Блондинка в законе (от Alive)


Рецензия на фильм: Блондинка в законе
Фильм Блондинка в законе
Фільм ненав'язливо руйнує стереотип блондинки (у пост-радянському просторі слабко виражений). У західному менталітеті сюди крім відповідного волосся - розмір бюсту >2, прикиди а-ля Барбі-гьорл, плюс рожевий світінтер'єр, як у кліпах Aqua входить ще й повна або часткова відсутність мізків.
Хлопець Еллі Вудс нахабно кидає її і їде вчитися у Гарвард. Йому бачите необхідно, щоб гьорлфренд була зі знатним фамільним деревом. Еллі (Різ Візерспун) так кохає свого бойфренда, що вирішує спробувати свої сили. І для того щоб довести, що не по одежині, тим більше не бюсту зустрічають, вона вирішує потрапити у Гарвард на юрфак до свого коханого.
Але це не так вже і просто. Тут їй знадобилися не тільки мізки, але й тіло (себе показати) і >2 (хай там що не кажуть) відіграли своє. Отже, Еллі стає студенткою Гарварда. Піпли там здебільшо відморожені кар'єристи, активісти сексуальних меншин, дітлахи папиків, хоча й трапляються "світлі голови". Попервах, Еллі Вудс підпадає під прес загального несприйняття. Проте юридична кмітливість і моральні цінності, а ще цілеспрямованість у досягненні мети дозволяє їй мало-помалу стати однією з найперспективніших студенток. Отримавши шанс приймати участь у судовому розгляді, Еллі не втрачає свого - завдяки оригінальності і жіночій логіці - виводить злочинців на чисту воду. В перервах між навчанням та роботою, вона допомагає консультанту із косметичного кабінету (манікюрниці) набути впевненості в своїх силах для того, щоб розібратися із її колишнім чоловіком і знайти нового. Еллі Вудс показує себе у житті, і побуті все більше дівчиною доброю та скромною. А старий бойфренд - несерйозний стрекозлик так і залишається у дурнях. Натомість його місце займає компетентний та надійний Еммет Річмонд (Люк Вілсон) (Скуластий хлопець з "Ангели Чарлі" (Charlie's Algels), "Діамантовий поліцейський" (Blue steak)).
Загалом, веселий фільм з проблисками винахідливості і логіки у юридичних питаннях, повний змістовних і продуманих діалогів (наскільки того дозволяє жанр) (під стать Джону Грішему), з непоганим гумором (саме гумором, а не чорнухою, чи сарказмом), з елементами "жіночого епосу" (ліпосакція, фітнес, косметика).
Різ напрочуд гарно вписалася у фільм (тим більше, що "Законна блондинка" чи не перших фільм, де вона зіграла "чисту" головну роль. Можливо, Ви пам'ятаєте її у "Жорстоких намірах"(Cruel Intentions)). Це одразу принесло їй номінацію за кращу жіночу роль у комедії за версією "Золотого глобуса".
У фільмі посередній саунд-трек (взагалі звукові ефекти, незважаючи на специфікацію Долбі Сурраунд), у якому виділяться лише одна пісня "One girl revolution" Superchick. Не були б це американці, якби не включили у фільм проблематичні елементи "сексуальних домагань" у професійно-кар'єрному розрізі.
Фільм із категорії "на замовлення Міністерства освіти", але досить цілісний, цікавий, без перебільшення розважальний і такий, що залишає легке приємне враження. Без претензій на юридичну інспіраційність Грішемівських фільмів плану "Творець дощу" (Rainmaker) і, одночасно, без низькосортності тінейджерівських комедій.
Глядачам фільм сподобався, у Штатах і Великобританії було подолано 100 мільйонно-доларовий бартер.
0
Alive 30 декабря 2005


Имя:
29 июля 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Повість трьох міст Повість трьох міст

За тиждень після прем"єри пристрасті дещо вляглися, а шок від безглуздого терору і невинних жертв притупився. Тому спробую вставити...

30 июля 2012
Фаза швидкого сну (aka R.E.M.) Фаза швидкого сну (aka R.E.M.)

Дозволю собі вгамувати овації і дифірамби Крістоферу Нолану, спробую одразу відповісти на запитання стосовно покладених сподівань на фільм...

27 июля 2010
Гамлет і лікантропія Гамлет і лікантропія

Я думал, глядя на луну, что стало со вдовой. Всю ночь сквозь храп моих друзей я слышал волчий вой Сплин "Сказка" Спроба...

19 февраля 2010
Моріс Сендак + Тоні Сопрано Моріс Сендак + Тоні Сопрано

Поважаю Спайка Джоунза і за "Бути Джоном Малковичем", і за "Адаптацію", і, особливо, за його відео кліпи R.E.M., Bjork,...

18 февраля 2010
Повернення короля Повернення короля

Ще у 1994 році візіонер Джеймс Кемерон створив 114-ти сторінковий сценарій «Аватар». У 1997 році був «Титанік», а...

17 декабря 2009