Віднесені з Холодної гори


Рецензия на фильм: Холодная гора
Фильм Холодная гора
Когось привернуло ім'я Ніколь Кідман, хтось на власні очі хотів побачити анонсовану класику, інші численого номінанта на Оскар напередодні вручення. Здається, очікування та підігрітий інтерес до "Холодної гори" Антоні Мінгели, виправдалися. Принаймні, у глядчів, що відвідали прем'єру у кінотеатрі "Київ".
Антоні Мінгела вже "змітав" статуетки у 1996 році своїм "Англійським пацієнтом". "Холодна гора" - спроба зайти у ту ж саму воду, щоправда, з іншої сторони. Оскарівська кон'юктура не могла не залишити свого відбитку на фільмові, це відобразилося у вгадуваності перепитій сюжету, ремінісценціях у мелодиці (композитор Габріель Яред) та спорідненості проблематики (Патріот, Слава (Glory), Танці з вовками). Лейтмотивом мелодраматичної лінії були „Віднесені вітром". Хоча у фільмі знайшлося достатньо свіжих ідей та поворотів, переконливої акторської гри та візуальних рядів, які, без сумніву, поставили "Холодну гору" на відповідний якісний щабель.
Якщо у "Паціенті" в основу лягло кохання-пристрасть через адюльтер, то у „Холодній горі" сюжет розгортається навколо кохання-надії. Почуття між Адою Монро (Кідман) і Інманом (Джуд Лоу) зароджуються напередодні Громадянської війни. Інман, керований обов'язком, іде добровольцем. Та юнацький ідеалістичний запал минає, залишаючи попелище зневіри та жахів братовбивчої війни. Поцілунок та кілька спогадів, як діаманти у торбинці, зігрівають серце, підтримують вогник кохання і живлять надію на повернення. Але двом серцям доведеться подолати чимало труднощів, пройти через поневіряння, витримати біль і обминути спокуси, перш ніж доля приготує їм зустріч, тільки от якою вона буде?
Мінгела вже працював з Джудом Лоу у "Талановитому містері Ріплі". Крім того останній заробив чимало дивідендів роботами у "Екзистенції", "Штучному інтелекті", чого, наприклад, варта його роль кілера у "Дорозі на Пердишн". Тому вибір пав саме на нього, а за бортом кастінгу опинилися і Метт Деймон, і Леонардо Ді Капріо (насправді їх важко уявити у парі з Кідман). Цікаво, що Кідман прийняла запрошення на участь у фільмі одразу після того як головну чоловічу роль відхилив Том Круз. Взагалі, кастінг, в тому числі другорядний був дуже представницький, взяти і Дональда Сазерленда і Наталі Портмен, і Філіпа Сеймура Хоффмана.
Вибір Рене Зельвегер на роль Рубі неаби як прикрасив фільм і вніс у нього бійкий, місцями комічний, та життєстверджуючий елемент. Хотілося б побачити фільм в оригіналі, щоб насолодитися техаським акцентом цієї кінематографічної леді.
Незважаючи на той факт, що фільм досить жорский і, без перебільшення сказати, драматичний, але він не втрачає і розважального елементу. Поруч з гармонійними музичними вставками, трапляються веселі, навіть дотепні моменти, сповнені нагадування про часи без протистоянь та смертей.
Особливого слова заслуговує інтимна сцена між головними героями. Мінгела, на якийсь момент обманувши очікування глядачів, підійшов до неї креативно і неупереджено.
Розгортання сюжету настільки затягує, що дво з половиною годинна тривалість фільму спливає непомітно, а деякі моменти просто забивають подих.
Тепер можна спокійно чекати церемонії вручення Оскарів )))
„Холодна гора" - однозначно рекомендований фільм, як можливість на власні очі побачити „своїх" Ретта Баттлера та Скарлет О'Хару - Дабл-ю Пі Інмана та Аду Монро.
9/10
0
Alive 09 января 2006


Имя:
25 сентября 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Повість трьох міст Повість трьох міст

За тиждень після прем"єри пристрасті дещо вляглися, а шок від безглуздого терору і невинних жертв притупився. Тому спробую вставити...

30 июля 2012
Фаза швидкого сну (aka R.E.M.) Фаза швидкого сну (aka R.E.M.)

Дозволю собі вгамувати овації і дифірамби Крістоферу Нолану, спробую одразу відповісти на запитання стосовно покладених сподівань на фільм...

27 июля 2010
Гамлет і лікантропія Гамлет і лікантропія

Я думал, глядя на луну, что стало со вдовой. Всю ночь сквозь храп моих друзей я слышал волчий вой Сплин "Сказка" Спроба...

19 февраля 2010
Моріс Сендак + Тоні Сопрано Моріс Сендак + Тоні Сопрано

Поважаю Спайка Джоунза і за "Бути Джоном Малковичем", і за "Адаптацію", і, особливо, за його відео кліпи R.E.M., Bjork,...

18 февраля 2010
Повернення короля Повернення короля

Ще у 1994 році візіонер Джеймс Кемерон створив 114-ти сторінковий сценарій «Аватар». У 1997 році був «Титанік», а...

17 декабря 2009