addams-family-2

Война в Союзе окончена?


Новости: Война в Союзе окончена?

Начинается перезагрузка
Ровно через месяц после первой пресс-конференции, проведенной новоизбранным правлением Национального Союза Кинематографистов (НСКУ), о которой сообщал портал kino-teatr.ua, 31 июля в агентстве «Укринформ» прошла вторая – куда более оптимистичная - пресс-конференция Правления. На ней присутствовали Сергей Трымбач, глава правления НСКУ, Дмитрий Томашпольский, возглавивший Лабораторию креативных идей НСКУ, продюсер Елена Фетисова, актриса Лариса Кадочникова, режиссеры Олег Фиалко и Роман Бондарчук.
В первую очередь Сергей Трымбач поблагодарил журналистов за активное участие в судьбе НСКУ, так как не в последнюю очередь благодаря этому Министерство юстиции оперативно разрешило новоизбранному Правлению вновь подать документы на регистрацию и к середине 20-х чисел июля приняло решение о регистрации.
В дальнейшем пресс-конференция была посвящена ближайшим планам Правления НСКУ по незамедлительному выводу украинской кинематографии из затянувшегося кризиса. Суть этих планов изложена в прилагаемом пресс-релизе:
 «Оновлена Спілка кінематографістів. Перезавантаження, або Збожеволіла допомога українському кіно»
Після майже двох десятиліть системної стагнації вітчизняного фільмовиробництва. Після загальної деградації кіножиття у країні. Після щойно завершеної ганебної «епопеї» тримісячного чіпляння за керівне крісло колишнього голови НСКУ Бориса Савченка - з відеошпигунством за опонентами, з публічними наклепами та міліцейськими рейдами на Будинок кіно. Нескінченний всеукраїнський лемент: «Ми його втрачаємо!!!». Оновлене керівництво Національної кіноспілки, яке днями, нарешті, отримало юридичне визнання Міністерства юстиції, невідкладно бере до виконання програму дій, що має на меті реанімацію кіножиття як в нашій Кіноспілці, так і довкола неї.
Перший наш проект названо «Збожеволіла допомога" українському кіно». Це - півріччя інтенсивної терапії та відмивання реноме нашого кіно від ганьби й забуття попередніх років: у серії безпрецедентних суспільно-громадських, художньо-творчих та науково-дослідницьких акцій, які матимуть всеукраїнський інтерес і, за можливості, становитимуть практичну користь для усієї нашої кінематографії.
Це вливання свіжої крові: цільове запрошення до Спілки групи талановитої молоді та відомих кіножурналістів, серія ініціатив щодо нових напрямків діяльності Міністерства культури і туризму України та ще активніша участь НСКУ в подальшому вдосконаленні законодавства по кіно.
Це ін'єкції адреналіну - усьому нашому депресивному суспільству й самі собі: НСКУ нового формату має намір регулярно проводити внутрішнє тотальне анкетування спілчан, за підсумками чого справді демократично будуватиме власну внутрішню політику й виразно формулюватиме у ЗМІ свою громадянську позицію.
Це «штучне дихання» з вуст в уста й спроби «прямого масажу» сердець українців: запровадження регулярних прес-конференцій з важливих нагальних проблем українського кіно і відновлення практики «вільних трибун». Взагалі - вихід на новий рівень контактів із кіножурналістикою через утворення в рамках НСКУ нового структурного підрозділу -дійового «Бюро української кіножурналістики (БУК)», що має постійно моніторити вітчизняне кіножиття.
Програма конкретних суспільно-громадських акцій під гаслом «Збожеволілої допомоги» на найближче півріччя така:
Вересень Довженка. Круглий і рухомий (!) стіл на тему «Дух Довженка: спроба діалогу у важкі часи». Бліц-дискусія при свічках: відомі експерти-довженкознавці про роль класичної спадщини в сучасному кінопроцесі. Навіщо нам класика як така, яку дивляться лише кінофахівці, й культові «духи» класиків, яких використовують лише недобросовісні політики?
Жовтень кіноглядачів. Проведення другого всеукраїнського соціологічного дослідження вітчизняної кіноаудиторії: хто ми і якого «кіна» нам треба? Прес-конференція з оголошенням результатів.
Листопад президента. Кінематографічні президентські «праймеріз»: у контексті передвиборчої кампанії проведення наскрізного анкетування усіх членів НСКУ з найважливіших питань суспільно-культурного розвитку України, зокрема щодо бажаної кандидатури наступного президента України. Прес-конференція з оголошенням результатів.
Грудень українського «Оскара». Проведення анкетування членів НСКУ та членів Бюро української кіножурналістики з метою виявлення найкращої та найгіршої кіноподії року (двох, п'ятирічки). Урочисте вручення їм призів відповідно - «Чисте золото правди» та «Золотий гарбуз».
Січень суспільних роздумів. Післявиборча «вільна трибуна» на теми: «Чому «президент» українського кіно (не) виявився новим президентом України? Куди щойно повернула Україна? Яке це матиме значення для вітчизняної кінематографії? Чому раніше у влади з кіно нічого не виходило і чим (не)краща перспектива нині?». Із запрошенням політиків з таборів переможців і переможених.
Лютий невідомого... Кризово-післявиборчий трилер: реальне планування будь-яких суспільно-громадських заходів на цей час поки що не уявляється можливим.
І це лише частина планів. Йдеться-бо і про суттєві зміни у міжнародній діяльності Спілки, і про Лабораторію креативних проектів, про, зрештою, витворення в Будинку кіно середовища, де народжуватимуться нові мистецькі ідеології.
Якщо хтось спитає, чому ми назвали цей проект «Збожеволіла допомога», відповідаємо: хоч ми самі вважаємо, що виходимо саме із здорового глузду і покладаємося на власну професійну компетенцію, але чітко розуміємо: успіх у цих планах матимемо лише 3 БОЖОЇ ВОЛІ. Надто вже у тяжкому стані перебуває нині наш «пацієнт». Не дивно, що комусь сторонньому наш проект може здатися справжнім божевіллям. Що ж, і це також не позбавлене певного сенсу.
Секретаріат Правління НСКУ

Алексей Першко 03 августа 2009


Имя:
21 октября 2021
Ваш отзыв

популярные новости


Эмили Блант сыграет в новом фильме Кристофера Нолана Эмили Блант сыграет в новом фильме Кристофера Нолана

Вместе с Киллианом Мерфи.

21 октября 2021 0 233
Холланд и Уолберг в трейлере «Uncharted: Неизведанное» Холланд и Уолберг в трейлере «Uncharted: Неизведанное»

Экранизация популярной игры.

21 октября 2021 0 176
И это все о ней И это все о ней

Представлен электронный каталог украинской киноиндустрии 2020–2021

20 октября 2021 0 320
Уилсон, ДеВито и Доусон в «Особняке с привидениями» Уилсон, ДеВито и Доусон в «Особняке с привидениями»

Экранизация еще одного аттракциона Disney.

19 октября 2021 0 409