Сонна подорож на схід України


Рецензия на фильм: Иней
Фильм Иней

Спроби художньо зобразити події війни на сході України здійснюють вже не тільки українські та російські кінематографісти. Фільм «Frost» (чому назву переклали як «Іній», а не «Мороз» - неясно) - спільний проект Литви, Франції, Польщі та України. Та чи вдалося міжнародному творчому колективу зняти якісний фільм?

Сюжет фільму розповідає про молодого литовця на ім’я Рокас, до якого товариш звертається з проханням відвести гуманітарну допомогу українській армії. Рокас погоджується і, взявши свою подругу Інгу, з якою у нього натягнуті відносини, вирушає на схід України…

Даний фільм є прикладом незалежного європейського кіно у гіршому його прояві: фільм затягнутий, нудний, переповнений довжелезними німими сценами, які не несуть жодного змісту… Скажімо так, середньостатистичний глядач, навряд чи зможе додивитися даний фільм до кінця, періодично не промотуючи його на третій-четвертій швидкості. Фактично, фільм вганяє у сон вже на п’ятій хвилині. Звичайно, іноді персонажі заводять цікаві розмови про війну, про її причини, про сенс життя і таке інше, але дійсно цікавих епізодів дуже мало.

Хоча «Frost» і позиціонувався як фільм про війну на сході України, але самої війни в кадрі майже не видно, хоча фільм частково знімали в зоні АТО. За усі дві години, що триває фільм у кадрі можна побачити пару закинутих (зруйнованих) будівель, пару цікавих діалогів з українськими солдатами, які пояснюють чому і за що воюють, і одну дурнувату по своїй суті сцену втечі від невидимого ворога. Сам головний герой Рокас, як і автори фільму, силується зрозуміти війну, на яку він приїхав (безуспішно, судячи з його слів), бо Литва також граничить з Росією, а значить також може зазнати нападу з боку сусіда. Українські солдати показані в цілому нормально і переконливо. Мабуть, це тому, що у фільмі їх грали не актори, а справжні ветерани війни на Донбасі.

Персонажі вийшли плоскими і нецікавими. Можливо, це через явну недосвідченість акторів, особливо виконавців головних ролей. Що ж стосується знаменитої Ванесси Параді, чиє обличчя присутнє на багатьох плакатах фільму, то її шанувальники точно будуть розчаровані – сцен з її участю дуже мало і вони ніяк не впливають на сюжет. Мотивація головних героїв також не розкрита: чому вони так легко погодилися їхати у зону бойових дій, чому Рокас позбавлений відчуття самозбереження, якщо лізе на передову, як метелик на полум’я?

Технічно фільм виглядає дуже слабо. Тільки справа не у сіруватій картинці (фільм про війну, так що це прийнятно), а у слабенькій операторській роботі. Оператор увесь час бере крупні плани обличь, гарно поставлених планів майже немає, камера постійно припаяна до підлоги, а коли все ж рухається, то страшно тремтить. Їй Богу, так знімають аматори. Музики практично немає, крім пісні «Пливе кача по Тисині» у виконанні гурту «Піккардійська Терція». Коротше кажучи, технічно фільм слабенький, хоча це дивно, бо його сукупний бюджет – 40 млн. грн.

Шкода це визнавати, але фільм «Frost» вийшов абсолютно нікудишній. Неясно, для кого він знятий. Середньостатистичному глядачеві він нецікавий, бо нудний; тим, хто цікавиться подіями війни на сході України він толком не показує війну; як пропаганда він також не працює, бо автори нічого путнього не пропагують; цікавих технічних складових тут немає.

1
Зорян 07 февраля 2018


Имя:
25 июня 2021
Ваш отзыв
gkbang
gkbang (Киев) 04 марта 2018 20:31
+1

От сів писати рецензію, али побачив цю, і в ній усе вже сказано.
Нахіба, курво, зроблено цей фільм?
Чесно, краще б цієї стрічки не було, бо українці її не побачать, а європейцям лише каші в голови додасться.
.

Другие рецензии автора


Дикі історії Дикі історії

Рецензія на фільм «Погані дороги» (2020)

11 июня 2021
Про мерців і дурнів Про мерців і дурнів

Рецензія на фільм «Армія мерців» (2021)

30 мая 2021
30 років самотності 30 років самотності

Рецензія на серіал «І будуть люди» (2020)

21 апреля 2021
Бездумні копіювальники Бездумні копіювальники

Рецензія на фільм «Безславні кріпаки» (2020). Увага, розкриваються деякі  деталі сюжету!

17 апреля 2021
Битва гігантів Битва гігантів

Рецензія на фільм "Ґодзілла" проти "Конґа" (2021)

13 апреля 2021