Цікаво, але не страшно


Рецензия на фильм: Убежище
Фильм Убежище

Фільми, у яких поєднані жанри детектива і містики – досить часте явище в кінематографі. Однак, далеко не всім кінематографістам вдається правильно поєднати ці два компоненти, і на цій основі зробити хороший фільм. Щоб фільм вийшов вдалим, потрібно, по-перше, придумати цікавий сюжет, який не буде викликати купу запитань, а по-друге, загорнути дійство у атмосферу жаху. Творці фільму «Сховище», який у США вийшов під назвою «6 душ», старалися зробити хороший фільм, який би відповідав заданим параметрам, але… зліпили чергову подобу «Дзвінка» (2002).

Головна героїня фільму – лікар-психіатр на ім’я Кароліна, яка спеціалізується на лікуванні людей з множинними особистостями. І ось їй попадається відповідний пацієнт, якого випадково знайшли на вулиці. Щоправда, «переключення» між його особистостями відбуються дуже дивно. Кароліна береться розслідувати причини появи цих особистостей, але раптово приходить до шокуючих результатів: особистості її пацієнта – реальні люди, які не так давно померли…

Як і більшість детективно-містичних фільмів, «Сховище» слідує вже звичній сюжетній композиції: 1. Головний герой стикається з незрозумілою потойбічною чортівнею; 2. Головний герой береться розслідувати причини появи аномалії; 3. Паралельно небезпека чигає як за головним героєм, так і за близькими йому людьми; 4. Головний герой виясняє причину аномалії і пробує виправити ситуацію; 5. Герой вступає в пряму конфронтацію з потойбічними силами; 6. В залежності від наглості сценаристів – щасливий або сумний фінал, з дуже частим натяком на продовження. Усе це є і в «Сховищі».

Паралельно, глядачеві підкидають історію сімейної трагедії (чоловіка головної героїні вбив грабіжник), питання стійкості віри після пережитого і таке інше. Тут тобі і сатанинська тематика, і відьми-цілительки з гнилими зубами і надприродними властивостями… Але, на жаль, сценаристи згребли до купи забагато різноманітних компонентів, характерних для фільмів з історіями про містику, через що сюжет «Сховища» нагадує вінегрет з купою недомовок і сюжетних дірок, кількість яких збільшується з кожним сценарним поворотом. Творцям фільму слід було краще опрацювати сценарій, а не розтягувати хронометраж.

По традиції, візуальна сторона фільму виглядає дуже добре. Похмура осіння картинка з туманами, голими деревами, сухим листям, на узбіччях наганяє переконливу атмосферу містики і невідомості. Операторська робота практично ідеальна з правильними планами, цілим рядом довгих сцен, знятих без монтажних склейок; але в окремих моментах економія на штативі і тряска камери ламає атмосферу. Видно, що шведський оператор Лінус Сандгрен, для якого «Сховище» стало першою роботою в американському кіно, все ще відточує свою майстерність, щоб через шість років отримати заслужений Оскар за операторську роботу в фільмі «Ла-Ла-Ленд». До речі, «Сховище» - це також голлівудський дебют ще для двох шведів – режисерів Манса Марлінда і Б`єрна Штейна, які потім підуть знімати «Інший Світ. Пробудження».

Виконавці головних ролей справились неоднозначно. Джуліанна Мур в ролі Кароліни – цікава і харизматична, але в ряді напружених сцен їй явно не вистачало емоцій. Куди краще справився зі своєю роллю Джонатан Ріс-Майерс, який перед «Сховищем» зіграв у чудовому французькому бойовику «З Парижа з любов’ю». А тут він переконливо передав емоції людини, у якій вживаються кілька особистостей. Можливо, в нього вийшло не настільки переконливо, як у Джеймса Макевоя у фільмі «Split», але все рівно хочеться відзначити, що Ріс-Майерс – талановитий актор.

Ну, а як у фільмі з атмосферою жаху? Скажімо так, атмосфера є, але справжнього жаху майже немає. В наявності – кілька напружених сцен і очікування видовищної розв’язки. Блюванням землею, гидкими подряпинами на спині, і крупними планами розкладених трупів сучасного глядача сильно не налякаєш, тут потрібна винахідливість, якої «Сховищу» дуже бракує.

«Сховище» – дуже посередній і «прохідний» жахастик. В нього є задатки непоганого фільму у вигляді чудової візуальної складової, хороших акторів і, частково, атмосфери. Але звичні для даного жанру проколи з сюжетом, затягнутий хронометраж і відсутність по-справжньому страшних моментів не дозволяють порекомендувати даний фільм кожному шанувальнику фільмів жахів. Нелегко повторити досягнення фільмів «Дзвінок» (2002) і «Дзеркала» (2008), ой як нелегко.

0
Зорян 15 февраля 2018


Имя:
20 июня 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Дикі історії Дикі історії

Рецензія на фільм «Погані дороги» (2020)

11 июня 2021
Про мерців і дурнів Про мерців і дурнів

Рецензія на фільм «Армія мерців» (2021)

30 мая 2021
30 років самотності 30 років самотності

Рецензія на серіал «І будуть люди» (2020)

21 апреля 2021
Бездумні копіювальники Бездумні копіювальники

Рецензія на фільм «Безславні кріпаки» (2020). Увага, розкриваються деякі  деталі сюжету!

17 апреля 2021
Битва гігантів Битва гігантів

Рецензія на фільм "Ґодзілла" проти "Конґа" (2021)

13 апреля 2021