Cherchez la femme


Рецензия на фильм: Он и Она
Фильм Он и Она

Мы так близки, что слов не нужно,

Чтоб повторять друг другу вновь,

Что наша нежность и наша дружба

Сильнее страсти, больше, чем любовь!

(А. Шмульян, Дружба)

Глибинні стосунки між чоловіком та жінкою можуть набувати різноманітних форм – від сліпої покірності одного, романтичної чи побутової - спокійної прив’язаності, в умовах зазвичай певної стабільності, або приймати складні форми балансування на грані – у переплетенні конкуренції, взаємодопомоги, ніжності, дружби, тілесної та духовної спільності характерів. Досить цікавий приклад таких стосунків і навели творці фільму «Він і вона» (Monsieur et Madame Adelman) режисера Ніколя Бедоса за власним сценарієм в співавторсті з Дорією Тільє.

Отже, письменник-біограф приходить до вдови письменника Віктора, що загинув за дещо дивних обставин – Сари Адельман. Власне, остання спокійно розповідає про бурхливе життя, історію розривів, повернень, і власної безкомпромісної боротьби за серце її коханого, людини, що так вразила її з першого погляду в далеких 70-х. Історія, чудова в своєму бажанні змальованою в формі «без прикрас», про людей багато в чому сильних, і багато в чому слабких – у випробуваннях принадами багатства та богемного життя, з яких герої «витягають» один одного.

Фільм композиційно побудований у формі ряду розділів, такої собі «фільму-книги», де головна героїня згадує свій довгий і нелегкий шлях, від того моменту, як вона підійшла до свого обранця у кафе, від майже сірої каченяти до чарівного лебедя. Крім цього, автори звернулись до прийому візуалізації внутрішніх переживань головних персонажів. Сюжет фільму має міцний стрижень, автори плавно переходять від одного періоду життя до іншого – на тлі суспільних змін Франції. Крім того, що сам сюжет торкається питання літератури, він сам також наповнений текстом, - думаю, його можна співставити зі стрічкою «Геній» режисера Майкла Грандаджа, пов’язана з муками «богемного кохання і літературного коригування», хоча в даному випадку мова йде про вигаданих персонажів. Сама картинка більше тяжіє до крупних планів, стилізована під кольорову гаму і з настроєм 70-х, 80-х років,- при цьому сценаристи не дають поблажок, часто демонструючи не самі привабливі грані характерів героїв.

Щодо головних героїв. Образ Сари Адельман, магістра з літератури, що її зіграла Дорія Тільє – це образ жінки, що безкомпромісно бореться за свого обранця – за допомогою таланту коректора, вміння знайти цікавий сюжет, природного шарму, а також створюючи Віктору певну ілюзію свободи – так, він може від неї віддалитись, навіть зраджуючи, проте рівно на стільки, наскільки хоче саме вона, - щоб чоловік відчув певну ілюзію свободи. Так само і її рішення майже непомітно стають рішеннями Віктора, і, можливо, ми взнали не всі її «скелети в шафі»… Головний герой, що його зіграв Ніколя Бедос – талановита, проте без якоїсь глибокої самоорганізації, людина, що в дечому мріє про утвердження себе як героя-коханця, добивається слави заради слави – і разом з тим знаходить сили вирвати дружину з захоплення комфортом у створеній ній самій «золотій клітці». Їх стосунки, такий собі симбіоз настільки сильний, що він виступає сильнішим перед долею власних дітей, родинними стосунками, які герой запросто розмінює на бажання створити бестселер – що власне інші люди – лише статисти у їх власній книзі життя.

Як висновок. Фільм видався вдалим,проте не для перегляду «поспіхом». Він схожий на такий собі «кінороман»,в контексті насиченості образів, значного обсягу закадрового тексту, а також несподіваної розв’язки, цікавий прихильникам європейського кіно, історії, що лежить поза голлівудськими канонами.

0


Имя:
19 июня 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Апогей Апогей

дев'ятий епізод франшизи "Форсаж" Дія (авто)фільму відбувається по всьому світу — від Лондона до Токіо, від...

10 июня 2021
Спокуси великого міста Спокуси великого міста

Спокійне сімейне життя – це, звичайно ж, добре, але не для тих, хто завжди жадає пригод. Саме такий Кролик Петрик – йому...

26 мая 2021
Говори тишком, дій нишком Говори тишком, дій нишком

події відбуваються у світі, де кожен звук може привернути увагу монстрів, що полюють на людей

20 мая 2021
Життя і перетворення Сімона Життя і перетворення Сімона

Одна з стрічок допрем"єрної програми, що оповідає про життя хлопчика, який мав фантастичну здібність змінювати свій образ

15 апреля 2021
Абсолютный фильм или Дважды справедливость Абсолютный фильм или Дважды справедливость

«Лига справедливости Зака Снайдера» (англ. Zack Snyder's Justice League), известная как «версия...

27 марта 2021