Фільм Ми, наші улюбленці та війна 2024

Відродження вестерну?


Рецензия на фильм: Открытый простор
Фильм Открытый простор
У другій половині 90-х вдача практично відвернулася від Кевіна Костнера. Зараз вона повертається. Спершу у трилері „Стрекоза", а зараз у вестерні „Відкритий простір", прем"єра якого відбулася у кінотеатрі „Київ".
Те, що склало шалений успіх та прихильність критиків у „Танцях з вовками" (де Кевін Костнер обійняв амплуа режисера, продюсера і виконавця головної ролі) і через дванадцять років прислужило вірою і правдою.
Пара вільних ковбоїв Чарлі Уейт (Костнер) та Бос Спірман (Дюваль) живуть по законам прерій, пасуть свою худобу і нікого не чіпають. Не чіпають до тих пір, поки не чіпають їх.
А потім, щоб відстояти честь і справедливість, рішуче беруть рушниці, щоб вступити у нерівний двобій.
Простий незамислуватий сюжет, сильні характери, безкраї простори і прекрасна природа - такий рецепт „Відкритого простору". Проте, на відміну від „Танців", замість історичного контексту та драматизму в такій же мірі тут були присутні багато доброго гумору та реальної стрілянини доброї гвинтівки.
Перформенс пари ковбоїв Костнера і Дюваля був дуже солідний. Їх небагатослівні, але гострі на язик герої, кожен зі власною драмою за плечими, підкупають своєю щирістю, іронією, філософією і готовністю вмерти тут і зараз.
„Відкритий простір" вартий того ж оскарівського "Непрощеного" Клінта Іствуда, значно цікавіший клішуватого „Тумбстоуна" та незбалансованих „Неприборкуваних сердець" (All the pretty horses). Так що, дехто вже навіть поговорює про відродження жанру вестерну. Ностальгія... Саме вона змусила американців дати касу в 58 мільйонів. І це при тому, що бюджетні 26 прийшлося докладати буквально із власних кишень. Костнер навіть відмовився від участі у претензійному Тарантінівському "Вбити Білла", аби зробити це, своє. Виходить, все було виправдано.
Одним словом, фільм сподобався. Приємно, що за лавиною фабрикованих спецефектів та екшену, сюжетних наворотів та твистів він нагадує про час, коли можна було по шість разів ходити на фільми типу "Верная рука - друг индейцев", а справжні почуття викликали захоплення, а не цинізм. (читайте: рекомендується дещо старшій віковій групі)
P.S. Під час сеансу на давало спокою запитання, чи було укладено контракт з "Мальборо" і на скільки. У фільмі є пару епізодів, які могли б стати крутими рекламними постерами.
0
Alive 8 января 2006


Avatar
Имя:
28 марта 2024

Другие рецензии автора


Повість трьох міст Темный рыцарь возвращается Повість трьох міст

За тиждень після прем"єри пристрасті дещо вляглися, а шок від безглуздого терору і невинних жертв притупився. Тому спробую вставити...

30 июля 2012
Фаза швидкого сну (aka R.E.M.) Начало Фаза швидкого сну (aka R.E.M.)

Дозволю собі вгамувати овації і дифірамби Крістоферу Нолану, спробую одразу відповісти на запитання стосовно покладених сподівань на фільм...

27 июля 2010
Гамлет і лікантропія Человек-волк Гамлет і лікантропія

Я думал, глядя на луну, что стало со вдовой. Всю ночь сквозь храп моих друзей я слышал волчий вой Сплин "Сказка" Спроба...

19 февраля 2010
Моріс Сендак + Тоні Сопрано Там, где живут чудовища Моріс Сендак + Тоні Сопрано

Поважаю Спайка Джоунза і за "Бути Джоном Малковичем", і за "Адаптацію", і, особливо, за його відео кліпи R.E.M., Bjork,...

18 февраля 2010
Повернення короля Аватар Повернення короля

Ще у 1994 році візіонер Джеймс Кемерон створив 114-ти сторінковий сценарій «Аватар». У 1997 році був «Титанік», а...

17 декабря 2009