Гідно й казково!


Рецензия на фильм: Ледяное сердце II
Фильм Ледяное сердце II

Довгих шість років шанувальникам «Крижаного серця» довелося чекати повнометражного продовження улюбленого мультфільму. Серед них є ті, хто пам'ятає свій візит до кінотеатру в далекому 2013 році, і є ті, хто в той час тільки підростав і першу частину дивився вже за комп'ютерним столом. Але всіх їх об'єднує одне непереборне бажання: дізнатися про нові пригоди, які випадуть на долю юних сестер. Деякі критики з властивим їм усезнанням встигли охрестити сиквел «милим, але зовсім не обов'язковим продовженням». З ними можна було б погодитися, з огляду на той факт, що в кінематографічному світі налічується мізерна кількість сиквелів, які змогли повторити успіх свого попередника. Ось тільки очі дітлахів, котрі вишикувались в чергу перед залом задовго до початку сеансу, говорять про протилежне. Для них «Крижане серце 2» було очікуваним, неминучим і, звичайно ж, обов'язковим мультфільмом.

Про початок виробництва «Крижаного серця 2» оголосили в березні 2015 року. До продовження історії компанію Disney підштовхнули режисери першої частини Кріс Бак і Дженніфер Лі, в яких з'явилася гарна ідея для сиквела, і, звичайно, 1,3 мільярда доларів, зібраних у світовому прокаті. Але де успішний проект, там і завищена планка очікувань і надій, які на тебе покладають. Власникові премії «Оскар» у номінації «найкращий анімаційний фільм» потрібно було придумати гідне продовження, і, на щастя, у творців це вийшло.

Події мультфільму розгортаються через три роки після завершення першої частини. Відновивши добрі відносини, сестри живуть душа в душу, але дивний голос, який чується королеві Ельзі, затьмарює їхню безтурботну дійсність. Згадавши розказану батьками легенду про загадковий ліс поблизу королівства, Ельза відправляється слідом за покликом і випадково будить покровителів цього лісу - духів води, вогню, землі і повітря. Щоб врятувати жителів королівства Ерендел від руйнувань, завданих духами, і зрозуміти, куди кличе цей голос, Ельза вирушає у довгу подорож, а компанію їй складає незамінна команда: Анна, її бойфренд Крістоф, Олень і сніговик Олаф.

Виглядає «Крижане серце 2» як дуже гармонійне продовження, яке доповнює і розширює знайому нам історію. У мультфільмі практично немає нових персонажів, які б вагомо впливали на сюжет, а головна інтрига полягає у викритті давніх секретів сім'ї Анни та Ельзи. Нові факти про родичів сестер та магічні здібності Ельзи вливаються в загальну картину, немов необхідні пазли, роблячи світ мультфільму зрозумілішим і глибшим. У порівнянні з першою частиною герої стали менше жартувати, але співають вони часто, і є серед цих пісень такі, що обов'язково стануть хітами на YouTube нарівні з «Let It Go». Тому можна сміливо сказати, що музичне оформлення не програє першому «Крижаному серцю».

Єдина погана новина для шанувальників мультфільму полягає в тому, що його візуальна складова ... ідеальна. Бурхливі хвилі Північного моря і кристалізовані сніжинки виглядають настільки живими і технічно точними, що деколи здається, ніби анімаційне мистецтво досягло своєї досконалості. Магічні здібності Ельзи з часом стали сильнішими, і з кожним помахом руки вона малює нові крижані візерунки, які вражають людську уяву. Якщо творці коли-небудь зважаться на третю частину «Крижаного серця», то їм доведеться дуже постаратися, щоб здивувати глядача. Але ж ми знаємо, що це їм точно під силу. 

Висновок. «Крижане серце 2» - це нереально красивий, сучасний і добрий мультфільм, який гідно продовжує історію сестринської любові. У ньому більше нема місця для слабких принцес, що покірно сплять чи нудгують в очікуванні допомоги, цю роль вони залишили романтичному Крістофу, якого весь фільм турбує тільки одруження. Тут є люблячі сестри, що відчайдушно рятують своє королівство, уже вдруге довівши, що головна сила - не в магії. Дивовижний мультфільм, чудовий приклад для дітей і гідний продовжувач улюбленої історії. 

0
yaryna_havryliuk 24 ноября 2019
Like

Имя:
09 декабря 2019
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Не найгірша з можливих кіноадаптацій. Не найгірша з можливих кіноадаптацій.

Прихильники роману Василя Шкляра давно мріяли побачити втілення «Чорного ворона» на екрані, але мрія їх здійснилась тільки...

07 декабря 2019
Гірка істина. Гірка істина.

«Ціна правди» Аґнєшки Голланд – це гнітюче, незручне й болюче кіно. Його не захочеться дивитися на дозвіллі, його не...

01 декабря 2019
Ford проти Ferrari Ford проти Ferrari

Фільми про гонки володіють однією дивовижною властивістю. Вони переносять глядача із залу кінотеатру за кермо спортивної машини, розжарюючи...

18 ноября 2019
Шлях додому. Шлях додому.

Шлях додому... Про нього мріяли сотні тисяч депортованих кримських татар, про нього співала Джамала, про нього зняв фільм Наріман Алієв. І...

30 октября 2019
Сумно і непривітно тепер в нашій Тухольщині… Сумно і непривітно тепер в нашій Тухольщині…

Українське кіно оживає, літературна класика набуває сучасного значення, і тому вітчизняному кінематографу, як і «Захару...

14 октября 2019