The Hurt Locker


Рецензия на фильм: Повелитель бури
Фильм Повелитель бури

 “Хардкорный синефил не выражает эмоционально отрицательные впечатления о фильме. Он слишком ценит искусство кино, его бросает в жар от мысли, что его мнение может помешать кому-то получить удовольствие от фильма, который ему не понравился. Максимум, что он может сказать:"Я не понял этот фильм.""По-видимому, это не мое."”

(C) Lenin
Свій невизнаний, але цілком заслужений Оскар за режисуру Бігелоу не отримала свого часу за Point Break. В далекому 1991р це полотно було обділене увагою критиків, зате сповна реабілітувало себе серед звичайних глядачів, заслуживши при цьому статус культового. Пройшло більше ніж 17 років, і Кетрін вирішила, що прийшла черга взятися за критиків. Гадаю, саме для цього робився “Hurt Locker”. Підтвердженням може служити обмежений прокат фільму в самих Штатах. Яскравий приклад фестивального кіно у мейнстрімівській обгортці. Мету режисер поставила перед собою не найлегшу: зреалізувати чистий саспенс при повній відсутності динаміки, - можна так сказати, класичними хічкоківськими методами. Для фабули було вибрано історію американського сапера Вільяма Джеймса, який працює на розмінуванні вулиць Багдаду. Вільям страждає недугою, званою у психіатрії “розладом сфери потягів”. Простими словами, хлопець ловить кайф від азартних ігор зі смертю. Такий собі психологічний портрет у воєнному обрамленні. Причому сам портрет малювати фарбами Бігелоу не наважилася, а реалізувала його сухими засобами фотографа-статиста.
Основний посил фільму також доволі прямолінійний. Бігелоу, не маскуючись, викладає його у цитаті одразу на початку картини. Подальший розвиток подій – спроба донести це все до глядача. Мінімум сюжету, декорацій, героїв, вся увага – на головного персонажа та його двох соратників. При цьому Джеремі Реннеру дісталася надзвичайно складна задача. Бігелоу майже не залишила для нього простору, обрізавши всі сюжетні лінії із рідними і близькими людьми, а із всієї історії його життя ми знаємо лише про одруження і дитину. Невідомо навіть, коли саме в героя зірвало дах, і що саме послужило причиною. До честі Реннера, він з достоїнством вийшов із ситуації.
Цікавим залишається один факт. Не зважаючи на те, що увага постійно сфокусована на головнім герої і його “подвигах”, безпосередньо тему наркоманії режисер так і не пробує досліджувати. На виході отримуємо специфічний продукт, у якому весь час спостерігаємо одну затягнуту сцену із шприцом. Таке витримає далеко не кожен глядач. Загалом фільм вийшов досить нерівним. Є сцени яким просто хочеться вірити, а також абсолютно протилежні сцени.
Закидаючи подалі синефільні замашки, в пасив записую: розмінування машини і сцену з таксистом. Також в цілому з ручною камерою трохи переборщили, ганяючись за ефектом присутності.
Плюси: Сцена перестрілки снайперів, сцена із замінованим іракським смертником, сцена в супермаркеті, сцена повернення на “лінію фронту”.
Взагалі, останніх 10 хв фільму найбільш експресивні. Герої ніби виходять із стану заціпеніння, в якому перебували весь фільм. Персонаж Брайяна Джераті (чудове попадання в образ!) нарешті ожив і заговорив. А монолог Ентоні Макі розставляє все на свої місця.
Hurt Locker побачив світ ще у 2008р. За цей час він доволі поїздив по світу, збираючи свої премії та номінації. І от, достатньо “розігрівшись”, нарешті доїхав до своєї логічної кульмінації. Гадаю, на цьогорічній церемонії вручення Оскара буде дуже цікаво поспостерігати за суперництвом колишнього подружжя за звання кращого режисера року. А ще більш втішним буде факт, коли вони розійдуться миром, а статуетку віддадуть “Безславним вироткам” ;))
Як не парадоксально, за всю свою багаторічну кар’єру Бігелоу не зняла жодної мелодрами! Наступний її фільм “Triple Frontier” також носитиме далеко не жіночу тематику.
Всім, хто ще не переглянув або сумнівається: якщо ви прихильник “Морпіхів” і “Польоту чорного яструба”, то це ваш фільм.
Бажаю приємного перегляду!
1
Тарас 30 января 2010


Имя:
24 сентября 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Вшанування пам’яті Маестро Вшанування пам’яті Маестро

Думки вслух кота Бублика

18 апреля 2010
The Lovely Bones The Lovely Bones

Думки вслух кота Бублика.

24 февраля 2010
Up in the air Up in the air

Думки вслух кота Бублика

20 января 2010