Історія франшизи "Планета мавп". ч.3.2. Війна (2017)


Рецензия на фильм: Война за планету обезьян
Фильм Война за планету обезьян

Армія США адаптувалась до нового ворога—усі вояки мають холодну зброю ближнього бою (мачете, саперні лопатки…), командири—арбалети зі снайперським прицілом а також кожен загін має власних мавп-прихильників Коби, які розвідують обстановку та переносять багаж, боючись сили людей.

Масштаб вірусу був настільки великим, що зі всіх 280 млн. мешканців США залишилось 560 тис., а зі 1,5 млн. армії—3 тис. людей.

Під час нападу на заставу мавп у лісі одна мавпа втекла та попередила решту. Кіннота мавп прибула на місце і допоки спецназ наступав у напрямку застави мавп, витісняючи її захисників, мавпи закидали його димом, закрившим йому огляд, та перестріляли масовим вогнем зі луків.

Взятих у полон 4 вояків Цезар відправляє назад з пропозицією миру—залишити ліси за мавпами попри те, що вони дізнались його місцезнаходження. Після цієї перемоги Цезар проводить нараду стосовно можливої втечі з лісу у печері мавп під водоспадом, однак тоді на базу нападають спецназівці на чолі з полковником.

Цезар помічає цю операцію та таємно розгортає мавп, які нищать спецназ. І лишень полковнику вдається втекти, вбивши перед цим багатьох малих мавп, зокрема, і сина Цезаря—Синьоокого.

Щоб дати нагоду своїм втекти через постійні напади вояків Цезар хоче відвернути на себе увагу війська і разом зі своїми найближчими соратниками рушає на базу. Після її відвідин він іде слідом за людьми і робить дивні знахідки—3 застрелених вояків, мавпу Поганця, який втік з армійської бази. За його словами, там тримають мавп у рабстві.

Цезар знаходить її і ледь уникає полону, вислизнувши від варти. Натомість, вночі він підходить ближче і бачить розпятих мавп. Ті його беруть у полон.

На величезній базі стоїть цистерна з написом «Альфа й Омега» (в оригінальній серії—ядерна бомба, здатна знищити увесь світ), а мавп змушують під страхом смерті та катувань споруджувати х колод та каміння величезний мур.

Хоч кіно і думаюче, зі суміші жанрів (зокрема, бойовик, драма, трагедія, екшн), однак воно не позбавлене очевидних ляпів.

І полковник як суперкомандир спецназу заради 1 мавпячої сили не те, що не вбиває Цезаря як мавпу, яка становить небезпеку як лідер повстання та зграї мавп, а навіть ставить його у клітику у межах видимості і чутності решти мавп.

І спецназ такий крутий, що у себе на території бази не знайде півметрової діри, не знає про потаємні тунелі, та не обшарить усе на кілометри довкола, та не помітить проникнення на базу дівчинки.

Ну і сама їхня втеча була б неможлива, якби вояк спецназу у відповідь на кидання лайном у своє лице не поводився як ображений 5-річний хлопчисько, а просто здалеку перестріляв би зі помсти десяток мавп у вольєрі.

Та й армія командування чомусь пускає вертольоти у самогубчу атаку на відкритому просторі, коли їх простіше було запустити з боку гори, під якою стоїть база, спричинити лавину чи вибуху запасів палива, щоб завершити операцію зразу.

Полковник, виявляється, винищив окремих своїх вояків, зокрема, і власного сина, та усіх біженців-людей тому, що вірус, який винищив людство, однак вберіг їх, видозмінюється і може у вцілілих відібрати вищі функції мозку, зокрема, здатність говорити. Тих, хто заперечував проти винищення хворих, полковник наказав теж вбивати.

Один вояк втік та попередив командування, від нападу якого і будував стіну зі колод та каміння полковник зусиллями полонених мавп.

Цезаря увесь фільм переслідували думки про Кобу, а саме те як він не зміг переступити через свою ненависть.

Під час початку бою військ командування з батальйоном полковника, скориставшись тим, що мавпи втекли, а солдати бились на периметрі проти сил командування, Цезар пробрався у кімнату полковника, де застав його напівголим та пяним на грунті переживань через свого сина, подробицями смерті якого той поділився з Цезарем. Попри благання полковника його вбити Цезар не зміг, бо він—не Коба і зумів переступити через свою ненависть, зрозуміти біль ворога, пройнятись ним, і дозволити тому самому вирішити свою долю (полковник застрелився).

Цезар пробрався до резервуару бази з паливом та завдяки самопожертві Шавки (головного мавпи-посіпаки людей, які замість подання гранатомету комадиру вистрелив у солдата так, щоб врятувати Цезаря) підірвав його таким чином, що розніс зразу усю оборону бази.

Попри святкування перемоги усі війська командування гинуть під сніговою лавиною.

Кінцівка фільму—поранений арбалетною стрілою Цезар лежить біля Моріса десь над гірським озером та помирає…

Невідомо, що сталось з рештою людей…

За чутками, франшиза ще не завершена, бо анонсовано ще 1 фільм, так й у першому кіно були сильні відсилки (телерепортаж та газетна стаття) про зникнення космокорабля "Ікар" над Марсом (в оригінальній серії--сам екіпаж цього корабля потрапив у космоаномалію на Землю. майбутнього, де мавпи панують над первісними людьми).

Сюжет підводить до знайомої історії--мавпи все більше розумнішають, оюбди через вірус стануть примітивними і від колишньої цивілізації залишитись лише згадка у будівлях, які через сотні років заваляться або будуть поховані під намулом природним нанесенням.

На завершення варто зазначити одну цитату полковника, яка досить яскраво висловлює головну тему фільму--"Ми намагались кинути виклик природі, підпорядкувати її собі і за це вона повстала проти нас."

0
Zender 15 июля 2017


Имя:
22 июня 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Історія франшизи "Планета мавп". ч.3.1 "Повстання на світанку" (2011-2014) Історія франшизи "Планета мавп". ч.3.1 "Повстання на світанку" (2011-2014)

У 2011 році відбувся перезапуск франшизи, де головна загроза--у теперішньому часі, без жодних мандрівок у часі та ядерної війни, а з...

15 июля 2017
Історія франшизи "Планета мавп". ч.2. Рімейк (2001) Історія франшизи "Планета мавп". ч.2. Рімейк (2001)

У 2001 році відбулась спроба рімейку оригінальної історії. Цей фільм у головній ролі з Марком Уолбергом бачив, напевно, що кожен...

15 июля 2017
Історія франшизи "Планета мавп". Ч.1. Оригінальна серія (1968-1973) Історія франшизи "Планета мавп". Ч.1. Оригінальна серія (1968-1973)

Історія планети мавп розпочалась ще у 1963 р. з однойменного роману фр.письменника Пєра Буля, з акцентом на загрози від ядерної війни та...

15 июля 2017
Людина-павук повертається Людина-павук повертається

Перезапуск "Людини-Павука" під знаком "Марвел". Кращий фільм за очікуваннями критиків...

01 июля 2017
4 сезон Агентів ЩИТ у цитатах 4 сезон Агентів ЩИТ у цитатах

Попри те, що серіали тим і відрізняються, що рідко містять велику глибину сюжету, через свою велику тривалість та легкість повісті, до...

28 июня 2017