Говоримо "секс", маємо на увазі "кохання"? (Фільм Деніса Евстигенєєва "Будемо кохатися")


Рецензия на фильм: Займемся любовью
Фильм Займемся любовью
Фільм молодого російського режисера Деніса Євстігнєєва "Будемо кохатись", безумовно, заслуговує на увагу сучасників. Автор відомих фільмів "Ліміта" (1994) та "Мама" (1998), а також циклу роликів соціальної реклами "Російський проект" ("Позвони родителям!" та ін.) не залишив поза увагою і такий аспект людського життя як кохання.
Назва фільму начебто спонукає до дій та несе в собі потужний еротичний натяк, проте при цьому фільм аж ніяк не перенасичений еротичними та натуралістичними епізодами. Автори стрічки наголошують, що знімають кіно саме про кохання, а не про секс. Хоча... слово "секс" присутнє майже в усіх діалогах та епізодах. Власне, головний герой намагається зрозуміти, що ж воно таке - кохання, пристрасть, секс, та відрізнити для себе ці поняття.
Щоправда, зробити це 17-річному студентові не легко. Кожного разу, знаходячи в ліжку свого сусіда по гуртожитку нову дівчину, бідний Тюлень (прізвисько головного героя) питає в коханців: "Це у вас серйозно або просто секс?" і дуже засмучується щоразу отримуючи відповідь: "Просто секс".
А незнайома дівчина у вікні несподівано відверто розповідає Тюленю, який сидить на даху її дому, що кохання - це коли вранці прокидаєшся з радістю.
Отже, одна половина героїв фільму відмовляється навіть промовляти слово "кохання", оскільки просто боїться його, а інша натомість повністю відокремлює "кохання" від "сексу".
Мабуть, автори хотіли в черговий раз повідомити загалу прості істини: крім сексу, існує ще й кохання; справжній секс може бути лише за умови взаємного кохання; кожний зустріне своє кохання - треба лише ширше розкрити очі.
Фільм створено в жанрі сучасної молодіжної комедії - відповідно, всі актори молоді, і майже всі дебютують у кіно. Режисер збирав хлопців та дівчаток по театральних інститутах, театральних та кінематографічних студіях та навіть у модельних агентствах. Щиро кажучі, часом непрофесійність деяких виконавців була досить помітна. Мабуть, тому й "Кінотавра" за акторську майстерність отримали виконавці ролей другого плану - "Кращу чоловічу роль другого плану" поділили між собою Євген Циганов (Постніков) та Андрій Новіков (Точило). Ці хлопці мають досвід гри в кіно та театрі, а от у виконавця головної ролі Кирила Малова ще все попереду.
Що стосується жанрової відповідності, то комедія дійсно вдалася - досить багато фраз з діалогів героїв навіть мають шанс стати "крилатими" та надовго ввійти до молодіжного лексикону. Але є одне "але"… Із загального веселого легковажного контексту неприродньо виділяється безглузда смерть однієї з героїнь у розквіті років - і це в той момент, коли глядачеві знається, що всі проблеми персонажів вирішені, і все має закінчитися "хепі ендом"... Можливо, автори фільму "вбили" героїню "з профілактичною" метою - аби,так би мовити, попередити молодь про неприпустимість легковажності у вирішенні питань кохання та одруження? Чи, може, цей епізод введено, аби проілюструвати етапи становлення головного героя, який має зрозуміти, яку високу ціну можна сплатити за кохання?..
Тим не менше, закінчується фільм все-таки оптимістичною нотою: бідолашний Тюлень, якого ніхто "не хотів" аж протягом всього дійства, нарешті знаходить гарну та розумну дівчину, яка відповідає йому взаємністю.
Вдалим є також і саундтрек фільму, в якому звучать пісні груп "Чічерина", "Тотал", "7Б", "Мангола", Діброва з "Антропологією" та Вітаса.
0
Аліса Сова 06 января 2006


Имя:
24 сентября 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Шаленству хоробрих співаємо пісню Шаленству хоробрих співаємо пісню

Якщо ви подумали, що ця цитата відноситься до сюжету та героїв "першого українського блокбастеру" "Прорвемось", то помилились, бо це...

09 марта 2006
Хай живе партійний кінематограф Хай живе партійний кінематограф

"Мелодрама", "історія кохання", "набір приколів", "повна попсня", "передвиборчий рекламний ролік", "супер", "я сміялась", "цілком...

03 марта 2006
Мейнстрім Мейнстрім

Взагалі-то ми думали, що йдемо на інший фільм розрекламованого фестивалю французького кіно "Мейнстрім", а саме - на комедійний детектив...

27 февраля 2006
Репортаж з прем'єри фільму Репортаж з прем'єри фільму

Нарешті знавці та шанувальники англійської мови зможуть вдовольнити свої потреби, відвідуючи покази свіженьких та касових американських...

09 января 2006
FearDotCom - любителям інтернету присвячується FearDotCom - любителям інтернету присвячується

Кожного разу, продивляючись подібні фільми, я задаюсь питанням: з якою метою їх знято? Часто відповідь так і не знаходиться, але у випадку...

09 января 2006