие разворачивается в 20-е годы прошлого века, в Бостоне. Пик “сухого закона” в Америке. Нарядная эпоха, период, когда...

13 января 2017
Принеси війну до дому Принеси війну до дому

Красень, спортсмен, і майбутній спадкоємець фабрики, юний містер Левов на прізвисько “Швед” одружується міс “Нью...

10 декабря 2016
Все свои Все свои

Фильм рассказывает историю запутанного дела Фанни Каплан, которая в 1918 году совершила покушение на вождя пролетариатов Владимира Ленина....

30 ноября 2016
Любовь и другие спецоперации Любовь и другие спецоперации

После успешно завершенной спецоперации между Максом и Марианн завязывается роман. Одурманенные успехом и чувствами шпионы оседает в...

29 ноября 2016