Божа роса для електорату Трампа - рецензия на фильм Субурбикон

Войти через
Регистрация
 
Фільм Усі гроші світу/All the Money in the World
Божа роса для електорату Трампа
 
Фильм Субурбикон

Нова спільна робота Джорджа Клуні-режисера та сценаристів братів Коенів піднімає на щит Метта Деймона і Джуліану МурА за цим щитом ховається історія «білого» божевілля, який підняв голову в глухому раю під назвою Субурбікон.

Рекламний ролик про Субурбікон, що відкриває фільм, закладає в свідомість глядача бомбу уповільненої дії. Благополучне містечко прихиляє до себе одвічним літом та сусідами, які печуть для друзів яблучні пироги. Тут всі один одного знають. Всі один одному раді. Всі один одного люблять.
Зворотний бік зовнішнього привітності починає проявлятися, як тільки-но до Субурбікону переїжджає темношкіре сімейство Майерс. Приблизно в той же час в будинок до Гарднера (Метт Деймон) вриваються бандити з метою пограбування. Ідеальне життя містечка та окремого осередку суспільства залишається позаду.
Творчий дует Клуні / Коени через рекламну кампанію «Субурбікона» налаштовував глядача на комедію з елементами екшену, де в центрі всього – такий собі кумедний Деймон в смішних окулярах та «підстреленій» краватці смішить аудиторію їздою на дитячому велосипеді.
Та насправді, у творців «Старим тут не місце» вийшов фільм, в глибину якого не кожен глядач захоче зануритися.
Гумор носить чорне. Часом заходить в гості до «чорнухи». Іноді ночує у «сатири».
Жонглюючи словом «негр» та його похідними, автори повертаються на початок 60-х років, коли афроамериканців ще називали своїми іменами, а біла одноповерхова Америка була міцною основою суспільства. Зі шланга «Субурбікона» вони рясно тролять електорат Дональда Трампа, та не соромлячись, видають це за божу росу.
Масла у вогонь підливає герой Метта Деймона. За дві години симпатичний вдівець здійснює метаморфозу в Патріка Бейтмена, та лягає ще одним яскравим штрихом на колективний портрет божевільної білої Америки.
«Субурбікон» - це фільм, який потрібно збирати по частинах, на що натякає його фрагментований постер. Сюжетна лінія не складається аж до останньої сцени. А коли ця сцена гримить тією самою бомбою уповільненої дії, з вуст глядача мимоволі зривається підсумок: Америка, ти збожеволіла!
«Субурбікон» - це фестивальне кіно, яке, не зважаючи на акторський склад, не покриє широкої аудиторії. Але разом з тим, його обов'язково вподобають натури, що за літерами бутафорської крові здатні розпізнати тонкі алюзії на суворе сьогодення.
6 з 10
Рецензия на фильм Субурбикон 0  
Pavlo Chaplygin 09 ноября 2017
Комментарии
 
Имя
21 апреля 2018
Ваш комментарий

Подписаться на отзывы

Другие рецензии автора

Атомная блондинка в опасном бизнесе

Кому достанутся бананы в корпоративных джунглях?

— 05 апреля 2018

 
Тихий ужас

 "Тихое место" наталкивает на мысль, что Майкл Бэй четко разграничивает фильмы для заработка и кино для души.

04 апреля 2018

Не все поймут, но многие вспомнят

 Оскароносный Стивен Спилберг снял свою вариацию на тему «голодного дивергента в лабиринте».

01 апреля 2018

 
Сильная. Независимая. Без кошки.

Водрузив на свои хоругви лик обновленной Лары Крофт, мировой феминизм выступает на холивар с прихвостнями Вайнштейна.

26 марта 2018

Болезнь роста

Создателям «Ржаки» можно поставить один большой плюс. За дерзость эксперимента. 

22 марта 2018

 
Оценка автора
6 Рейтинг
фильма
Всего оценок: 20