Жовтень под угрозой

Войти через
Регистрация
 
Жовтень под угрозой
 
Новости: Жовтень под угрозой

Заявление директора киевского кинотеатра "Жовтень" Людмилы Горделадзе

Шановний Миколо Яновичу!

29-го січня 2011 року виповниться 80 років із дня проведення першого кіносеансу в київському кінотеатрі «ЖОВТЕНЬ». Це є перший в Україні кінотеатр, збудований по спеціальному проекту. Його назва тоді була «9-те Держкіно». А відкрився він прем’єрою кінострічки «ГЕГЕМОН» виробництва Київської кіностудії (нині – імені О.П.Довженка).
Історія «ЖОВТНЯ» тісно пов’язана з подіями історії нашої країни, а також з історією вітчизняного і світового кіномистецтва, адже на його екранах демонструвалися майже всі кращі фільми радянського кіно, а також видатні картини зарубіжного. В його кінозалах виступали провідні діячі українського кіно, представляючи свої твори небайдужим кіноглядачам.
Найважчим, трагічним періодом в історії кінотеатру були роки фашистської окупації Києва, коли кінотеатр обслуговував окупаційну армію і показував фільми німецькою мовою. Не кращими роками для «ЖОВТНЯ» були й 90-ті, коли кіно було витіснено з кінотеатру, а в кінозалах панував нічний клуб під цинічною назвою «Аль Капоне».
Починаючи з 2000-го року «ЖОВТЕНЬ» веде відлік своєї нової історії. Будівля відремонтована, у двох кінозалах встановлена сучасна апаратура, в тому числі звукова система «DOLBY», нові глядацькі крісла, відкрито кафе, буфет, магазин відеодисків, арт-галерея. І головне, - додатково відкрито три невеликі комфортні відеозали для перегляду артхаузного, авторського кіно.
Зараз «ЖОВТЕНЬ», який розпочав свій 80-тий кіносезон, - це 5-тизальний кінокомплекс, який має сучасне кінообладнання, відповідну інфраструктуру і цікавий, грамотно спланований репертуар. Колектив кінотеатру налічує понад 40 персон, які отримують належну зарплатню. Економічні успіхи підприємства такі. Середня місячна заробітня платня по підприємству в 2009 році склала 2600 грн., а податкове навантаження із сплачених підприємством податків і зборів в 2009 році сягнуло 1,675 млн.грн. Аудиторія кінотеатру в 2009 році налічувала близько 200 тис. глядачів при соціально доступній середній вартості кіноквитка 25 грн.
«ЖОВТЕНЬ» веде активну кінопропагандистську, кіно-просвітницьку роботу. В його залах, крім поточного прем’єрного репертуару, проходять регулярні фестивальні покази, кіноретроспективи, тематичні програми, прем’єри, творчі зустрічі глядачів з кінематографістами України, зарубіжних країн.
Значна доля екранного часу «ЖОВТНЯ» - кіно європейських країн. Така увага до європейських фільмів відзначена відповідною інституцією Європейського Союзу, внаслідок чого «ЖОВТЕНЬ» /один з двох кінотеатрів від України/ прийнятий до Міжнародної асоціації європейських кінотеатрів «ЄВРОПА-СІНЕМА», чим підтверджено відповідність організаційного і культурного рівня роботи кінотеатру європейським стандартам.
22.10.2010 р. прес-служба Міністерства сім’ї, молоді та спорту поширила новину: Міністерство України у справах сім'ї молоді та спорту активізувало роботу щодо відкриття Будинку молоді в Україні. Про це повідомив Міністр України у справах сім'ї молоді та спорту Равіль Сафіуллін на зустрічі з представниками молодіжних та дитячих громадських організацій, яка відбулася 22 жовтня 2010 року.
За словами Р.Сафіулліна, Міністерство також звернулося до керівництва Київської міської державної адміністрації з пропозицією передати Державне комунальне підприємство ”Кінотеатр “Жовтень“ до сфери управління Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту з метою створення Будинку молоді в Україні.
Ця новина моментально була розтиражована багатьма українськими ЗМІ, причому на фоні повідомлень, що в кінотеатрі «Жовтень» 23-31 жовтня проходитимуть покази та культурні події 40-го Київського Міжнародного кінофестивалю «Молодість», який відвідають тисячі кіноглядачів та гостей і який висвітлюватиме великий загал світової преси.
Наміри п.Сафіулліна – не перше зазіхання на майно кінотеатру «Жовтень».
В 2003-му році на нього претендували київські ветерани під улаштування Палацу ветеранів, причому представниками «ветеранів» були кремезні хлопці, які вже майже
отримали згоду від тодішніх київських можновладців.
В 2006-му році його намагалася відібрати «молода команда мера».
В 2008-му році сам мер обіцяв «виставити «Жовтень» на аукціон і продати його».
Всі ці спроби супроводжувалися шаленим відсічем, який надавали владі колектив кінотеатру, його глядацький актив, прості кияни – члени територіальної громади. Вся ця боротьба, звичайно, широко висвітлювалася ЗМІ як наступ на культуру, знищення діючого найстарішого в місті закладу вітчизняної кіно-індустрії.
І ось тепер – нова спроба.
Формальна сторона справи така. Цілісний майновий комплекс кінотеатру «Жовтень» за дого-вором з Головним управлінням комунальної власності м. Києва знаходиться в оренді у ТОВ «Кіноман», що створено членами трудового колективу кінотеатру. Договір діє до 2020 р., при цьому орендар сумлінно виконує свої обов’язки.
Заява керівника Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту про мету вирішувати проблеми своєї галузі за рахунок галузі культури та ще й методом рейдерського захвату діючого кінотеатру, що є міським раритетом, та ще й членом міжнародної європейської інституції «ЄВРОПА-СІНЕМА» дуже шкодить авторитету нової влади, іміджу Партії регіонів. Якщо намір п. Сафіулліна не буде зупинено, це викличе в місті великий спротив культурної громадськості.
Прошу зобов’язати Міністра Сафіулліна відкликати з КМДА своє клопотання стосовно передання кінотеатру «Жовтень» Міністерству у справах, сім’ї, молоді та спорту.

З повагою, Горделадзе Л.Б.,
директор ТОВ «Кіноман» (ТМ Кінотеатр «Жовтень»), член Правління Національної Спілки кінематографістів України
Алексей Першко 26 октября 2010
Комментарии
 
Имя
24 сентября 2017
Ваш комментарий
Сколько будет два умножить на два?
 
семь
сто
четыре
два
пятьдесят
шесть

Подписаться на отзывы
root
root 27 октября 2010 06:19
Зверство и вандализм! Жовтень должен быть кинотеатром-музеем на дотации государства, а не объектом для рейдерства. Но это не для нашей страны с временным правительством - их задача хапнуть и смыться
Рейтинг сообщения: 0
 

популярные новости

Второй украинский претендент на «Оскар»

Словацко-украинский фильм «Предел» представит Словакию в борьбе за «Оскар»

21 сентября 2017

0
342

Что (и как) делать с сериалами

Обсудили на KyivMediaWeek 2017

20 сентября 2017

0
352

KYIV MEDIA WEEK 2017 начал свою работу

И продлится до 21 сентября

19 сентября 2017

0
400

Первый трейлер "Острова собак" Уэса Андерсона

Анимация от режиссера "Отель "Гранд Будапешт".

22 сентября 2017

0
252

Первый трейлер "Кролика Петрика"

Мировой бестселлер переносится на большой экран.

22 сентября 2017

0
412