Історія франшизи "Планета мавп". ч.2. Рімейк (2001)


Рецензия на фильм: Война за планету обезьян
Фильм Война за планету обезьян

У 2001 році було відзнято рімейк—та ж сама історія, адаптована до сучасних реалій.

За сюжетом, у 2029 році на космічній станції США випробовують розумові здібності мавп, навчаючи їх пілотувати космічні кораблі.

Шимпанзе Перикл, відправлене на дослідження космоаномалії, зникає і за ним рушає головний герой Лео, та потрапляє на дивну планету, де первісних людей відловлюють мавпи рабовласницького суспільства та дресирують як слуг. Дітей використовують як домашніх тварин для мавп-дітей, від яких потім позбавляються.

Космонавта Лео купує як слугу донька одного сенатора, яка вважає, що мавпи і люди мають жити у мирі і на рівні. Під впливом слів космонавта, донька сенатора рушає з ним та низкою людей-слуг туди, де упав його корабель.

Прибувши на місце трощі, космонавт знаходить радіопеленгатор та бачить свою комсостанції, на якого натрапляє у пустелі. Виявляється, це та сама станція, з якої він вирушив—вони рушили за Периклом та космонавтом, та були вимушені і здійснити аварійну посадку. Щоб полагодити корабель, випускають дресированих мавп, які через десятки років під головуванням Синуса стають розумнішими та вбивають людей з команди.

Через тисячу років нащадки Синуса вірять у те, що саме він звільнив їх від рабства, і поклолняються йому, та вірять, що у найтяжчу пору він повернеться.

Під стінами цього корабля відбувається битва усього війська мавп та первісних людей, посеред якої прилітає Перикл на своєму кораблі. Мавпи миттю, попри переможний перебіг бою, поклоняються йому як Спасителю, який повернувся.

Натомість, чільник армії мавп генерал Тейд вступає у ситучку з космонавтом, однак його закривають у рубці без права на вибирання. Під впливом правди про своє походження та прибуття Перикла, мавпи і люди примиряються.

Щоправда, за цим йде безглуздий твіст і,насправді, один з найнеочікуваніших поворотів сюжету у світовому кіно.

Космонавт повертається на Землю, де замість людей мавпи, які поклоняються генералу Тейду. Незрозуміло як Тейд вибрався з пастки на космостанці? Як її запустив попри виснаження палива у двигунах? Хіба що він зумів витягнути з болота зореліт космонавта, але він це зробив, коли був закритий у клітці? Як зміг розібратись у його приладах?

У кіно зіграла епізодичне роль спійманої жінки Лінда Харісон, виконавиця ролі Ноив у фільмах франшизи 1968 та 1970 р., а також виконавець ролі Тейлора у фільмах 1968 і 1970 р.--однак тепер як лютий людоненависник і батько головного злодія генерала Тейда (незвичайна роль як на мене)

Це був би цікавий поворот як прибуття 3 мавп у майбутнього на Землю у фільмі оригінальної серії «Втеча з планети мавп», однак його не показано і цей твіст псує все враження від кіно.

Уся справа у тому, що студія планувала продовження і хоч кіно зібрало у 2,5 рази більше касових зборів за своє виробництво та рекламу, однак від продовження відмовились,а вирішила перезапустити франшизу.

0
Zender 15 июля 2017


Имя:
21 июня 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Історія франшизи "Планета мавп". ч.3.2. Війна (2017) Історія франшизи "Планета мавп". ч.3.2. Війна (2017)

Після невдалого перевороту Коби і відступу мавп під головуванням Цезаря війна розгорнулась з новою силою. Сигнал лиха отримали решту...

15 июля 2017
Історія франшизи "Планета мавп". ч.3.1 "Повстання на світанку" (2011-2014) Історія франшизи "Планета мавп". ч.3.1 "Повстання на світанку" (2011-2014)

У 2011 році відбувся перезапуск франшизи, де головна загроза--у теперішньому часі, без жодних мандрівок у часі та ядерної війни, а з...

15 июля 2017
Історія франшизи "Планета мавп". Ч.1. Оригінальна серія (1968-1973) Історія франшизи "Планета мавп". Ч.1. Оригінальна серія (1968-1973)

Історія планети мавп розпочалась ще у 1963 р. з однойменного роману фр.письменника Пєра Буля, з акцентом на загрози від ядерної війни та...

15 июля 2017
Людина-павук повертається Людина-павук повертається

Перезапуск "Людини-Павука" під знаком "Марвел". Кращий фільм за очікуваннями критиків...

01 июля 2017
4 сезон Агентів ЩИТ у цитатах 4 сезон Агентів ЩИТ у цитатах

Попри те, що серіали тим і відрізняються, що рідко містять велику глибину сюжету, через свою велику тривалість та легкість повісті, до...

28 июня 2017