Історія франшизи "Планета мавп". Ч.1. Оригінальна серія (1968-1973)


Рецензия на фильм: Война за планету обезьян
Фильм Война за планету обезьян

А що якби мавпи і люди змінились місцями?

Центральна ідея всього фільму—люди можуть бути жорстокі як тварини, а тварини можуть бути людяні як і люди.

У 1968-1973 році вийшли перші 5 фільмів оригінальної серії:

--«Планета мавп» (1968);

--«Під планетою мавп» (1970);

--«Втеча з планети мавп» (1971);

--«Завоювання планети мавп» (1972);

--«Війна за планету мавп» (1973).

У 2001 році відбулась спроба рімейку серії під назвою «Планета мавп», однак вона не сподобалась критикам.

Однак з 2011 року відбувся перезапуск франшизи--у прокат вийшли уже 3 фільми:

--«Повстання планети мавп» (2011);

--«Світанок планети мавп» (2014);

--«Планета мавп: Війна» (13 липня 2017).

Сюжет оригінальної серії.

Космонавт у далекому майбутньому потрапляє в аномалію та опиняється на високорозвинутій планеті мавп (якою є Земля через 2 тисячі років), які жорстко панують над людьми. Люди—уже не царі природи, а підлеглі раби і дикі звірі, на яких полюють, та винищують, а мавпи натомість володіють вогнепальною зброєю, їздою верхи, вмінням щити одяг та фотографією, та сучасним суспільним ладом.

Їх відловляють для виготовлення чучел та вивчення мозкових властивостей, вважають брудними тваринами, що розносять заразу та тримають у клітках, та гадають, що мавпи пішли саме від людей. А новоприбулі космонавти ламають усе їхнє уявлення про світ.

Після виявлення у забороненій зоні доказів існування людей раніше мавп та можливості там жити мавпи збирають військо та рушають захопити зону, де натрапляють на вцілілих людей, які поклоняються ядерній ракеті та володіють телекінезом. Під час бою люди активовують бомбу і винищують усе живе на планеті.

Щоправда, у книзі мавпи створили сучасне суспільство з технологіями 20 ст., а у фільмі—19 ст. через брак коштів на зйомку.

Одначе перед цим ядерним вибухом з майбутнього у сьогодення прибули 3 мавпи (Корнелій, доктори Зіра та Майло), які повідали куди прийде історія людства, уміють говорити, перевдягатись та поводитись з столовими приладами. Дана подія спричинила фурор серед суспільства. Однак попри шалену популярність люди вирішують ретельно дізнатись про своє майбутнє. Мавпи-мандрівники (Зіра та Корнелій; Майла задушила горила у зоопарку) видають його під дією сироватки правди жахливе майбутнє—людей винищують та утримують як звірів. Дізнавшись цю новину, уряд вирішує каструвати цих мавп та вбити дитину, яку носить мавпа.

Мавпи втікають, вбивши з необережності наглядача. Замінивши своє мавпеня на циркове, вони намагаються сховатись на корабельні, однак їх знаходять та вбивають.

Через 20 років після цього у світі після повального вимирання котів і собак люди заводять замість них мавп, які після дресирування роблять зачіску, куховарять та передають листи. Мавп виловлюють та жорстоко дресирують. Дитя цих мавп маскується серед усього цього, однак одного дня видає себе. Армадо, директор цирку, щоб не видати Цезаря під катуваннями, вчиняє самогубство.

Цезар втікає та ховається у клітці з мавпами. Таким чином, він потрапляє на аукціон мавп, стає мавпою-слугою у штабі та таємно, використовуючи своє вміння писати та лідерські здібності, готує зброю для повстання. Одного дня його викривають і збираються стратити за допомогою струму, однак його рятує помічник начальника штабу. Цезар втікає та піднімає повстання, у рамках якого мавпи захоплюють місто.

