Страсті за атестатом


Рецензия на фильм: Зачётный препод 3
Фильм Зачётный препод 3

Освіта грає важливу роль в житті людини – це основна інвестиція в майбутнє. Проте, школа – це і центр молодіжного життя, в якому відбувається в більшості щасливі, проте разом і трагічні, події, а також яка є дзеркалом соціального малюнку суспільства. Так само, індустрія кінематографу присвятила «шкільному напряму» ряд художніх стрічок, одну з яких – комедію режисера і автора сценарію Бори Дагтекіна «Відпадний препод 3» (Fack ju Göhte 3), представлену компанією «Своє кіно» - яка виходить в український прокат з 19 квітня , яку розглянемо нижче.

Отже, колишній злочинець Зекі Мюллер (Еліас ЕмБарек), а тепер вчитель, стикається з тим фактом, що його підопічні категорично не хочуть вчитись, бо для них вибір тільки один – влаштуватись на роботу, яку запропонує центр працевлаштувань. Разом з тим, якщо його клас не здасть іспит на атестат (ЗНО), то Школу Гете розформують, а директорка Гудрун Гекстер (Катя Рейман) погрожує «викрити» колишнього крадія поліції. Отже, тепер Зекі потрібно застосувати весь свій досвід і харизму, щоб витягти школу «по усіх позиціях», а саме головне – влаштувати майбутнє своєму класу, з яким здружився.

Власне, «Відпадний препод 3» - це якщо сказати напряму, то набір скетчів зі шкільного життя, такий собі гротеск і водевіль, смішного і серйозного. Так, гумор стрічки – багато в чому сміливий, яскравий, назвати його інтелектуальним не можна, проте з європейською традицією його ріднить непом’якшена (що відрізняє її від голлівудського кіно) брутальність та сміливість жартів. Операторська робота часто лежить в площині такого собі ТВ-шоу, якщо хто пам’ятає, багато в чому це «Ералаш» (радянський гумористичний кіножурнал про життя школи) по-німецьки, хоча самі епізоди вміло припасовані завдяки схематичній сюжетній лінії. Тут ми побачимо і вчителів, що «віджигають» з учнями, і «комедію положень», і усі грані того, що називається «молодіжним бунтом».

Проте, разом з тим, стрічка не виглядає однозначним легковажним кіно, моменти жартів «цементуються» поглядом автора на сучасну Європу – мультикультурне та багатонаціональне суспільство, що зазнає трансформації і вирішує сучасні їй проблеми. Є епізод, присвячений біженцям з Сирії, є проблематика соціальних проблем – як, наприклад, поширення шкідливих звичок, відсутність мотивації в «проблемних» прошарках суспільства, проблеми у стосунках учнів – один з одним (проте це «вічна») та «перехідний вік» у всій його красі.

Акторський склад в більшості не знайомий українському глядачу, проте це робить враження більш «свіжим». Через підбір акторів ми бачимо той зріз сучасного німецького суспільства на теперішній час, про який згадали вище, хоча, можна відзначити, сама специфіка стрічки змушує акторів трохи «перегравати».

«Відпадний препод 3» -це як проста «як п’ять копійок» стрічка на раз, проте досить своєрідна,оскількивідчуває теперішній малюнок і проблематику «не глянцевої Європи», яку цікаво подивитись експромтом, між справами і максимально легковажно.

1

Имя:
12 августа 2020
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Наивность и мир Наивность и мир

Ночной гостиничный клерк Барт Бромли — очень умный юноша-аутист. Он использует скрытые камеры наблюдения для записи гостей, чтобы...

06 августа 2020
История одного /транспорта/ История одного /транспорта/

военная  драма посвящённая североатлантическим конвоям и их охранению в самый драматичный период Битвы за Атлантику. В...

15 июля 2020
Бесконечность превратностей судьбы Бесконечность превратностей судьбы

В мире миллиарды людей, и у каждого своя уникальная, непохожая ни на какую другую история. Это что-то хорошее или наоборот что-то...

27 мая 2020
Разноцветные сказки Разноцветные сказки

Через четыре года после событий фильма «Тролли» главные герои Розочка и Цветан обнаруживают, что они являются представителями...

26 апреля 2020
Под колпаком Под колпаком

 научно-фантастический фильм, снятый совместно режиссёром Лорканом Финнеганом, по рассказу Финнегана и Гаррета Шенли.

10 апреля 2020