Фальшивий блиск золота


Рецензия на фильм: Золотая молодежь
Фильм Золотая молодежь

Життя богеми може здатись пересічному спостерігачу чимось незрозумілим – як люди цього прошарку знаходять баланс між вільним робочим днем, світським життям і можливістю творити… Так, злетам і падінням творчих людей самі ж творчі люди присвятили величезну кількість творів, проводячи різноманітні варіації роздумів про баланс між титанічною працю, щасливим випадком і трагічним роком. Режисерка Єва Йонеско, автор скандальної стрічки «Моя маленька принцеса», створила в цьому контексті стрічку «Золота молодь» (Une jeunesse dorée), представлену в Україні компанією «Своє кіно». Виступивши разом з сценаристом Саймоном Лібераті і автором сценарію, митець оповідає нам історію дорслшання двох молодих людей – на фоні життя богеми кінця 80-х.

…Юний красунчик Мішель отримує згоду забрати харизматичну Роуз з соціального центру – власне, він отримав згоду на стосунки з дівчиною, в деякий мірі взявши над нею опікунство; натомість юнка повинна здобути професійну освіту. І, звісно, перше що роблять молоді люди – це починають життя в своє задоволення, - вечірки, танці, покази мод. Хлопець мріє про кар’єру художника, а дівчина – лише у творчому пошуку… Зустріч з багатіями Люсіллю і Х'юбертом приводять молодих людей у світ розкошів і задоволень, і одночасно, до тої риски, за якою є або успіх, або руйнування….

Загалом, «Золота молодь» - це фільм антиморалі. Власне, в тому плані що розбещеність майже завжди замальовується як шлях до падіння – виключення роблять лише для геніїв, і теж так багато в чому умовно, дещо згладжуючи кути. Натомість, герої картини проводять дні випиваючи, займаючись коханням, розважаючись, проте і хлопець, і дівчина в цьому чотирикутнику пристрасті намагаються знайти себе і у творчості. Люсілль і Х'юберт, можливо і вважають своїх «підопічних» в дечому іграшками – проте ці вчителі в своєму антивихованні допомагають зрозуміти молодим людям самих себе і – подорослішати.

Можна відзначити соковиту кольорову гаму стрічки з таким плівковим настроєм – так, це весь той блиск богеми, від модельєрів-геїв до журналістів «під кайфом», це вся та краса костюмів, в яких герої розважаються в танц-клубі «Палас». Проте взяли на озброєння традиційний настрій і канони декадансу – при досить вивіреному сценарію, в якому лише крихітними кроками можна побачити зміну героїв як особистостей.

У центрі -це взаємовідносини старшого покоління богеми – пари Люсіль і Х'юберта та молодшої – Роуз і Мішель. Власне, старших «вчителів» зіграла знаменита Ізабель Юппер та актор Мельвіль Пупо – так, здається це лише письменник без таланту і багатійка, проте їх холодний шарм, важка атмосфера неробства, допомагають молодим людям (актори Ґалатеа Беллуджі та Лукас Йонеско) зрозуміти – ким вони не хочуть бути… Актори другого плану втілили загальний дух епохи – на досить високому рівні.

Як певний висновок. Загалом, ми маємо якісну європейську стрічку, природню, як саме життя. Так, вона епатажна, для уважного глядача – проте не обтяжена зайвими змістами.

0


Имя:
30 июля 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Помста, таємниця і влада Помста, таємниця і влада

Культова франшиза G.I.Joe, яка зібрала армію фанів по всьому світі, отримала спін-оф.  Історія походження загадкового  і...

22 июля 2021
На пульсі мрії На пульсі мрії

Юна українська легкоатлетка живе в маленькому містечку та має велику мрію — потрапити на Олімпійські ігри. Її спортивна...

20 июля 2021
В колі другому В колі другому

Шестеро незнайомців, кожен з яких став єдиним переможцем одного з останніх смертельних квестів, знову опиняються замкненими в пастці....

14 июля 2021
І на жарт, і всерйоз І на жарт, і всерйоз

Аніматори DreamWorks знову планують зустріч з харизматичним босом. Він носить краватку з пелюшок і знається на бізнес-планах більше, ніж...

30 июня 2021
Апогей Апогей

дев'ятий епізод франшизи "Форсаж" Дія (авто)фільму відбувається по всьому світу — від Лондона до Токіо, від...

10 июня 2021