Через 27 років після цього через застосування людьми ядерної зброї вціліла лишень невелика група мавп та людей на чолі з Цезарем та МакДональдом десь поміж виноградників у горах, подалі від зруйнованого ядерною бомбою Лос-Анджелеса. У пошуках свідчень про своїх батьків Цезар натрапляє на групу людей, які ховались в отруєному місті. Ці люди напали на поселення людей, однак зазнали поразки.

Окрім того, посеред мавп визвишується генерал Альдо, голова горил та армії мавп, який вважає, що усіх людей треба знищити під корінь. Гніваючись на любов Цезаря до людей і його бажання жити з ними у мирі, Альдо планує повалити Цезаря. Цю розмову на дереві підслуховує син Цезаря—Корнелій. Альдо вбиває його, підпилявши мечем гілку, через що Корнелій падає та забивається насмерть.

Попри свою войовничість, під час нападу людей Альдо заганяє усіх сусідніх людей у загін і планує вбити, однак під час нападу загону людей Альдо не вступає у бій зі своїми горилами, і вся тягота оборони падає на шимпанзе. Вже під час відступу людей після поразки, він добиває відступаючих, які не счинять опору.

Тим часом, Цезар дізнавшись, що Альдо убив Корнелія, знову повертає собі авторитет в очах горил, бо Альдо порушив головний закон мавп: «Мавпа не вбиває мавпу». Через це Цезар вбиває Корнелія. У далекому майбутньому через 7 століть мавпи і люди живуть рівноправними та у мирі, чим майбутнє уже змінене.

Головні ідеї оригінальної серії==

--ядерна війна зведе нанівець усі досягнення світу настільки, що через століття ніхто уже не згадає про могутнє і славне минуле;

--долю можна змінити власним вчинком;

--людям може бути властива тваринна жорстокість, а мавпам—людська гуманність.

І наостанок, цікаві цитати з найпершого фільму...

Планета мавп (1968)

Людина—це диво Всесвіту, блискучий парадокс… чи продовжить вона воювати, ставлячи своє майбутнє під загрозу?

На Землі у мене було багато жінок, багато секса, але не було кохання. От такий світ ми створили.

Тейлор

Я завжди знав, що таке «людина». Судячи з усього, її мудрість не змогла вберегти її від катастрофи. Емоції позбавили її розуму. Її войовнича суть знищила усе довкола неї і її саму.

Доктор Заус

0
Zender 15 июля 2017


Имя:
17 июня 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Історія франшизи "Планета мавп". ч.3.2. Війна (2017) Історія франшизи "Планета мавп". ч.3.2. Війна (2017)

Після невдалого перевороту Коби і відступу мавп під головуванням Цезаря війна розгорнулась з новою силою. Сигнал лиха отримали решту...

15 июля 2017
Історія франшизи "Планета мавп". ч.3.1 "Повстання на світанку" (2011-2014) Історія франшизи "Планета мавп". ч.3.1 "Повстання на світанку" (2011-2014)

У 2011 році відбувся перезапуск франшизи, де головна загроза--у теперішньому часі, без жодних мандрівок у часі та ядерної війни, а з...

15 июля 2017
Історія франшизи "Планета мавп". ч.2. Рімейк (2001) Історія франшизи "Планета мавп". ч.2. Рімейк (2001)

У 2001 році відбулась спроба рімейку оригінальної історії. Цей фільм у головній ролі з Марком Уолбергом бачив, напевно, що кожен...

15 июля 2017
Людина-павук повертається Людина-павук повертається

Перезапуск "Людини-Павука" під знаком "Марвел". Кращий фільм за очікуваннями критиків...

01 июля 2017
4 сезон Агентів ЩИТ у цитатах 4 сезон Агентів ЩИТ у цитатах

Попри те, що серіали тим і відрізняються, що рідко містять велику глибину сюжету, через свою велику тривалість та легкість повісті, до...

28 июня 2017