Чи знаєте Ви оскароносного Вільяма Голдмена?


Рецензия на фильм: Selfieparty
Фильм Selfieparty

Одного разу голлівудський сценарист та продюсер Вільям Голдмен, двічі володар Оскара, сказав фразу, яка уже десятки років є золотим постулатом кожного голлівудського фільму, незалежно від жанру, студії виробника, розмірів бюджету, вбивчості спецефектів чи плеяди найяскравіших та найдорожчих зіркових акторів:

“Nobody knows anything. Not one person in the entire motion picture field knows for a certainty what's going to work. Every time out it's a guess and, if you're lucky, an educated one.” ― William Goldman, Adventures in the Screen Trade.

В усіх найбільших кіношколах, на робочих зібраннях студій, на знімальному майданчику чи за монтажним столом, кожен адекватний кіношник розуміє і пам'ятає ці слова:

"Ніхто нічого не знає. Жодна людина, що працює у області рухомого зображення не може бути певною того, що саме в результаті спрацює. Кожного разу це лише припущення, і якщо Тобі щастить, то чогось Ти із цього навчишся".

Насправді у кіношколах на будь-якому курсі, чи то продюсерському, чи сценарному, чи навіть акторському, це звучить дещо в скороченому варіанті "Ніхто нічого не знає".

Кіно - це мистецтво. Кінофільм - це картина, рухоме полотно. Це результат роботи автора, як митця. І якщо ми говоримо про #Selfieparty, це картина кіномитця Любомира Левицького, який творить їх відверто і віддано на теренах рідної країни, за сценаріями українських авторів, українською мовою з українськими зірками і, що важливо у наших реаліях, не за державні кошти. Людина вкладає душу у свій твір, і вже інше питання, чи зачіпить це нас за живе? Чи зробить це нас кращими і відвертішими по відношенню до себе насамперед? До зйомок цього фільму долучилось близько тисячі людей! Вдумайтесь - цього не купиш...

Не буду багато говорити про #Selfieparty. Насправді є бажання, щоб незалежно від багатослівної думки окремих осіб (пробачте, та ніяк не можу їх для себе ідентифікувати) кожен і український, і закордонний глядач зробив би свої висновки, подивившись цю справді довгоочікувану молодіжну стрічку, і незалежно від вражень сказав би: "Друзі, класно, що це робиться в Україні. Цей фільм зняли у Львові! І я ходжу і ходитиму на українські фільми, бо хочу, щоб їх ставало усе більше і більше, і нехай вони щоразу будуть крутішими і яскравішими за #Selfieparty". І я особисто гарантую вам, що усі творці цього фільму (чомусь "неоднозначного" для багатьох) - усі лише зрадіють, бо на відміну від багатьох, вони вже не сплять ночами, працюючи над наступними українськими кінострічками.

Щодо фільму додам лише, що не дивлячись на те, що окремі сюжетні лінії були відомі мені ще до прем'єри, я була приємно вражена результатом). Ми з друзями і сміялись, і аплодували, а дехто навіть не стримав сліз у найзворушливіших моментах...

Одна порада, друзі: "Ходіть у кіно із відкритим серцем - тоді ви чутимете те, що і не було сказано, відчуватимете те, про що навіть не йшлося, а тому - побачите навіть більше, ніж показує вам режисер..."

Любіть українське кіно - воно того варте.

0
Оксана Любарова 04 апреля 2016


Имя:
03 августа 2021
Ваш отзыв
Гость
Гость 04 апреля 2016 14:20
0
я вiдкрив серце i отримав з екрану лайна по вуха
.

Другие рецензии автора


Ничего не найдено