Щасливчик Обрі заведе за обрій


Рецензия на фильм: Хозяин морей. На краю земли
Фильм Хозяин морей. На краю земли
Всі, хто були присутніми на прем"єрі фільму „Володар морів: На краю землі" у кінотеатрі „Київ" стали свідками захоплюючої драматичної військово-морської саги. „Гладіатор" Рассел Кроу перевтілився у морського вовка - капітана Джека Обрі, а такий може повести за собою куди завгодно: хоч на край світу, хоч у пекло.
Під завісу Наполеонівських війн, біля берегів Південної Америки англійський фрегат „Сюрприз" вступає у баталію з набагато більшим і потужнішим у вогневому плані французьким військовим кораблем „Ахероном". Результат міг би бути фатальним, якби не досвід, тактика і харизма капітана Джека Обрі. Зализавши рани, відремонтувавши прямо в морі оснастку та, власне, весь корабель, Щасливчик Джек починає переслідування неприятеля. Погоня триває до мису Горн, де „Сюрприз" потрапляє у стращнюший шторм. Та воля капітана не зламана, а доля готує йому зустріч з вогом аж на краю землі, біля Галапагоських островів.
Чи то натхнені прибутками „Піратів Карибії", чи то успіхом романів мариніста Патріка Обрайєна, та тріо мега-дистрибьюторів „Юніверсал", „20 вік Фокс", „Мірамакс" вирішили викласти 135 мільйонів доларів на такий от грандіозний, але необов"язково надприбутковий проект.
В першу чергу, слід відмітити новації, що знайшли свою реалізацію у фільмі. „Володар морів" став першим повнометражним фільмом знятим на Галапагоських островах. Крім того, режисер Пітер Вієр використав у своєму фільмі зйомки реального шторму. А запрошення від дистрибьютора „Геміні" містили інформацію про 750 візуальних ефектів, що були вшиті у фільм.
Завсідник останніх оскарівських номінацій Рассел Кроу замахнувся на номінацію і цього разу. Його гра у дуеті з Полом Беттані, який грає корабельного лікаря, створює неаби які перспективи для цього.
Фільм видався пристойно драматичним, що порадує одних і, можливо, розчарує інших. Батальні сцени потужні та жорсткі, а їх результи моторошні і натуралістичні. Крім чарівної туземки, яка подарувала посмішку герою Кроу, та пари натяків у фільмі і близько немає присутності кращої половини нашого виду.
„Володар морів" несе у собі також елемент науково-популярного фільму, в якому крім занурення у реальну стихію та екскурсу по унікальній природі Галапогосів, має місце інформація по тактиці морських боїв, навігації, кораблебудуванню.
Звичайно, гроші, витрачені творцями фільму відіб"ються, хоча каса першого тижня в Штатах говорить про те, що це буде згодом. Але якщо комусь здалося, що у фіналі є заділ на сквел, не переймайтесь. То був ще один прояв тріумфу волі, мужності і відданості героїв фільму. Такі фільми сіквелів не мають.
0
Alive 09 января 2006


Имя:
24 сентября 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Повість трьох міст Повість трьох міст

За тиждень після прем"єри пристрасті дещо вляглися, а шок від безглуздого терору і невинних жертв притупився. Тому спробую вставити...

30 июля 2012
Фаза швидкого сну (aka R.E.M.) Фаза швидкого сну (aka R.E.M.)

Дозволю собі вгамувати овації і дифірамби Крістоферу Нолану, спробую одразу відповісти на запитання стосовно покладених сподівань на фільм...

27 июля 2010
Гамлет і лікантропія Гамлет і лікантропія

Я думал, глядя на луну, что стало со вдовой. Всю ночь сквозь храп моих друзей я слышал волчий вой Сплин "Сказка" Спроба...

19 февраля 2010
Моріс Сендак + Тоні Сопрано Моріс Сендак + Тоні Сопрано

Поважаю Спайка Джоунза і за "Бути Джоном Малковичем", і за "Адаптацію", і, особливо, за його відео кліпи R.E.M., Bjork,...

18 февраля 2010
Повернення короля Повернення короля

Ще у 1994 році візіонер Джеймс Кемерон створив 114-ти сторінковий сценарій «Аватар». У 1997 році був «Титанік», а...

17 декабря 2009