«Плюс» на «мінус» буде «Тор»


Рецензия на фильм: Тор: Рагнарёк
Фильм Тор: Рагнарёк

Сімнадцята стрічка кіновсесвіту Marvel відбулася. Глядач побачив сяйво обох сторін цієї медалі. І якщо фірмовий зовнішній лиск сліпить своєю пишністю, то через деякі сюжетні ходи самому хочеться осліпнути.

Під час перегляду в кінозалі гарантовано буде відчутним аромат глядацьких симпатій, але як тільки-но емоції охолонуть, розум розкладе все по поличках.
Варто пройтися цими стелажами та подивитися, що в новому «Торі» вийшло на «відмінно», а за що фільму можна поставити жирний «дізлайк». Щоб не нажахати потенційного глядача, почнемо з поганого, а хороше хай запам'ятається йому останньою фразою.
«Тор: Рагнарок» абсолютно безглуздий. Навіть як фільм за коміксом. Не шукайте в ньому морально-ціннісну складову. Режисер її туди просто не вклав. Хочете якихось думок – перегляньте ще раз «Людина-Павук: Повернення додому».
У фільму плоский сюжет, як бюст топ-моделі. Тор жартує, Локі обманює, Халк кричить, Хела вбиває, Валькірія п'є. Всі б'ються в різних поєднаннях. Періодично цю конструкцію засмоктує в сюжетну діру, на кшталт «на берегах Норвегії» або «в гостях у Стренджа». Вперше фільм Marvel так відверто затягує хронометраж непотрібними сценами. Криза ідей?
У кастинг-директора не завадило б запитати, як і навіщо до фільму просочився Джеф Голдблюм і чому Валькірія стала темношкірою? Чи афроскандінав Ідріс Ельба в ролі Хеймдалля глядачеві вже наскучив?
Сцена в титрах / після титрів завжди була сильною фішкою Marvel. Але вже у другому фільмі поспіль можна відзначити її деградуючий тренд, коли глядачеві, що висидів десять хвилин вивчаючи прізвища творців, пускають в обличчя пшик її безглуздістю. Схоже на злобний троллінг. Чи все-таки криза ідей?
Та не все так однозначно в датському королівстві. Хоча «Тор» не без гріха, фірмова marvel'івщіна та служба охорони кінотеатру утримують від бажання кинути камінь в сторону екрану.
«Рагнарок» - це шапіто в фірмових кольорах Marvel. Яскраве, барвисте, дитяче. Людських смертей на екрані немає, а персонажі, які вмирають, не проливають жодної краплі крові. Перегляд у 3D милує око та допомагає глядачеві відчути себе повноцінним учасником дійства.
«Тор-3» - це весело. Кріс Хемсворт отримує найбільшу кількість екранного часу, а, значить, розвинене почуття гумору – це головна риса фільму. «Тор: Рагнарок» це комедія, автори якої не цураються самотроллінгу, що робить їм честь. Зберігаючи у стрічці деякі кліше, вони дотепно їх обіграють, роблячи фільм ще більш привабливим. 
У цього фільму сильний саундтрек. Як і загальна динаміка. За винятком кількох сюжетних провисів, «Тор: Рагнарок» нагадує марафонця на піку дистанції - піймавши свій робочий ритм, не зменшуючи швидкості, він рухається в напрямку фінішу та веде за собою глядача. А відповідна музика не дає спостерігачам розслабитися. Починаючи з головної теми, що була в трейлері, і закінчуючи фінальними титрами, звуковий супровід фільму на порядок збільшує глядацьку залученість та підтримує градус напруження на високій позначці.
За сукупністю всіх факторів, «Тор: Рагнарок» це дитяча комедія, в якій смислове навантаження обернено пропорційне кольоровій гамі. Шанувальникам інтелектуального кіно на показі буде нецікаво. Всім іншим для легкого завершення важкого дня фільм буде до снаги.
7 з 10
0
Pavlo Chaplygin 03 ноября 2017


Имя:
25 июня 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Форсаж - 9 Форсаж - 9

 Брат на брата. Так в сюжете за основу взято.

10 июня 2021
Никто Никто

 Дед Ніхто и сага с пистолетом

21 марта 2021
Скажене весілля - 3 Скажене весілля - 3

Было у отца три сына...

03 марта 2021
Мавританец Мавританец

 Шерлок, Дивергент и даже Шазам…

25 февраля 2021
Перспективная девушка Перспективная девушка

 Мстя ее страшна, или Все мужики ко- и сво-

18 февраля 2021