Ford проти Ferrari


Рецензия на фильм: Аутсайдеры
Фильм Аутсайдеры

Фільми про гонки володіють однією дивовижною властивістю. Вони переносять глядача із залу кінотеатру за кермо спортивної машини, розжарюючи його нерви, немов шини автомобіля, а тіло змушують потіти і рухатися в різні боки при кожному ризикованому повороті. Останньою стрічкою, що викликала подібний ефект, була спортивна драма Рона Говарда «Гонка» (2013), але, здається, у неї з'явився гідний конкурент.

Біографічна драма Джеймса Менголда, яка заснована на книзі американського письменника Е. Дж. Бейма, розповідає історію боротьби між компаніями Ford і Ferrari в гонці 24 години Ле-Мана. У центрі сюжету опиняється американський конструктор Керрол Шелбі (Метт Деймон) і гонщик Кен Майлз (Крістіан Бейл). Першому з них Генрі Форд II доручає створити спорткар, який зміг би перемогти Ferrari на чемпіонаті світу, але без свого друга-водія йому не впоратися з поставленим завданням. І коли, здавалося б, все передбачено, ніяка технічна похибка не завадить досягти старту першими, в боротьбу вступає людський фактор. Героям доведеться боротися не тільки зі швидкими противниками, але також із заздрістю і нетерпимістю до чужого успіху.

Режисер фільму Джеймс Менголд здобув популярність завдяки таким роботам, як «Перерване життя», «Кейт і Лео» та «Переступити межу», що свідчить про його чималий талант постановника драматичних фільмів. У своїй новій стрічці режисер вдало зберіг баланс між жанрами, давши глядачеві можливість в міру вболівати, сміятися і співчувати. Оповідь фільму починається неспішно, набирає темп ближче до середини, і за принципом справжньої гонки, розганяється на повну швидкість ближче до фіналу. З'являючись в кадрі один за одним, герої знайомлять нас зі своєю передісторією і розкривають не найкращі риси характерів, що дозволило реальним особистостям постати на екрані не вилизаними мовою кінематографа, а живими, зі своїми перевагами і недоліками.

Виконавці головних ролей додаткового представлення не потребують. Корифеї Голлівуду Метт Деймон і Крістіан Бейл, як завжди, гідно справляються зі своїм акторським завданням, але й вище голови не стрибають, якщо не враховувати той факт, що заради ролі Крістіан Бейл схуд на тридцять кілограм. Актор так часто перетворюється з ходячого скелета в товстуна і навпаки, що такі трансформації, здається, вже нікого не дивують. Розпещений глядач давно переконався в надлюдських здібностях актора. І даремно, адже кожне схоже перетворення вартує йому чималого здоров'я. Пару Крістіану Бейлу склала Катріна Балф, яка відома за серіалом «Чужоземка». І хоч роль дружини обмежила акторку лише до двох функцій «хвилюватися» і «підтримувати», впоралася вона з ними бездоганно.

У своїх кишенях біографічна драма «Аутсайдери» ховає багато сюрпризів, які не залишать байдужими ні любителів гонок, ні охочих спостерігати за складними людськими відносинами. Любов, дружба, несправедливість, азарт - ось головні теми, які розкриває гарне і видовищне творіння Джеймса Менголда. Здавалося б, стандартний набір для фільму, призначеного для сімейного перегляду, але часом тут так вирують пристрасті, що дивитися «Аутсайдери» доводиться з потом на чолі.

0
yaryna_havryliuk 18 ноября 2019
Like

Имя:
18 января 2020
Ваш отзыв
yaryna_havryliuk
yaryna_havryliuk (Киев) 20 ноября 2019 21:39
0

Гість 20 листопада 2019 20:02
Сильне кіно! Напевно перший якісний фильм про Ле Ман після маккуіновського...

Так :-)
.
Гість
Гість 20 ноября 2019 20:02
+1
Сильне кіно! Напевно перший якісний фильм про Ле Ман після маккуіновського...
.

Другие рецензии автора


Не найгірша з можливих кіноадаптацій. Не найгірша з можливих кіноадаптацій.

Прихильники роману Василя Шкляра давно мріяли побачити втілення «Чорного ворона» на екрані, але мрія їх здійснилась тільки...

07 декабря 2019
Гірка істина. Гірка істина.

«Ціна правди» Аґнєшки Голланд – це гнітюче, незручне й болюче кіно. Його не захочеться дивитися на дозвіллі, його не...

01 декабря 2019
Гідно й казково! Гідно й казково!

Деякі критики уже встигли охрестити сиквел «милим, але зовсім не обов'язковим продовженням». І з ними можна було б...

24 ноября 2019
Шлях додому. Шлях додому.

Шлях додому... Про нього мріяли сотні тисяч депортованих кримських татар, про нього співала Джамала, про нього зняв фільм Наріман Алієв. І...

30 октября 2019
Сумно і непривітно тепер в нашій Тухольщині… Сумно і непривітно тепер в нашій Тухольщині…

Українське кіно оживає, літературна класика набуває сучасного значення, і тому вітчизняному кінематографу, як і «Захару...

14 октября 2019