Смак #зради, запах #перемоги


Рецензия на фильм: Мир Вашему дому!
Фильм Мир Вашему дому!

Бідний Тев'є-молочник все життя прожив в селі Анатівка. У нього п'ять дочок і свої батьківські плани на їхнє майбутнє. Однак він не врахував, що молоде покоління вже не бажає сліпо підкорятися волі предків.

Стрічку знято за мотивами п'єси Григорія Горіна «Поминальна молитва», що, в свою чергу, заснована на циклі оповідань про Тев'є-молочника від Шолом-Алейхема.
«Мир вашому дому» стартував без широкої рекламної кампанії, якщо не враховувати білий шум декількох правих організацій. Та режисерська робота Володимира Лерта заслуговує на увагу глядача – за «зовнішність» та за підтекст.
Ця трагікомедія, як типова єврейська сім'я, налічує велику кількість персонажів. Ні про одного з них не можна сказати, що він зайвий або не впливає на сюжет. Кожного героя індивідуальним штрихом нанесено на загальне полотно, кожен з них додає палітрі свій особистий колір.
«Мир вашому дому» це конфлікт поколінь на зламі епох, показаний через ставлення до Священного писання, яке червоною ниткою проходить крізь увесь хронометраж. Якщо батьківські уста цитують його з любов'ю і придихом (для них Писання це життєвий путівник!), то їхні діти, в першу чергу, переймаються своїми романтичними почуттями та правом на самостійний вибір життєвого шляху.
Комедійна складова «Миру» виконана на 4+. У ньому немає сцен, де можна надірватися від сміху, але кількість єврейського «кмітливого» гумору дуже швидко перетворюється на якість із грамотним розподілом по всій довжині двогодинної стрічки. Так само, в «Мирі» відсутнє національне самолюбування та егоцентричне смакування трагічності окремого народу.
За наявності всіх позитивних сторін, злободенність не дозволяє сприймати «Мир вашому дому» виключно з творчого боку. Прокатники позиціонують фільм, як український, але українськими там є режисер, пара другорядних акторів (в основному, в ролі «клоунів») та гроші Держкіно. Володимир Лерт починав роботу над стрічкою ще в 2013 р, тому головні ролі грають росіяни – Євген Князєв з «Мессінга», Антон Шагін зі «Стиляг», Володимир Долинський (серіали «Next» та «Червона площа»). Оригінальна російська звукова доріжка переозвучена, актори говорять не своїми голосами, губи місцями зовсім не збігаються зі словами. Виникає відчуття, що фільм швиденько доробляли на коліні, а кінцеву форму допилювали лобзиком, тільки щоб втиснутися у вузьку воронку кінопрокату та не спровокувати реакцію патріотично налаштованої громадськості. Після таких маніпуляцій навіть вітальна фраза із назви набуває відтінку лицемірства.
Як результат, з художньої точки зору «Мир вашому дому» - це хороший, якісно знятий фільм зі змістом. Але фільм не український. Приймаючи до уваги обставини, питання «йти чи не йти» залишається на розсуд кожного окремого глядача.
7 з 10
0
Pavlo Chaplygin 01 ноября 2017


Имя:
23 июня 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Форсаж - 9 Форсаж - 9

 Брат на брата. Так в сюжете за основу взято.

10 июня 2021
Никто Никто

 Дед Ніхто и сага с пистолетом

21 марта 2021
Скажене весілля - 3 Скажене весілля - 3

Было у отца три сына...

03 марта 2021
Мавританец Мавританец

 Шерлок, Дивергент и даже Шазам…

25 февраля 2021
Перспективная девушка Перспективная девушка

 Мстя ее страшна, или Все мужики ко- и сво-

18 февраля 2021