Слава і честь


Рецензия на фильм: Аббатство Даунтон
Фильм Аббатство Даунтон

І природа довела,

Що Господь Бог монархіст

Абатство Даунтон

Для кожного глядача серіалу вихід повнометражної стрічки «за мотивами» - це свято (так і навпаки, вихід серіалів по мотивам стрічок – це теж видатна подія для фанів). Ось і серіал «Абатство Даунтон» отримав своє повнометражне продовження у вигляді однойменної британської стрічки режисера Майкла Енглера – про історію аристократів сім’ї Кроулі, їх прислуги, на початку ХХ сторіччя, того, традицій століть і нових віянь.

Ядром сюжету є одноденний візит королівського подружжя, який стає викликом мешканцям абатства – так, це стає подією в самому помісті і селищі, що знаходиться поряд. Так, Британія цих часів (як і загалом, оскільки карикатури на вельможних осіб з’явились вже в ХІХ сторіччі)  вже критично сприймає монархів без божественного ореолу, особливо нижчі верстви суспільства.  Проте честь є честь – і все повинно пройти на найвищому рівні; сам приїзд вельможних осіб дасть привід зібратись всім членам родини, згадати кращі часи і традиції англійської аристократії, розплутати змову, а також дати відповідь на чимало важливих питань.

Загалом, автор цих рядків не дивився оригінальне першоджерело, на чимало важливих питань дав мені відповідь товариш – наприклад, в тому факті, що автори зберегли оригінальні музичні теми серіали. Проте і з «чистого аркушу» стрічку можна дивитись – так, ви будете просто приголомшені кропіткою роботою над одягом, декоруванням, реквізитом, гримом – і так, до найменших дрібниць. Хоча стрічка наповнена багатьма сюжетними лініями,- і «з нуля» досить важко розібратись у перипиетіях   інтриг, ба навіть великої кількості персонажів, - всі лінії сюжету припасовані досить вміло. Поряд з цим, загалом, сама атмосфера виглядає дещо «приторно-солодкою» , такою  собі ідеалізації монархізму і аристократії.

Гра акторів – в ній не можливо знайти хоч якісь огріхи, вона відображає, як згадали вище, атмосферу «прозової оперети», водевілю, ідеалістичної картинки «золотого віку» аристократії – а самі зміни укладу життя тут не більше, ніж перчинка в смачній страві.

Як висновок. Фанатам серіалу ця стрічка буде обов’язковою, «нові глядачі» поринуть у ідеалізований світ британської аристократії, навіть скептики оцінять відмінну візуальну картину – кожен же має право на мрію, чи не так?

0

Имя:
09 декабря 2019
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


История поколения История поколения

фильм расскажет о Фрэнке Ширане по прозвищу Ирландец, на счету которого гибель двадцати пяти гангстеров, в том числе знаменитого...

03 декабря 2019
Судьба бизнесмена Судьба бизнесмена

Успешный бизнесмен бежит из Москвы в Киев, город без правил, и пытается найти там себе место.

26 ноября 2019
Війна маленької людини (фільм Х-Викреслені) Війна маленької людини (фільм Х-Викреслені)

Ви б повірили,що є поліціянтка, яка страждає від таких сильних нападів панічної атаки, що боїться наближатися до місця злочину? Дійсно,...

18 ноября 2019
Початок чи кінець? (фільм Нехай буде світло) Початок чи кінець? (фільм Нехай буде світло)

40-річний Мілан – батько трьох дітей, що працює на будівництві в Німеччині, аби забезпечити свою родину. Під час різдвяної відпустки...

16 ноября 2019
На мову людяності… (фільм Перекладач/Дні вишеградського кіно) На мову людяності… (фільм Перекладач/Дні вишеградського кіно)

Пенсіонер Ґеорґ знайомиться у Відні з перекладачем Алі. Двоє чоловіків вирушають подорожувати Словаччиною в пошуках свідків Другої...

15 ноября 2019