Человек-паук (от Alive)


Рецензия на фильм: Человек-паук
Фильм Человек-паук
Відшуміли прем'єрні покази "Людини-павука", трохи послабла метушня і штовханина. З'явилася прекрасна можливість переглянути один з найбільших і очікуваних блокбастерів цього року у спокійній і невимушеній атмосфері кінотеатру "Жовтень"...
Декілька років тому я заглянув у книжний магазинчик невеличкого американського містечка. У відділі, де були товари на розпродаж я знайшов комікси про Спайдермена (з касетою разом - десь за долар). Там же я натрапив на альбом з 3Д малюнками з сюжетом того ж Людино-павука (також зі значною знижкою). Комікси відмирають, якщо їх не закріплювати кінематографічно. Період чистих коміксів залишається десь позаду. Так від них скоро залишиться один Гілберт на сторінках якогось Нью-йоркера (перебільшено). Як влучно примітив кінокритик Хадсон, Голівуд цілих вісім років все ніяк не міг розродитися на екранізацію. Ще колись фільм був прописаний за Джеймсом Камероном. Тоді на головну роль планувався Бен Аффлек. Згодом павуко-людиною розглядався Кріс О'Доннел. Аж до тих пір поки на горизонті не з'явився Тобі Магвайєр. Але режисером став вже Сем Реймі.
Крім "Плезентвіля" та "Правила винокурні" я особливо ніде Тобі Магвайєра і не пригадую. Хоча у останньому він зіграв дуже значиму роль.
Все вийшло якнайкращим чином Тобі гармонійно вписався у поновлену концепцію супер-героя з людським обличчям. Коротко про сюжет.
Америки ніхто не відкривав, все у тих же коміксах і викладено. Невдаха Пітер Паркер - мішень насмішок у школі, невпевнений та сором'язливий. У нього не вистачає духу привернути увагу сусідської дівчини Мері Джейн Уотсон (Кірстен Данст), яку він вже довго і потайки кохає. Залишається сподіватися на диво... І воно трапляється. Пітера кусає павук-мутант. За якусь ніч у фізіології хлопця трапляються такі зміни, що кожному б такі. Спочатку Пітер в розгубленості, але згодом він вчиться керувати своїми набутими здібностями. А здібності такі: надзвичайно швидка реакція, павутина із зап'ясть на десятки метрів, стрибки вище даху і бродіння хоч по стіні, хоч по стелі.
Не обійшлося без свого Джокера, Містера Фріза- Гобліна - його зіграв Уілем Дефо. Той, приймаючи участь у військових розробках вирішує довести їх успішність на своєму прикладі - "прощай еволюція". У нього не тільки фізіологічні зміни пішли, але й психологічні - роздвоєння, агресія, терор.
І пішло, поїхало. Щоправда, особистість Людини-павука, його остаточний вибір за Добро, набуває певного становлення. Від простого кайфування своїми здібностями, ціною втрат, падінь і болю, Пітер приходить до усвідомлення своєї місії. "Разом із великою силою приходить і велика відповідальність". Ну і специфіка: Гоблін - друга сторона особистості батька товариша Пітера (от закрутив) - моторизований і воєнізований по останньому слову техніки; син Гобліна зустрічається з Мері Джейн; остання закохана у Спайдермена.
До речі стосунки Пітера і героїні Данст у фіналі дуже вдало і досить не передбачувано закінчуються заділом на сіквел. Як і ще декілька непоганих контрастних моментів.
З технічної сторони фільм дуже потужній. Графіка трохи не дотягує до потрібного рівня, але відчутно іде на межі можливого - фільм подекуди переходить у суцільну анімацію, де від Тобі Магвайєра залишаються окуляри та тапки.
Стиль коміксів витриманий, щоправда над Гобліном потрібно було працювати - весь від якийсь, як висловився товариш, artificial (несправжній, штучний). Він же (товариш) шість годин простовбичив на вулиці у Нью-Йорку, щоб побачити зйомки епізоду, котрий у фільмі зайняв не більше 5-ти секунд і то з накладеним CGI.
Фільм непогано зліплений докупи. Є непогані переходи, захоплюючий інтенсивний та винахідливий екшн. Варто додати, що рівень монтажу у кінематографі за останній час (п'ять-вісім років) дуже зріс. Вже хочеш не хочеш починаєш сумувати за старою-доброю статикою.
Що не надихнуло так це саунд, вірніше саунд-трек - не було нічого такого, щоб "душа відкрилася", нічого, що зафіксувалося у пам'яті.
Але факт залишається фактом: рекордний у цьому році бюджет у 140 мільйонів за три тижні повернув близько 300. Отже, без роботи Тобі Магвайєр не залишиться. Він адекватно на це відреагував, придбавши нещодавно віллу у Беверлі-Хілз за 3.7 мільйони. Незабаром у житті йому прийдеться грати знаменитість із людським обличчям...
1
Alien 09 января 2006


Имя:
31 июля 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


У ХОЛМОВ ЕСТЬ ГЛАЗА 2 У ХОЛМОВ ЕСТЬ ГЛАЗА 2

Начать с того, что сиквел ужастика «У холмов есть глаза 2» находился у меня в топ-листе премьер 2007 – значит дискредитировать себя в...

11 мая 2007
ПЕКЛО ПЕКЛО

В кино теперь выбираюсь «раз в пятилетку». Ленивый стал. Самому стыдно. Но бойловское «Пекло» ждал. Причем очень. Весной ничего так не...

13 апреля 2007
КОЗЫРНЫЕ ТУЗЫ КОЗЫРНЫЕ ТУЗЫ

Есть фильмы в которые влюбляешься задолго до их выхода на экраны. Как говорится с первого выкачанного из сети ролика. С первого увиденного...

16 февраля 2007
СЛЕДОПЫТ СЛЕДОПЫТ

После непонятного (и как по мне совершенного нелогичного со стороны прокатчиков) решения не выпускать новых фильмов на прошлой (праздничной...

12 января 2007
ТУРИСТАС ТУРИСТАС

Фильм «Туристас» был создан, как идеальная экранизация памятных каждому с детства стихотворных строчек «Не ходите дети в Африку гулять». Ну...

11 января 2007