Войти через
facebook
 

Неоднозначність Вінгарда


Рецензия на фильм: Тебе конец!
Фильм Тебе конец!

може бути багато - наприклад, нерівна подача: фільм може бути слабким в основній частині оповіді, але частково реабілітуватися завдяки закінченню (наприклад, фільм «Страшенно голосно і неймовірно близько» (2011)); і навпаки – фільм може бути непоганим в основній частині, але «здутися» у фіналі (наприклад, «Сніговик» (2017)); а буває і так, що половина фільму викликає ненависть до нього і бажання припинити перегляд, а інша половина – суцільний зАхват. Саме до останньої категорії можна віднести трилер «You’re Next» 2013-го року.

Сюжет фільму такий. Молода дівчина на ім’я Ерін разом зі своїм хлопцем приїжджає в заміський маєток його батьків, щоб познайомитися з ними, а заодно і відзначити їхню річницю шлюбу. Також до маєтку приїжджають інші члени родини. Але нормально повеселитися не виходить – під час святкування на маєток нападають невідомі вбивці в масках тварин і починають один за одним вбивати нещасних гостей, залишаючи надписи «You’re Next» кров’ю. Порятунку чекати немає від кого – нападники вбили найближчого сусіда і заглушили телефонну лінію…

Прокатники знову перекрутили назву – фраза «You’re Next» перекладається як «Ти – наступний», або «Ти – на черзі». Що ж стосується самого фільму, то після перегляду він викликає неоднозначні враження. Перша половина фільму (приблизно, перші сорок хвилин) – це повний кінематографічний провал, дійство виглядає нуднуватим і дуже характерним для низькопробного рядового американського жахастика з кров’ю, різаниною і періодичними роздяганнями: глядача знайомлять з нецікавими персонажами, більшість з яких буквально після пари реплік «зійде зі сцени»; практично всі персонажі є тупими істериками і беззахисними жертвами перед малочисленими, але озброєними нападниками; самі жертви регулярно проявляють тупість (бродіння по будинку на самоті тут повторюється неодноразово); оператор хворіє на крайню форму паркінсонізму… Але у другій половині фільм різко підноситься, наче в цей момент при зйомках помінялися творці: сценарист видає пару-трійку неочікуваних сюжетний ходів; Ерін з жертви перетворюється на мисливця і, незважаючи на поранення, починає різними способами давати наглим нападникам серйозних тумаків, в результаті чого криваві побоїща з використанням холодної зброї та інших підручних матеріалів стають дійсно захоплюючими; з’являється чорний гумор і музичний супровід в стилі американських трилерів 1980-х; зменшується тремтіння камери… Коротше, кажучи, фільм стає цікаво дивитися аж до фінальних титрів. Але до цього всі «козирі» лежать у творців фільму в рукавах.

Незрозуміло, чому режисер Адам Вінгард зробив свій фільм таким нерівним і неоднозначним. В принципі слово «неоднозначність» характеризує усю режисерську діяльність Вінгарда: від одних його фільмів у захваті і критики, і глядачі, він інших – усі його «поносять».

Бюджет фільму складає усього 1 млн. дол. І це видно на екрані. Відомих акторів, як і дуже визначної акторської гри тут не видно. Так, усі стараються, особливо Шарні Вілсон в ролі Ерні, але не більше. Саме дійство можна назвати камерним, бо 4/5 подій фільму відбуваються у будинку, на який напали злочинці. Картинка у фільмі похмура і сірувата, а про операторську роботу і музичний супровід вже все сказано вище.

Тим не менше, незважаючи на певні недоліки і провалену першу половину фільму, стрічку «You’re Next» можна порекомендувати шанувальникам хороших трилерів. Потрібно лише перетерпіти перші сорок хвилин, а там… Приємного перегляду.

0
Зорян 17 апреля 2018
Like

Имя:
20 октября 2019
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


300 тухольців 300 тухольців

Рецензія на фільм "Захар Беркут" (2019)

09 октября 2019
У лісі-лісі темному... У лісі-лісі темному...

Рецензія на фільм "Воно приходить уночі" (2017)

14 мая 2019
Шанхайська робота Шанхайська робота

Рецензія на фільм "Шанхайський перевізник"

22 марта 2019
Захисник Захисник

Рецензія на фільм "Кровний батько" (2016)

04 марта 2019
Якось у Мексиці... Якось у Мексиці...

Рецензія на фільм "Рома" (2018)

26 февраля 2019