Меланхолія на пороховій бочці


Рецензия на фильм: Предчувствие
Фильм Предчувствие

Періодично в українському кінематографі з’являються непогані фільми, які через відсутність нормальної реклами залишаються непоміченими більшістю кіноглядачів. «Передчуття» (2019) – один з таких фільмів.

Події кінострічки відбуваються в неназваному українському містечку десь на узбережжі Чорного моря, де у суді розглядається незвичайна справа. Сталося так, що місцеву жительку Ганну покинув чоловік. Він працював науковцем, вивчав риб, був повністю в себе на умі, а тому пішов жити до своєї співробітниці Марії. Щоправда ненадовго – через проблеми зі здоров’ям він незабаром помер. Марія поховала його таємно, згідно із заповітом. І тепер через суд Ганна хоче вияснити місце поховання…

Варто зазначити, що вказана вище фабула – одна з сюжетних ліній фільму, але вона дотична до присутніх на суді персонажів. По ходу фільму нам розкажуть історію родини Ганни та її непростих відносин з сином; історію родини Петра, свідка на суді, який також знає про місце поховання чоловіка Ганни; історію судді, чия дружина (колишня театральна актриса) опинилась в інвалідному візку… Так, деякі сюжетні лінії видаються якимись неповними (наприклад, сюжетна лінія з місцевим волоцюгою, який робить піщані годинники і отримує нагаїв від місцевих хуліганів), але за оповіддю все рівно цікаво стежити, навіть прості діалоги «за життя» тут нормально прописані, та і явний символізм ближче до кінця не нервує.

Не підвели і актори. Станіслав Боклан  в ролі Петра зіграв дуже переконливо. В принципі Боклан старається виглядати пристойно, навіть коли знімається у всілякому непотребі, на зразок фільму «Матч». Лариса Руснак чудово вжилась в роль Ганни. Актриса більше відома завдяки своєму харизматичному голосу, оскільки озвучила сотні фільмів, а ось по «Передчуттю» видно, що вона ще й хороший лицедій. Із «засвічених» українських акторів у фільмі також можна побачити Євгенію Муц в ролі доньки Петра (раніше актрису можна було побачити у фільмі «Дике поле» (2018)), Ксенію Ніколаєву в ролі тої самої скаліченої дружини судді («Помаранчеве небо» (2006)) та Юрія Євсюкова в ролі волоцюги-годинникаря (актор колись зіграв у шизонутій комедії «Вперед за скарбами гетьмана!» (1993)).

В плані атмосфери «Передчуття» нагадує інший український фільм – «Такі красиві люди»: ті самі закриті у своєму маленькому світі персонажі, та сама меланхолійність перебування на морському узбережжі… Ось тільки в «Передчутті» ця меланхолійність розбавлена очікуванням чогось страшного: на морському обрії видніється пара крейсерів (ймовірно, російських), по узбережжю пересувається українська військова техніка… Але персонажам фільму наче байдуже – вони поглинуті своїми справами: ходять на пляж, в театр, на риболовлю… Зрідка хтось з них в’яло прокоментує присутність зловісних кораблів, але в цілому – байдужість. Мабуть, це така алюзія на більшість громадян України, які вже звикли до війни, яка десь там, до безрадісних новин, які стали буденністю. Для більшості життя на пороховій бочці стало звичним.

В цілому, фільм «Передчуття» вийшов, на диво», непоганим. Звичайно, фільм швидше на любителя, і його не порекомендуєш для перегляду прямо всім. Але шанувальникам непоганих соціальних драм – варто переглянути.

0
Зорян 27 декабря 2020Имя:
27 января 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Шабля, люлька, два пістолі Шабля, люлька, два пістолі

Рецензія на серіал «Козаки. Абсолютно брехлива історія».

02 января 2021
Зібралися демони... Зібралися демони...

Рецензія на фільм "Одд Томас" (2013)

14 декабря 2020
Джанґо Обнаглілий, або Як «розбазарити» 135 мільйонів доларів Джанґо Обнаглілий, або Як «розбазарити» 135 мільйонів доларів

Рецензія на фільм «Miami vice» (2006)

28 ноября 2020
Громоносець Громоносець

Рецензія на фільм "Грім" (2020)

24 ноября 2020
Нетривіальний підхід Нетривіальний підхід

Рецензія на фільм "Примари війни" (2020)

20 ноября 2020