10 кіногероїв Дастіна Хоффмана


Дастін Хоффман у кінематографі, попри власну показну скромність і несвітськість, зіграв цілий калейдоскоп неординарних типажних ролей. У кожній своїй роботі, особливо раннього періоду, Дастін постійно експериментував, йдучи у відображенні героя до повного проникнення в образ. Він один з перших, хто не побоявся грати усілякого роду маргіналів: безхатченка, психічно хворого і навіть трансвестита. Сьогодні дворазовий володар «Оскара» святкує 75-й день народження і ми згадаємо його 10 цікавих ролей.

Випускник (The Graduate, 1967)

 

Одна з перших значних ролей Дастіна Хоффмана у великому кіно. Саме в ній був закладений один з головних мотивів його кар'єри - неросторопність маленької людини. Стрічка "Випускник" була в числі перших хітів комедій для дорослих, до непристойного перевершивши власний бюджет у кілька разів. Також фільм посприяв початку еротичної розкутості на екрані, яка роками була темою табу для стерильного американського кіно.

Опівнічний ковбой (Midnight Cowboy, 1969)


Ще одне контроверсійне кіно, яке змінило уявлення про голлівудські стандартні прийоми. Фільм Джона Шлезінгера - трагічна історія зіткнення двох загублених душ, які намагаються вижити у мегаполісі. Хоффману дісталась складна роль хворого на туберкульоз безхатченка, в якій актор неймовірно перевтілився, склавши чудовий дует батьку Анджеліни Джолі - Йону Войту, герой якого за сюжетом приїжджає з провінції в Нью-Йорк, аби заробляти на життя проституцією. Жорстка неголівудська спроба реально показати "американську мрію" вдалась творцям фільму успішно, і в результаті "Опівнічного ковбоя" назвали найкращим у 1969 році, а обидва актори дістали номінації на "Оскар".

Маленька велика людина (Little Big Man, 1970)

 

Знаменитий фільм автора «Бонні і Клайду» Артура Пенна, створений у жанрі вестерну. Головного героя, у блискучому виконанні Хоффмана, малюком підібрали індіанці, з якими він разом минає складний життєвий шлях, розказаний героєм на схилі літ. Цікаво, що у цьому гротескному фільмі Дастін грає у діапазоні від 16 і до 120 років.

Солом'яні пси (Straw Dogs, 1971)

Сем Пекінпа протягом усього творчого життя знімав безкомпромісні, і навіть радикальні фільми. Участь "хорошого хлопця" Дастіна Хоффмана у його картині - випадковість, адже і сам актор негативно відкликався про насилля на екрані, зазначивши, що згодився на роль у цьому фільмі лише через гонорар. Але і за такої ситуації Хоффман у фільмі постає у всій своїй генальності довершено, перероджуючись на очах глядача із заляканого боягуза у месника, який усіма способами вершитиме самосуд над тими, хто посягнув на його територію і гідність.

Крамер проти Крамера (Kramer vs. Kramer, 1979)

 

Один з перших фільмів у жанрі сімейної драми, де стосунки чоловіка і дружини показані абсолютно по-новому. Дастін грає молодого батька, якого жінка (перший «Оскар» Меріл Стріп) полишає сам на сам із сином. Разом із героєм ми намагаємось зрозуміти: кому із екс-подружжя буде краще з дитиною, і з ким ця дитина залишиться після остаточного розлучення. І якщо у Меріл Стріп у фільмі роль зовсім коротка, але вражаюча, то в Дастіна Хоффмана і його «сина» навпаки у наявності увесь екранний простір. І саме так ми можемо бачити, як у побуті ідеально грає актор, який і в реальності незадовго до того пережив справжнє розлучення. В результаті Дастін з четвертої спроби отримав свого першого «Оскара».

