Войти через
facebook google
 

За ними красиві пейзажі природи


Рецензия на фильм: Гора между нами
Фильм Гора между нами

Лікар-хірург Бен (роль зіграв Ідріс Ельба) і фотожурналістка Алекс (роль зіграла Кейт Уїнслет) випадково познайомилися в аеропорту, коли їхні рейси були відкладені в зв’язку з погодними умовами. Але, бажаючи скоріше дістатися куди треба (Алекс – додому, на весілля, а Бен – на лікарську конференцію), обоє замовляють приватний літак. Як на зло, під час польоту над засніженими горами у літнього пілота стається серцевий напад, літак втрачає керування і падає. Алексі і Бен (і ще собака пілота, якого навіщось також взяли), пережили авіакатастрофу, але тепер їм доведеться виживати у суворих гірських умовах. Ну і, звичайно, закохатися один в одного…

Такою є зав’язка фільму «Гора між нами», знятого за мотивами чергового популярного роману (автор – американський письменник Чарльз Мартін, якщо це для когось має значення). Схрестити трилер про виживання у диких умовах з любовною мелодрамою – ідея далеко не нова, але творцям «Гори…» однозначно не вдалося зняти про це цікавий фільм.

Та чи був шанс створити якісний фільм? Палестинський режисер Гані Абу-Ассад є лауреатом Оскара за свій фільм «Рай зараз», але у Голівуді йому явно незручно. Кейт Уїнслет та Ідріс Ельба – актори в цілому непогані, але без особливої харизми. Перша зіграла свою найуспішнішу роль у «Титаніку» двадцять років тому, а другий знімається або на другопланових ролях у фільмах про «Тора» або на першопланових, але у неподобстві на зразок «Темної вежі».

Правда, найбільша проблема фільму – його жахлива занудність. Герої фільму ідуть, ведуть нецікаві діалоги, пробують сваритися, відпочивають, знову ідуть… А за деревом дерево, а за тим деревом іще дерево… Звичайно, періодично Бен і Алекс потрапляють в екстремальні ситуації, але виглядає це все непереконливо і висмоктано з пальця, як і тривалість фільму, яка затягнута хвилин на двадцять. А ось напади диких тварин у даному фільмі обмежені нападом однієї пуми на головну героїню. Схоже, що історія про те, як якась жіночка застрелила пуму із сигнальної ракети докотилась до вовків та ведмедів, і ті вирішили головну героїню та її супутника не чіпати.

Поведінка головних героїв теж часто викликає запитання. Наприклад, Бен ніби знає, як виживати в диких умовах, але пробує сигнальною ракетою привернути увагу літака, який летить на десятикілометровій висоті. Як казав герой фільму «Шість днів, сім ночей»: «Вони б і ядерного вибуху не побачили, хіба якби приглядалися». У Кейт поранена нога, але це не заважає їй долати великі відстані (привіт фільму «The Revenant»), а після нападу пуми – гуляти на самоті. І так далі. А любовна лінія виглядає непереконливо. Ну, не віриться, що ці персонажі закохані, хоча саме у цьому глядача пробують переконати творці «Гори…».

Чи є у фільмі щось хороше? Звичайно. Перше, за що «Гору…» можна похвалити – технічна складова. У фільмі є якісна картинка, високопрофесійна операторська робота і хороший монтаж. Наприклад, сцена у літаку знята з імітацією кількахвилинної зйомки одним планом. А оператор ставить відмінні плани гір та персонажів на їх фоні.

Друге, за що фільм може виправдати витрачений на нього час – пейзажі Британської Колумбії, де знімався фільм. Усі ці засніжені гірські вершини, долини, покриті лісом, гірські річки – усе виглядає неперевершено. Десь тут ганявся за своїм Оскаром Леонардо Ді Капріо під час зйомок фільму «The Revenant», і десь тут тікав від вовків персонаж Ліама Нісона у фільмі «The Grey». Та, на жаль, ця краса не витягує фільм.

В цілому «Гора між нами» - досить посередній фільм. Він не викликає ненависті, око радують красиві пейзажі, але дивитися фільм нецікаво. Хоча, можливо, комусь ці слабкі потуги на мелодраматизм і сподобаються, хто знає.

0
Зорян 06 февраля 2018
Like

Имя:
15 октября 2019
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


300 тухольців 300 тухольців

Рецензія на фільм "Захар Беркут" (2019)

09 октября 2019
У лісі-лісі темному... У лісі-лісі темному...

Рецензія на фільм "Воно приходить уночі" (2017)

14 мая 2019
Шанхайська робота Шанхайська робота

Рецензія на фільм "Шанхайський перевізник"

22 марта 2019
Захисник Захисник

Рецензія на фільм "Кровний батько" (2016)

04 марта 2019
Якось у Мексиці... Якось у Мексиці...

Рецензія на фільм "Рома" (2018)

26 февраля 2019