Інтрига, драма, трилер, лав-сторі...


Рецензия на фильм: Огнеборцы
Фильм Огнеборцы

Кінець історії про пожежну бригаду «Гранітна Гора» вже всім відомий. Тому не зациклюючись на розв'язці, творці могли вздовж і впоперек розкрити глядачеві основних діючих персонажів, зробивши тих простими живими людьми зі своїми цілями, бажаннями, прагненнями, страхами та комплексами, тим самим посиливши трагізм ситуації. Та натомість сценарист кілька разів закопіпастив сюрреалістичні сцени з палаючим ведмедем та ввів у сюжет лінії, що нікуди не ведуть. При цьому, питання співчуття героям, що свідомо ризикують своїми життями, піднімається дуже поверхово.

В розпорядженні творця «Облівіона» були цілих 120 хвилин та поле для творчості, обмежене тільки рейтингом. На участь у проекті підписався чудовий акторський склад в особі Майлза Теллера, Джоша Броліна, Тейлора Кітча, Джеффа Бріджеса. Взагалі кожен артист «Вогнеборців» виглядає органічно та картинку не псує. В основі твору – реальні події, від яких ще не у всіх відболіло.
Та замість створення шедевра або просто цікавого фільму, Косинські зіграв буриданового віслюка – так і не наважився вибрати жанр, руслом якого він рухатиметься до фіналу. Той, хто створив сіквел «Трону», перетворився на несмілого коханця, який боязко завмер на порозі будинку своєї пасії. Хуліган Джозеф разом подзвонив до квартири Драми, Триллера та Байопіку. А потім втік, не дочекавшись, коли йому відкриють. Тому жоден зі згаданих жанрів не є тут переважаючим або хоча б ледь помітним.
Команда сценаристів із трьох осіб весь фільм тримає глядача на порозі подій. Цілу годину аудиторія нудиться в очікуванні якоїсь дії, прориву. Люди вовтузяться в своїх кріслах, знаходячи розраду на дні відра з попкорном, поки з екрану їм у вуха вкладають порожні побутові розмови, та показують відеоряд із замальовками життя американських реднеків.
Єдине, що кидається у вічі, це розвиток персонажа Майлза Теллера. За відведений час йому вдається пройти шлях від наркомана до зразкового сім'янина. Всі інші герої під фінальні події знаходяться рівно в тих же місцях, що і на вступних титрах.
Загалом, «Вогнеборці» - вкрай слабка художня робота. Незважаючи на те, що головні герої – пожежники, робота яких апріорі не нудна, стрічка про бригаду «Гранітна гора» тягнеться дуже довго, як черга в МРЕВ, і безуспішно намагається пробудити до себе інтерес, немов дружина з головним болем в найвідповідальніший момент .
Рекомендувати цей фільм до перегляду можна тільки фанатам окремих задіяних акторів. Для масового глядача в актуальному прокаті знайдеться більш цікаве кіно.

5 з 10
0
Pavlo Chaplygin 23 ноября 2017


Имя:
15 июня 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Форсаж - 9 Форсаж - 9

 Брат на брата. Так в сюжете за основу взято.

10 июня 2021
Никто Никто

 Дед Ніхто и сага с пистолетом

21 марта 2021
Скажене весілля - 3 Скажене весілля - 3

Было у отца три сына...

03 марта 2021
Мавританец Мавританец

 Шерлок, Дивергент и даже Шазам…

25 февраля 2021
Перспективная девушка Перспективная девушка

 Мстя ее страшна, или Все мужики ко- и сво-

18 февраля 2021