Невразливий Кейдж


Рецензия на фильм: Сумасшедшая езда в 3D
Фильм Сумасшедшая езда в 3D

Бажання кіношників початку 21-го століття робити фільми в стилі експлуатаційних кінострічок 1980-90-х нікуди не зникло: то Роберт Родрігес забабахає фільми «Planet terror» та «Мачете», то Квентін Тарантіно зніме «Death Proof», то Джейсон Айзенер видасть «Бродягу з дробовиком»… Фільм «Drive Angry» (назву переклали дивно – «Скажені перегони») 2011-го року знятий у тій самій стилістиці, увібравши всі позитивні і негативні сторони кінострічок тої епохи.

Сюжет фільму наступний. Сатанинська секта на чолі з безжальним Джоною (чи Йоною) Кінгом убивають доньку бандита Джона Мілтона та викрадають його онуку, щоб через кілька днів принести її в жертву. Самого Мілтона, який помер за багато років до подій фільму, такі «розклАди» не влаштовують, тому, подолавши закони загробного світу, він втікає з пекла і повертається у світ живих, щоб врятувати онуку і поквитатися з убивцями доньки. В цьому йому допомагає новий друг – офіціантка Пайпер, а на пошуки Мілтона вирушає Наглядач пекла, щоб повернути втікача назад…

По одному лише описанню сюжету зрозуміло, що ніякою серйозністю у фільмі «Drive Angry» не пахне – перед нами комедійний бойовик з елементами містики та криміналу, і вже згаданою стилістикою експлуатаційного кіно 1980-х. Саме тому всі сюжетні прогалини сприймаються як належне, а відверто хуліганських підхід творців до подачі подій виглядає логічним в рамках обраного жанру.

Чим же фільм розважає? По-перше, як і підказує назва, у фільмі є погоні на автомобілях і перестрілки. Не те, щоб вони були прямо мегавидовищними, але виглядають нормально. Найкращою вийшла фінальна сцена розправи над сектантами – це просто вогонь. В смислі, в кадрі увесь час присутній вогонь – Мілтон збиває і розстрілює всіх, сидячи в палаючій машині, аки «Примарний вершник». Також у фільмі, знову ж таки в стилі експлуатаційного кіна, є чимало крові, розчленувань і голих жінок, тому людям зі слабкими нервами і високим рівнем скромності цей фільм протипоказаний.

По-друге, несподівано зірковий акторський склад. Головну роль зіграв славнозвісний і харизматичний Ніколас Кейдж. В даному фільмі він виглядає цілком органічно і зіграв пристойно, перегравань і кривлянь, які прославили актора в інтернеті, не видно. Сам же фільм постійно підкреслює крутизну головного героя, який, до речі, після воскресіння отримав невразливість, хоча куля в голову здатна вивести його з ладу на якийсь час. Офіціантку Пайпер зіграла вродлива і талановита Ембер Хьорд. Її персонаж – не просто красива «тумбочка», а дійсно помічник та напарник головного героя, і здатна постояти за себе – наприклад, набити пику і своєму зрадливому нареченому, і цілій групці сектантів. Як не дивно, між Пайпер та Мілтоном не розвивається романтичних (в подібних фільмах – сексуальних) відносин, а лише дружба – оце сюжетний сюрприз. Замикає почесну трійку Вільям Фіхтнер в ролі Наглядача з пекла. Цей актор і в епізодичних ролях викладається на повну, ну і тут зіграв харизматичного циніка, який хоч і з цинізмом відноситься до людей, але не позбавлений уміння їм співчувати. А ось кому точно бракує харизми, так це головному антагоністові – у актора Біллі Берка вийшов якийсь сухий персонаж: ніби і сволота, але не лякає як слід.

По-третє, у фільмі є «чорний» гумор. Чого варте тільки одне пекло, яке у фільмі представлене як гігантська тюрма строгого режиму. Взагалі у фільмі є багато смішний моментів, а персонажі тут і там кидають аморальні жартики, які щоправда, можуть нормально сприйняти не всі. Наприклад, є сцена, де Мілтон займається сексом з офіціанткою (не Пайпер, іншою), а тут в номер вриваються злі сектанти, і головний герой, починає убивати поганців «не відриваючись». Так, хтось скаже, що у фільмі «Shoot 'em up» була аналогічна сцена за участі Клайва Оуена та Моніки Белуччі. Але Кейдж все ж таки крутіший – у нього на очах темні окуляри, в зубах – сигара, на плечах – чорна куртка, у правій руці – пістолет, а у лівій – пляшка віскі, яке він попиває під час стрілянини.

По-четверте, у фільмі є приємна рок-музика, яка звучить цілком «в тему».

Ось що фільму зашкодило – так це слідування вкрай популярній на момент виходу моді підлаштовувати кіно під три-де формат, при тому, що бюджет цьому не дуже сприяє. Саме тому в глядача постійно летить якась погано намальована куля чи якась інша фігня. Навіщо це в такому фільмі? Краще би «зернисту» картинку зробили, а не кидалися в глядача криво намальованими спецефектами, які страшно контрастують з піротехнічними ефектами та видовищно розбитими автомобілями.

В цілому, фільм «Drive Angry» вийшов непоганим комедійним бойовиком. Логічно, що фільм може сподобатися далеко не всім, навіть в прокаті він провалився. Але тим, хто в захваті від вказаних в першому абзаці фільмів, тим варто переглянути і «Drive Angry».

0
Зорян 03 октября 2018
Like

Имя:
04 августа 2020
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


«Правдива» неправда «Правдива» неправда

Рецензія на фільм «Правдива історія банди Келлі»

12 мая 2020
Тільки для фанатів Тільки для фанатів

Рецензія на фільм «Джей та Мовчазний Боб: Перезавантаження».

30 апреля 2020
Кохана, ми вбиваємо дітей Кохана, ми вбиваємо дітей

Рецензія на фільм "Мама і Тато"

26 апреля 2020
Погані хлопці – на пенсію? Погані хлопці – на пенсію?

Рецензія на фільм "Погані хлопці назавжди"

23 апреля 2020
«Порожняк» в красивій обгортці «Порожняк» в красивій обгортці

Рецензія на фільм "Віддана"

22 апреля 2020