Коли вбивця – не садівник


Фильм Убийство в Восточном экспрессе

Коли відома розв'язка, глядацька функція «очікування приходу» відключається, а фокус зміщується на форму, спецефекти та акторську гру.

Літературне першоджерело «Вбивства у Східному експресі» вражає несподіваною розв'язкою, хоч і не без фантастичних збігів. Від режисера екранізації було потрібно лише акуратно перенести сюжет на екран, додавши мінімум косметичних змін.

На перший погляд, Кеннет Брана поставився до роману з повагою, екранізувавши велику його частину практично дослівно. І як людина зі зв'язками в Marvel, оформив його палітрою соковитих відтінків. Зовнішність «Вбивства» поблискує глянцем та межує з гламуром.
Однак вся привабливість детективних історій якраз і полягає в міксі камерності локації з зануренням глядача в персонажів, в хід їхніх думок, характери і нерозкрите минуле. Агата Крісті через свого улюбленого детектива дозволила читачеві запірнути в кожного з дванадцяти героїв книги, так що під кінець той міг самостійно скласти картину та прийти до якогось висновку.
Акторський склад «Вбивства» вище всіляких похвал. Джонні Депп, якому чи не вперше добре вдалося зіграти роль не-фріка. Мішель Пфайффер, двигун сюжету. Вільям Дефо, Пенелопа Круз... Кількість зірок на один кадр зашкалює, але частіше за все на екрані миготить Кеннет Брана та вуса Еркюля Пуаро. Агата Крісті, щоб зробити класичного персонажа більш яскравим, на противагу блискучим розумовим здібностям, наділила його деякими комічними рисами зовнішності і звичками. Брана робить акцент на других аспектах, місцями ледь не перетворює Пуаро на ексцентричного дурника, схильного до самозамилування (чого тільки вартує сцена-відсебеньки з затриманням злочинця біля Стіни Плачу, якої не було в книзі). В результаті акторського егоцентризму, добра половина персонажів губиться в шикарних апартаментах поїзда, і глядач не отримує про них достатньо інформації, щоб робити свої припущення.
Як було сказано вище, Брана досить близько екранізував роман, що також стосується і фінальних сцен. Але пафосний тон, з яким він підносить свої умовиводи, і весь антураж предтитрової постановки, відверто пахнуть «міхалковщіною» і здатні викликати відторгнення, якщо глядач уже ознайомлений з детективною історією.
Словом, «Вбивство в Східному експресі» - це кіно одного актора. Так, це кіно, не позбавлене інтриги і хорошої гри тих, кому вдалося прорватися крізь «селфікі» режисера. Але в цьому кіно акценти зміщені на другорядні або зовсім надумані деталі.
Цей фільм можна сміливо рекомендувати тим, хто не читав оригінал. Такий глядач подивиться комедію з Джонні Деппом про безглуздого вусаня, що розслідує вбивство. Ті ж, хто знайомий з «Експресом» в друкованому варіанті, можуть відчути дискомфорт через авторське бачення класичної детективної історії.
6 з 10
0
Pavlo Chaplygin 10 ноября 2017


Имя:
22 июня 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Форсаж - 9 Форсаж - 9

 Брат на брата. Так в сюжете за основу взято.

10 июня 2021
Никто Никто

 Дед Ніхто и сага с пистолетом

21 марта 2021
Скажене весілля - 3 Скажене весілля - 3

Было у отца три сына...

03 марта 2021
Мавританец Мавританец

 Шерлок, Дивергент и даже Шазам…

25 февраля 2021
Перспективная девушка Перспективная девушка

 Мстя ее страшна, или Все мужики ко- и сво-

18 февраля 2021