«Прохідний» фільм про пограбування - рецензия на фильм Пароль «Рыба-меч»

Войти через
Регистрация
 
«Прохідний» фільм про пограбування
 
Фильм Пароль «Рыба-меч»

«Пароль «Риба-меч» (2001) – типовий представник тої незліченної когорти фільмів, яких в народі називають «прохідними». Правда, у випадку з даним фільмом відчувається нереалізований потенціал чогось більшого – бюджет у 100 мільйонів доларів, зірковий акторський склад, не найгірші люди на місцях режисера та сценариста. Чого ж вийшов посередній фільм?

В центрі сюжету – історія хакера Стенлі Джобсона (мабуть, тонкий натяк на Стіва Джобса), який був достроково звільнений після відсидки за кілька кіберзлочинів. Дружина його кинула, з донькою бачитися заборонили, як і торкатися комп’ютера. Але гроші йому потрібні, тому Стенлі не вагаючись пристає на пропозицію загадкового Гебріеля Шира, який пропонує викрасти кілька мільйонів доларів з незаконного урядового рахунку…

Мабуть, найбільшою проблемою фільму «Риба-меч» є те, що його творці не знали, як стандартний сюжет про пограбування збагатити чимось цікавим, захоплюючим і незвичайним. Тому фільм «хитає» зі сторони в сторону – починається все як високоінтелектуальний фільм з цікавими діалогами і монологами (відчувається почерк раннього Скіпа Вудса, який в ті часи ще подавав надії стати новим Квентіном Тарантіно), але все різко перетворюється в стандартний бойовик, потім – на подобу шпигунського трилера і так далі. Жанрове різноманіття – корисне для фільму, але не в даному випадку, оскільки правильно продумати дійство і справді вміло втілити його на екрані не змогли ні сценарист Скіп Вудс, який до цього був режисером та сценаристом шикарного фільму «Четвер» (1998), ні режисер Домінік Сена, який до «Риби-меча» прославився завдяки посередньому, але придатному для перегляду фільму «Викрасти за 60 секунд» (2000), а потім зняв такі самі прохідні «Білу імлу» (2009) та «Сезон відьом» (2010).

Протягом перегляду ловиш себе на думці, що дійство якось не сильно затягує, сюжет рваний і частенько граничить з нісенітницею, а погоні, перестрілки та вибухи не вражають так, як мали би. Звичайно, пара цікавий сюжетних поворотів і вдалі сцени у фільмі є, але їх досить мало.

Візуально фільм виглядає застарілими. Зараз тяжко сказати, як він сприймався на початку 2000-х, але зараз неозброєним оком видно, де застосовувалась комп’ютерна графіка, і це сильно відволікає від перегляду. До операторської роботи і монтажу при цьому претензій немає – все стандартно як для бойовика.

Зате вражає зірковий акторський склад. Джон Траволта в ролі харизматичного Гебріела Шира своєю акторською грою і харизмою навіть посунув на другий план талановитого Хью Джекмана, який зіграв роль Стенлі Джобсона. Особливо порадувала Хеллі Беррі, яка показала увесь свій талант, включно з демонстрацією форм і навіть оголених грудей в одній сцені. Також у фільмі засвітилися Дон Чідл, Сем Шепард і твердолобий Вінні Джонс, але видно що вони у цьому фільмі скоріше на «підтанцьовці».

В цілому, «Риба-меч» - стандартний прохідний бойовик, на який невимогливий глядач може потратити півтори години свого дозвілля. Та все ж після перегляду фільму стає сумно. Сумно за режисера Домініка Сену, який явно маючи хист до режисури не зміг або не захотів просунутися далі посередніх фільмів; сумно за сценариста Скіпа Вудса, який на початку кар’єри подавав великі надії, але швидко відійшов як від режисури, так і від написання якісних сценаріїв; сумно за Джона Траволту та Вінні Джонса, чиї популярність та акторська кар’єра з часом зійшли на пси; та й за «Рибу-меч» сумно – касові збори фільму явно не виправдали очікування творців.

Рецензия на фильм Пароль «Рыба-меч» 0  
Зорян 09 февраля 2019
Комментарии
 
Имя
20 апреля 2019
Ваш комментарий

Подписаться на отзывы

Другие рецензии автора

Шанхайська робота

Рецензія на фільм "Шанхайський перевізник"

— 22 марта 2019

 
Захисник

Рецензія на фільм "Кровний батько" (2016)

04 марта 2019

Якось у Мексиці...

Рецензія на фільм "Рома" (2018)

26 февраля 2019

 
Прокляття родини Гремів

Рецензія на фільм "Спадковість" (2018)

18 февраля 2019

«Прохідний» фільм про пограбування

Рецензія на фільм "Swordfish"

09 февраля 2019

 
Оценка автора
6,9 Рейтинг
фильма
Всего оценок: 9fk tw