Мозгомахаріум


Рецензия на фильм: Вивариум
Фильм Вивариум

Фільм «Віваріум» 2019 року – яскравий приклад цікавої задумки, яку краще було б екранізувати у вигляді короткометражного фільму. Але, на жаль, короткометражні фільми не такі популярні, як повнометражні. І коли творець фільму (в даному випадку – це режисер Лоркан Фіннеґан), в погоні за славою, хоче зняти повнометражку, не маючи при цьому достатньої кількості ідей, він починає штучно розтягувати сюжет. І в результаті виходить щось, що неможливо дивитися.

Зав’язка у «Віваріума» досить класична, як для фільму жахів. Молода пара, Том і Джемма, натикаються на оголошення про продаж нових будинків десь за містом. І хоча агент з продажу говорить і веде себе вкрай дивно (будь-яка нормальна людина (не персонаж фільмів жахів) дала б драла від одного тільки погляду цього кадра), головні герої погоджуються заїхати у загадковий район і подивитися на будинок. Після приїзду (як неочікувано) агент кудись зникає, а головні герої не можуть виїхати з району – увесь час намотують кола по однакових вулицях. Доводиться заночувати в будиночку. Незабаром хтось підкладає головним героям коробку з немовлям всередині й надписом «Виростіть дитину і будете вільні» (ага-ага)…

«Віварум» цікаво дивитися лише перші півгодини. Тут тобі й напруга, й відчуття, що головні герої в пастці, і порятунку немає від кого чекати. Але далі починається нудятина з нецікавими діалогами і в’ялою оповіддю. Глядачеві будуть згодовувати якісь крихти інформації стосовно того, що відбувається, але відповіді на питання, хто і з якою метою побудував район і створив усі ці сюрреалістичні умови, в які потрапили головні герої, не буде. Фіннеґан на початку фільму проводить якісь паралелі свого сюжету з зозулями і їх бажанням підкладати яйця в гнізда інших птахів. Тільки не ясно, до чого тут ця паралель? Тут «зозуля» запросила «інших птахів» до свого гнізда і не випускає їх, а «інші птахи» розуміють, у якій дупі опинились.

Якщо перед нами філософський твір і не треба розуміти все буквально, тоді над чим фільм філософствує? Що бути батьками – погано? Що не варто погоджуватися їхати кудись з дивакуватими агентами з нерухомості? Коротше, знову неясно.

Що там з лицедіями? Головні ролі зіграли досить відомі актори – Джессі Айзенберг та Імоджен Путс. І ніби вони і старалися, але було відчуття, що актори скоріше відбувають номер перед якимось наступним кінопроектом. І це серйозна проблема, бо фільм камерний, на головних героях сконцентрована вся увага. Куди краще впорались Джонатан Аріс в ролі дивакуватого агента з нерухомості та невідомі широкому загалу актори, які вжились в роль швидкоростучого хлопчика.

Ось до візуальної сторони претензій немає. Красиві декорації вулиць з однаковими будиночками та небо з підкреслено штучними хмарками на початку створюють відчуття чогось ненормального, небезпечного.

В цілому, фільм «Віваріум» вийшов просто ніяким. Фільм нудний, нестрашний, в ньому немає ні цікавого сюжету, ні нормально поданої ідеї. У тих, хто наважиться дивитися цей фільм під час перегляду може заболіти голова, а після перегляду (якщо, звичайно, вдасться витримати до кінця) буде запитання: який у цьому всьому смисл? Та ніякого. Який смисл у 10-хвилинній дитячій страшилці на ніч, яку чомусь розтягнули до 1,5 години?

0
Зорян 01 сентября 2020
LikeИмя:
25 ноября 2020
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Громоносець Громоносець

Рецензія на фільм "Грім" (2020)

24 ноября 2020
Нетривіальний підхід Нетривіальний підхід

Рецензія на фільм "Примари війни" (2020)

20 ноября 2020
Сутінки мерців Сутінки мерців

Рецензія на фільм "Земля мерців"

12 ноября 2020
Британський цинізм Британський цинізм

Рецензія на фільм “День Бастилії” (2016). Увага, розкриваються деякі деталі сюжету!

04 октября 2020
В облозі В облозі

Рецензія на фільм "Форпост" (2019)

13 сентября 2020