Войти через
facebook google
 

Таємниця родини Марроубон


Рецензия на фильм: Обитель теней
Фильм Обитель теней

Можуть же іспанські кінематографісти зняти хороший фільм, коли хочуть. Це стосується і фільмів у жанрі трилера, які з року в рік стає все тяжче знімати, бо переважна більшість глядацької аудиторії «сміливішає». Але коли за роботу беруться талановиті люди, то виходить щось на зразок «El Maquinista» та «Інші» («Los Otros»). Або ось «El secreto de Marrowbone».

В черговий раз можна посварити прокатників, які переклали назву фільму як «Оселя тіней». Що заважало перекласти назву як «Таємниця родини Марроубон» - неясно (хоча могло бути й гірше – могли набухатися і перекласти слово «Marrowbone» як «Кістковиймозок» або «Суть»). Але дурня, яка пов’язана з перекладом назви, перейшла у переклад діалогів. Але, на щастя, на загальну якість фільму це не вплинуло.

Події фільму відбуваються у 1969 році в американській провінції. Родина Марроубон у складі матері та трьох дітей після пережитих трагічних подій переїжджає у новий будинок. Але лихо настигає родину і тут…

«El secreto de Marrowbone» - режисерський дебют Сержіо Санчеса, який до цього писав сценарії до таких нашумілих фільмів, як трилер «Притулок» («El Orfanato») та фільм-катастрофа «Неможливе» («Lo Imposible»). Сценарій до «Марроубонів» Санчес також написав сам. І справився з роботою успішно.

Фільми у жанрі трилера виходять вже давно і для кіноманів деякі сюжетні повороти «Марроубонів» будуть передбачуваними, але, незважаючи на це, фільм тримає в напрузі завдяки атмосфері. «З-за рогу» ніхто не вистрибує, але відчувається справжній дискомфорт через очікування чогось невідомого. Цим і славляться по-справжньому якісні трилери. Як і наявністю соціального підтексту у своїх сюжетах.

Знятий фільм дуже якісно – в наявності і чудова, в міру насичена кольорами картинка, і грамотна операторська робота. У кадрі увесь час з’являються прекрасні пейзажі морського узбережжя Іспанії, яке тут «зіграло» роль Америки. Шкода, звичайно, що творці фільму пішли на «жертви» через комерційну спрямованість, і знову зняли іспанське кіно англійською мовою і про Америку. Це шкодить самобутності як фільму, так і іспанського кінематографу в цілому – в США свого «добра» навалом.

Акторська гра у фільмі також цілком пристойна. Добре справився з головною роллю Джека актор Джордж МакКей. Анья Тейлор-Джой в ролі його дівчини – точне попадання в образ (раніше вона зіграла в таких фільмах як «Морган» та «Split»). Як і Мія Гьот в ролі сестри (якраз перед «Марроубоунами» вона зіграла в «Ліках від щастя»). Непогано відзначились завдяки своїй харизмі Кайл Соллер та Чарлі Гітон.

У підсумку «El secreto de Marrowbone» - досить якісний фільм. Тут є і красиві пейзажі, і пристойний сюжет, і напружена атмосфера, і хороша гра акторів. Шанувальникам якісних трилерів можна порекомендувати для перегляду.

0
Зорян 21 марта 2018
Like

Имя:
16 октября 2019
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


300 тухольців 300 тухольців

Рецензія на фільм "Захар Беркут" (2019)

09 октября 2019
У лісі-лісі темному... У лісі-лісі темному...

Рецензія на фільм "Воно приходить уночі" (2017)

14 мая 2019
Шанхайська робота Шанхайська робота

Рецензія на фільм "Шанхайський перевізник"

22 марта 2019
Захисник Захисник

Рецензія на фільм "Кровний батько" (2016)

04 марта 2019
Якось у Мексиці... Якось у Мексиці...

Рецензія на фільм "Рома" (2018)

26 февраля 2019