Тутсі (Tootsie, 1982)

Знаменита комедія Сідні Поллака, в якій Дастін грає актора, якому задля продовження кар’єри доводиться перевдягнутись у жінку. Фільм наповнений непересічними діалогами і смішними сценами, в яких Хоффман абсолютно відчуває межу перевтілення, не скотившись до вульгаризації свого персонажу. Неймовірно добрий і сімейний фільм, який мав прокатний успіх і в Радянському Союзі.

Людина дощу (Rain Man, 1988)

Кожен актор, який мріє про позолочену статуетку має зіграти психічно хвору людину чи просто невдаху, якому можна співчувати. І саме від цієї «оскароносної» для Хоффмана ролі свого часу відмовився Джек Ніколсон. Найбільшим плюсом цієї картини є її пройнятий цинізмом сценарій. Двоє братів, один з яких аутист(Хоффман), а інший меркантильний грубіян (Том Круз) відправляються у подорож, в якій останній набуде людяності, і в результаті пройметься любов’ю до власного психічно хворого брата. Гра Хоффмана у фільмі – це видатний приклад того, як потрібно майстерно оволодіти професією, аби не скотитись до спекуляції і сподобатись масовому глядачу.

Хвіст вихляє псом (Wag the Dog, 1997)

Ще одна картина Баррі Левінсона, в якій знову грає Дастін Хоффман. Але цього разу сюжет фільму зачіпає історію не локального характеру, як в «Людині дощу», а загальнолюдську. Якою може бути маніпуляція ЗМІ суспільною думкою у всій своїй іронічній подачі демонструє цей фільм, де межа смішного і драматичного зовсім незначна. Хоффману дісталась роль одного з головних героїв – продюсера, який організовує грандіозну аферу, задля того, аби відволікти громадськість від сексуальних походеньок президента. За цю роль актор був востаннє на сьогодні номінований на «Оскар».

Знайомство з Факерами(Meet the Fockers, 2004)

Протягом останніх п’ятнадцяти років Дастін Хоффман поступово відійшов у кінокар’єрі на майстерно зіграні ролі другого плану. Серед усіх цих малозначущих образів яскраво витинається роль у сімейній комедії Джея Роуча «Знайомство з Факерами», в якій Хоффман в парі зі знаменитою Барбарою Стрейзанд зображають безтурботних батьків героя Бена Стіллера. Актор заново розкрився у комедійному образі, вкотре продемонструвавши широкий спектр власної майстерності і відчуття ролі.

Останній шанс Харві (Last Chance Harvey, 2008)

 

Ще один, і не останній шанс показати глядачам усього світу непересічний клас акторської гри використав Дастін Хоффман, відзнявшись у цій скромній стрічці разом із прекрасою британською актрисою Еммою Томпсон. Це зворушлива історія, яку зможе зрозуміти кожен, хто потерпав від самотності і байдужості і це історія майбутнього, навіть якщо його на перший погляд бути не може.

mivanukha 08 серпня 2012
Like

Ім’я:
17 лютого 2020
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (23-29 січня) Що в кіно? Прем'єри тижня (23-29 січня)

Уявний Гітлер, Вілл Сміт та інші новинки прокату.

23 січня 2020 0 1787
Що в кіно? Прем'єри тижня (30 січня-5 лютого) Що в кіно? Прем'єри тижня (30 січня-5 лютого)

Два номінанти на Оскар і інші новинки прокату.

30 січня 2020 0 1749
Мотоцикли, ірландці і Земля Мотоцикли, ірландці і Земля

У київському Довженко-центрі в рамках Envision Sound-3 пройшли покази трьох фільмів в живому музичному супроводі.

27 січня 2020 0 710
Незалежне кіно для незалежних людей Незалежне кіно для незалежних людей

Що дивитись на ювілейному Фестивалі американського кіно «Незалежність» з 6 лютого

31 січня 2020 0 605
Що в кіно? Прем'єри тижня (6-12 лютого) Що в кіно? Прем'єри тижня (6-12 лютого)

Номінант на Оскар, Харлі Квінн і інші новинки прокату.

09 лютого 2020 0 344