Балада про Шоу


Рецензия на фильм: Величайший шоумен
Фильм Величайший шоумен

«Для людини краще забагато уяви,

чим замало»

«Найвеличніший шоумен»

Так, сучасний світ неможливо уявити без того, що ми називаємо «індустрія розваг», - коли самі розваги від хаотичних елементів вуличних виступів перетворились на «конвеєр шоу». І, звісно, як в автомобільній індустрії легендарним є ім’я Генрі Форда, одним з легенд індустрії шоу-бізнесу є постать Фінеаса Те́йлора Ба́рнума. Саме останньому і присвячений драматичний біографічний мюзикл «Найвеличніший шоумен» (The Greatest Showman) режисера Майкла Грейсі, що вийде на екрани України 4 січня 2017 року, і був представлений на прес-показі в кінотеатрі «СінемаСіті» 27 грудня 2017.

В центрі сюжету ми бачимо скажемо «схематичні елементи біографії» видатного зачинателя поняття шоу-бізнесу в його майже сучасному вигляді. Ось маленький, погано вдягнутий син кравця, хлопчик Тейлор вперше побачив чарівну Черіті, ось він мріє про її кохання, і її аристократичні батьки дають згоду на одруження – з саркастичною впевненістю, що донька покине, задається, бідного і безперспективного чоловіка. Проте Фінеас не здається – здатність до авантюр дозволяє придбати занедбаний музей «цікавинок», а потім – і організувати шоу «незвичних людей» - товстунів, велетнів, «бородату жінку», людей з татуюваннями обличчями, коротунів, масовку - з повітряних акробатів, жонглерів... Заслугою Фінеаса Ба́рнума було підвищення змістовного наповнення – в номери шапіто він вносить і драматургію – залучивши за величезний гонорар драматурга Філіпа Карлайла. Так, йому випадає і ряд випробувань – спочатку – невлаштоване життя в мансарді з родиною, потім – випробуванням багатством, бажанням ввійти у вищій світ,організувавши гастролі оперної співачки Єнні Лінд…проте серце його було завжди на арені шоу…

Власне, те що ви побачите – це просто неймовірно, неймовірний рівень декорацій, костюмів, постановки, трюків, співу. Мюзікл є частиною національної культури США і вимоги до рівня саме тут є просто космічними. Звісно, біографія «навеличнішого шоумена» тут є лише приводом для шоу, оскільки сама реальний життєпис героя набагато багатший, і, думаю, теж стане екранізованим. Проте авторам вдалось відчути усі рухи невгамовної душі Тейлора Барнума, так і його близьких – дружини Черіті і дітей, що були з ним «у горі та радощах», його партнера Філіпа Карлайла – хлопця, для якого діловий розрахунок став покликом душі, - і мотиви багатьох його друзів та недругів.

Щодо гри акторів, звісно не можна ставити акцент на лише Ґ'ю Джекмані, що зіграв головну роль, чи на Закові Ефрону, що втілив образ молодого драматурга, а чи акторці Мішель Вільямс у ролі Черіті, - щасливому ангелові життя Тейлора… Цікава і Ребекка Фергюсон в ролі оперної співачки Єнні Лінд… якщо говорити в цілому, то гра акторів, що першого, що другого планів настільки висока за рівнем, що може стати взірцем – проте це повторюсь – аж ніяк не біопайк – а данина людині, що винайшла поняття «шоу» в його сучасному значенні.

Пару слів щодо української версії - переклад пісень був виконаний у вигляді субтитрів, вони читаються достатньо чітко на фоні динамічної картинки, так що і з цим питанням тут все гаразд.

Як висновок. Чесно, «Найвеличніший шоумен» мене розчулив, хоча звісно жанр кіномюзиклу не завжди однозначно сприймається глядачами нашої країни. Проте, якщо у вас є хоч трохи симпатії до цього напряму кінематографу – Ви будете просто приголомшені.

0


Имя:
19 июня 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Апогей Апогей

дев'ятий епізод франшизи "Форсаж" Дія (авто)фільму відбувається по всьому світу — від Лондона до Токіо, від...

10 июня 2021
Спокуси великого міста Спокуси великого міста

Спокійне сімейне життя – це, звичайно ж, добре, але не для тих, хто завжди жадає пригод. Саме такий Кролик Петрик – йому...

26 мая 2021
Говори тишком, дій нишком Говори тишком, дій нишком

події відбуваються у світі, де кожен звук може привернути увагу монстрів, що полюють на людей

20 мая 2021
Життя і перетворення Сімона Життя і перетворення Сімона

Одна з стрічок допрем"єрної програми, що оповідає про життя хлопчика, який мав фантастичну здібність змінювати свій образ

15 апреля 2021
Абсолютный фильм или Дважды справедливость Абсолютный фильм или Дважды справедливость

«Лига справедливости Зака Снайдера» (англ. Zack Snyder's Justice League), известная как «версия...

27 марта 2021