Великий детектив маленьких гномів


Рецензия на фильм: Шерлок Гномс
Фильм Шерлок Гномс

Історія мистецтва – це дивна історія еволюції і переплетення сюжетів, виникнення революційних тем, змішення жанрів… Однією з тенденцій сучасної комерційної культури можна назвати використання сюжетів класичної літератури в контексті їх тої чи іншої – а чи більш спрощеної, а чи «осучасненої» інтерпретації. Як приклад, можна навести видозміну героя оповідань і романів англійського письменника Артура Конан Дойла – детектива Шерлока Холмса. Останній став героєм багатьох кінострічок і серіалів як у прочитанні «близько до тексту», так і у майже вільних фантазіях – як серіал «Шерлок» з Бенедиктом Камбербетчем, а також однойменній дилогії Гая Річі. В площині дитячих стрічок детектив (звісно, в пом’якшеному варіанті) теж користувався увагою, і тому не дивно, що продовження популярної анімаційну стрічку «Гномео і Джульєтта» режисер Джон Стівенсон та сценаристи Енді Райлі і Кевін Сесіл вирішили в контексті пригод – так, саме Шерлока Гномса.

Отже, наші знайомі Гномео і Джульєтта, їх батьки, і ціла компанія гномів, а також кумедна водяна жаба переїжджають у Лондон – в сад, в якому щасливе подружжя має стати господарями. Все йде ніби чудово, проте у столиці Британії розпочинається серія загадкових зникнень глиняних, проте таких живих, чоловічків і тандему Холмс(Гномс) та його помічник Ватсон, і власне закохані Гномео та Джульєтта повинні розслідувати таємницю, дати бій злим (проте кумедним) силам та розібратись у стосунках між собою.

Якщо зробити розріз картини – то вона виявляється напрочуд легкою, візуально насиченою, з власне чисто позірним відношенням до твору Конан Дойла, навіть в тому контексті, що дія відбувається в сучасному Лондоні. Можна відзначити цілу феєрію – пісень, жартів, кумедних сценок, величезне різноманіття персонажів – особисто мене сподобався образ «котостражі китайського лялькового магазину» та Ірен Адлер, - думаю, знавцям класичних творів, «ця жінка» не потребує представлення. Тут є і вороги великого детектива, також в міру автори намагаються знайомити глядача і з реаліями сучасного життя – музеєм сучасного мистецтва, дронами, навіть невеличкою сценкою на морському есмінці. Сюжет не навантажує візуальною складовою, проте інтрига і розв’язка може дати фору і деяким дорослим стрічкам, і одночасно утверджує такі важливі риси як вірність друзям, рівноправну роботу у команді, і ніжність до близьких.

Щодо певного підсумку. «Шерлок Гномс» належить до тої категорії саме дитячих стрічок, які будуть цікаві і батькам маленьких глядачів, проте в контексті «дорослого» перегляду він лежить в площині «на поціновувача»

0


Имя:
12 июня 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Апогей Апогей

дев'ятий епізод франшизи "Форсаж" Дія (авто)фільму відбувається по всьому світу — від Лондона до Токіо, від...

10 июня 2021
Спокуси великого міста Спокуси великого міста

Спокійне сімейне життя – це, звичайно ж, добре, але не для тих, хто завжди жадає пригод. Саме такий Кролик Петрик – йому...

26 мая 2021
Говори тишком, дій нишком Говори тишком, дій нишком

події відбуваються у світі, де кожен звук може привернути увагу монстрів, що полюють на людей

20 мая 2021
Життя і перетворення Сімона Життя і перетворення Сімона

Одна з стрічок допрем"єрної програми, що оповідає про життя хлопчика, який мав фантастичну здібність змінювати свій образ

15 апреля 2021
Абсолютный фильм или Дважды справедливость Абсолютный фильм или Дважды справедливость

«Лига справедливости Зака Снайдера» (англ. Zack Snyder's Justice League), известная как «версия...

27 марта 2021